تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 2 دسامبر 2021 - 22:37
کد خبر : 138655

آغاز برنامه ارزشیابی تاثیرات پژوهش‌های سلامت در دانشگاه‌ها

آغاز برنامه ارزشیابی تاثیرات پژوهش‌های سلامت در دانشگاه‌ها

با توجه به اهمیت اثربخشی طرح‌های پژوهشی مصوب دانشگاه، «برنامه ارزشیابی تاثیرات پژوهش‌های انجام‌شده در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور» از طرف معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در چند دانشگاه کشور به مرحله اجرا درآمده است. به گزارش ایسنا، هدف نهایی پژوهش بهبود وضعیت سلامت و رفاه جوامع است. برای دستیابی به این هدف، پژوهش‌ها

آغاز برنامه ارزشیابی تاثیرات پژوهش‌های سلامت در دانشگاه‌ها

با توجه به اهمیت اثربخشی طرح‌های پژوهشی مصوب دانشگاه، «برنامه ارزشیابی تاثیرات پژوهش‌های انجام‌شده در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور» از طرف معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در چند دانشگاه کشور به مرحله اجرا درآمده است.

به گزارش ایسنا، هدف نهایی پژوهش بهبود وضعیت سلامت و رفاه جوامع است. برای دستیابی به این هدف، پژوهش‌ها باید مبتنی بر نیاز انجام شود و نتایج آن در تصمیم گیری‌های ذی‌نفعان سلامت مورد استفاده قرار گیرد. به منظور ترویج استفاده از نتایج پژوهش‌های سلامت در تصمیم‌گیری‌های مرتبط با سلامت، اولین قدم اندازه‌گیری آن است. به همین دلیل ارزشیابی عملکرد دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور بر اساس شاخص اثرات پژوهش‌ها در اولویت برنامه‌های معاونت تحقیقات و فناوری قرار گرفته است تا بدین وسیله علاوه بر ترسیم وضعیت موجود، نقاط نیازمند مداخله شناسایی و مداخلات اثربخش اجرا شوند.

با توجه به اهمیت اثربخشی طرح های پژوهشی مصوب دانشگاه، «برنامه ارزشیابی تاثیرات پژوهش های انجام‌شده در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور» از طرف معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در چند دانشگاه کشور به مرحله اجرا درآمده و دانشگاه علوم پزشکی ایران به عنوان یکی از دانشگاه‌های اجرا کننده این برنامه انتخاب شده است. بنابراین از کلیه اعضای هیئت علمی و پژوهشگران دانشگاه دعوت به عمل می آید که ضمن مطالعه دقیق فایل های دعوت از پژوهشگران و راهنمای پژوهشگران، در صورتی که پژوهش‌های ایشان واجد شرایط ذکر شده بود، نسبت به تکمیل فرم شماره یک و ارسال آن همراه با مستندات مربوطه، حداکثر تا تاریخ نهم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ به نشانی ایمیل research.kteiums.ac.ir اقدام کنند.

بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران؛ واجدان شرایط در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانند با آقای قلی زادگان (تلفن: ۸۶۷۰۵۰۰۴) تماس حاصل کنند.

فایل های دعوت از پژوهشگران و راهنمای پژوهشگران از طریق لینک‌های زیر در دسترس است:

دعوت از پژوهشگران برای شرکت در ارزشیابی تاثیرات پژوهش‌های سلامت

راهنمای پژوهشگران درباره برنامه ارزشیابی تاثیرات پژوهش‌های سلامت

فرم شماره یک

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها