تاریخ انتشار : یکشنبه 24 اکتبر 2021 - 19:04
کد خبر : 15759

آموزش باید خلاقانه و اشتغال محور باشد

آموزش باید خلاقانه و اشتغال محور باشد

ایسنا/کرمان رییس اداره بهزیستی جیرفت آموزش خلاقانه و اشتغال محور را برای توانمندسازی‌ جامعه هدف خواستار شد. “محمد رضانژاد” امروز در دیدار با مدیر جهاددانشگاهی جنوب کرمان با اشاره به تبیین اهداف همکاری های مشترک در امر آموزش گفت: در آموزش ها توانمندسازی جامعه هدف مد نظر است که باید خلاقانه وده و زمینه  ایجاد شغل

آموزش باید خلاقانه و اشتغال محور باشد

ایسنا/کرمان رییس اداره بهزیستی جیرفت آموزش خلاقانه و اشتغال محور را برای توانمندسازی‌ جامعه هدف خواستار شد.

“محمد رضانژاد” امروز در دیدار با مدیر جهاددانشگاهی جنوب کرمان با اشاره به تبیین اهداف همکاری های مشترک در امر آموزش گفت: در آموزش ها توانمندسازی جامعه هدف مد نظر است که باید خلاقانه وده و زمینه  ایجاد شغل را فراهم کنند.

وی نگاه حمایتی و توانمندسازی بهزیستی و جهاددانشگاهی را در آموزش های مهارت محور مشترک دانست و افزود: تسهیلات و سرمایه کار یک بحث است و آموزش و تجربه آموزی هم مبحث مهمی در این جهت به شمار می آید که در اولویت کار قرار دارد.

رضانژاد با انتقاد از رویه حاکم تحت عنوان  “آزمایش و خطا در دستیابی به اشتغال”، اظهار کرد: باید از طرف موسساتی که دوره های آموزشی را مدیریت می کنند برای جلب نظر متقاضیان انگیزه و هدف تعریف شود در غیر این صورت به اتلاف وقت و انرژی نیروی انسانی ختم می شود.

رییس اداره بهزیستی شهرستان جیرفت بر کیفی بخشی آموزش تاکید کرد و افزود: با توجه به اینکه جامعه هدف بهزیستی از شرایط خاصی برخوردار هستند لذا نحوه آموزش و یادگیری به مراتب متفاوت است.

وی از آموزش به عنوان راهنمای مسیر و آینده تعبیر کرد و گفت: اگر براساس سرفصل های کارشناسی پیش نرویم به نوعی آموزش گریزی گریبانگیر جامعه می شود.

خصوصی سازی آموزش با نگاه مهارت محور

دکتر “بهزاد جعفری” مدیر جهاددانشگاهی جنوب کرمان نیز در این نشست از آمادگی لازم برای ارائه خدمات آموزشی به جامعه هدف بهزیستی با فراهم کردن زیرساخت های مورد نیاز خبرداد و گفت: اگر افراد با دانش و مهارت وارد یک صنف کاری بشوند موفق خواهند شد.

وی از مناسب سازی فضاهای آموزشی برای بهره برداری هرچه بهتر  بهزیستی خبرداد و افزود: در این زمینه ساز و کارهای لازم مدنظر است و آموزش بدون دغدغه‌ را ترسیم کرده ایم.

جعفری تغییر نگاه به  مدرک گرایی را مورد تاکید قرار داد و گفت: مدرک بدون مهارت همیشه روی زمین می‌ماند و هیچ عایدی ندارد.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها