تاریخ انتشار : چهارشنبه 25 ژانویه 2023 - 17:20
کد خبر : 206665

آموزش جامع تعمیرات ماشین ظرفشویی به همراه بررسی ارورهای ظرفشویی

آموزش جامع تعمیرات ماشین ظرفشویی به همراه بررسی ارورهای ظرفشویی

  ماشین ظرفشویی چراغ ها و نمادهای مختلفی دارد که بر روی نمایشگر آن نمایش داده میشود. هر یک از این نمادها، برای مثال علامت f در ماشین ظرفشویی ال جی، معنای خاصی دارند. با توجه به معنا و مفهوم هر نماد میتوان فهمید که ماشین ظرفشویی در چه حالتی قرار دارد. در ماشین ظرفشویی

 

ماشین ظرفشویی چراغ ها و نمادهای مختلفی دارد که بر روی نمایشگر آن نمایش داده میشود. هر یک از این نمادها، برای مثال علامت f در ماشین ظرفشویی ال جی، معنای خاصی دارند. با توجه به معنا و مفهوم هر نماد میتوان فهمید که ماشین ظرفشویی در چه حالتی قرار دارد. در ماشین ظرفشویی برخی از نماد طبیعی هستند. به عبارتی نمایان شدن آنها روی صفحه نمایش جزئی از عملکرد ماشین ظرفشویی است. اما برخی از آنها معنای هشداری دارند. به عبارتی ماشین ظرفشویی وجود خرابی و یا حالتی غیر نرمال را اطلاع میدهد.

نماد های مختلف در ماشین ظرفشویی ال جی برقرار بودن حالتی را بیان میکند. به عبارتی تمام نماد هایی که روی صفحه نمایشگر ماشین ظرفشویی نمایان میشوند هشداری نیستند. برای مثال علامت f در ماشین ظرفشویی ال جی هشداری نیست و بیانگر حالت طبیعی ماشین ظرفشویی است. در بین نماد مختلفی که روی صفحه نمایشگر ظاهر میشود، این نمادها طبیعی و نرمال هستند:

  • نماد St:

در ماشین ظرفشویی حالتی وجود دارد که با نماد اختصاری St نمایش داده میشود. این حالت مانند نماد f در ماشین ظرفشویی ال جی طبیعی است و فعال بودن حالت UV را نشان میدهد. حالت UV برنامه‌ای است که به جهت جلوگیری از رشد باکتری ها درون ماشین ظرفشویی به کار میرود. فعال بودن حالت UV نگران کننده نیست و پس از اتمام خود به خود خاموش میشود.

  • نماد Cd:

ماشین ظرفشویی پس از اتمام مراحل شستشو وارد حالت Cd میشود. به عبارتی میتوان گفت که این مرحله آخرین مرحله شستشو است که به مرحله خنک سازی معروف است. این حالت بعد از مرحله خشک کن فعال میشود و ظروف را خنک میکند. زمانی که ماشین ظرفشویی روی حالت Cd قرار دارد هیچ اقدامی انجام ندهید. چرا که خود به خود خاموش خواهد شد.

آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

گاهی ممکن است علامت خورشید در ماشین ظرفشویی حتی با پر کردن مخزن جلادهنده نیز خاموش نشود. حتی گاهی امکان دارد حالت جلا دهنده ماشین ظرفشویی فعال نباشد اما علامت خورشید در ماشین ظرفشویی خود به خود روشن شود. در چنین شرایطی روشن شدن چراغ خورشید در ماشین ظرفشویی طبیعی نیست و ممکن است خبر از خرابی ماشین ظرفشویی بدهد. اگر علامت خورشید در ماشین ظرفشویی بی دلیل روشن میشود میتواند به دلیل یکی از موارد زیر باشد:

  • سنسور مخزن مایع جلادهنده خراب شده است و پیامهای اشتباه به برد الکتریکی ارسال میکند
  • درب مخزن مایع جلادهنده خراب شده است و مواد درون آن سر ریز میکند

اگر سنسور مخزن مایع جلادهنده خراب شده باشد باید آن را تعویض کرد. چرا که تعمیر سنسور تا حدی غیرممکن است. تعمیرشدن یا نشدن درب مخزن مایع جلادهنده تنها پس از بررسی‌های اولیه مشخص میشود. چرا که ممکن است تنها با تعویض یک پیچ درب مخزن مایع جلادهنده تعمیر شود. در مواقعی ممکن است تعویض پیچ کارساز نبوده و نیازمند تعویض باشد.

شایع ترین علت صدای وزوز که از ماشین ظرفشویی شما می آید یک دلیل ساده است، ظروف شما به درستی روی هم چیده نشده اند. هنگامی که ظروف شما به درستی روی هم چیده نشده اند – به خصوص لیوان ها و ظروف پلاستیکی – می توانند به ظرف دیگری در ماشین ظرفشویی ساییده شوند و صدای وزوز ایجاد کنند. برای جلوگیری از این اتفاق، مطمئن شوید که ظروف شما به طور ایمن روی هم چیده شده اند. اگر این مشکل را حل نکرد، به بررسی علت احتمالی بعدی بروید.

روشن شدن چراغ خورشید در ماشین ظرفشویی پیامی است که به مایع جلادهنده ربط دارد. به عبارتی با روشن شدن چراغ خورشید در ماشین ظرفشویی میتوانید بفهمید که دستگاه سعی دارد پیامی در رابطه با مایع جلادهنده در اختیارتان قرار دهد.

بر روی پنل ماشین ظرفشویی چراغ‌ها و علایم مختلفی وجود دارد. یکی از این علامتها به شکل خورشید است. شاید بارها با روشن شدن این چراغ از خود پرسیده اید که روشن شدن چراغ خورشید در ماشین ظرفشویی به چه معناست. در ابتدا باید بگوییم که روشن شدن چراغ خورشید در ماشین ظرفشویی نگران کننده نیست و هیچ ربطی به خراب شدن ماشین ظرفشویی ندارد.

پیام هایی که با روشن شدن چراغ خورشید در ماشین ظرفشویی میتوان فهمید:

  • دستگاه در حال استفاده از مایع جلادهنده است
  • دستگاه برای دفعات مجدد از مایع جلا دهنده استفاده میکند
  • مایع جلادهنده تمام شده است و باید شارژ شود

با چک کردن ماشین ظرفشویی و توجه به عملکرد آن میتوانید بفهمید که دستگاه سعی دارد کدامیک از این موارد را به شما انتقال دهد. پس از بررسی عملکرد دستگاه خواهید دانست که روشن شدن چراغ خورشید در ماشین ظرفشویی نگران کننده نیست و خود به خود رفع میشود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها