تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 9 دسامبر 2021 - 21:11
کد خبر : 157906

اتمام تقاطع پروژه جعفریه تا آخر امسال

اتمام تقاطع پروژه جعفریه تا آخر امسال

ایسنا/قم مدیرعامل سازمان توسعه و عمران قم با اشاره به اتمام پروژه جعفریه قم تا اواخر سال جاری گفت: بودجه مصوب ما در سال جاری مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان بود که این مبلغ را با درخواست افزایش بودجه به ۱۷۰ میلیارد تومان رساندیم. سید ابوالفضل امامی میر یک امروز در جلسه شورای سازمان توسعه و عمران

اتمام تقاطع پروژه جعفریه تا آخر امسال

ایسنا/قم مدیرعامل سازمان توسعه و عمران قم با اشاره به اتمام پروژه جعفریه قم تا اواخر سال جاری گفت: بودجه مصوب ما در سال جاری مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان بود که این مبلغ را با درخواست افزایش بودجه به ۱۷۰ میلیارد تومان رساندیم.

سید ابوالفضل امامی میر یک امروز در جلسه شورای سازمان توسعه و عمران که در سالن جلسات استانداری برگزار شد اظهار داشت: دو کارخانه ۲۲۰ تن و ۱۶۰ تن در مجتمع امیرکبیر تشکیل‌شده که بودجه مصوبه برای تولید آسفالت ۲۰۰ هزار تن پیش‌بینی‌شده بود که تاکنون ۲۳۰ هزار تن تولید و پخش آسفالت در مجموعه شهرداری و شهرداری قنوات و کهک انجام‌شده است.

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران قم چالش‌ها و نوسانات بازار در کارخانه آسفالت را مورد تأکید قرار داده و عنوان کرد: طی جلسات برگزارشده میان تیم فنی با شرکت‌های دانش‌بنیان و صنایع دفاع انجام شد معین شد که در برخی اقلام ازجمله پنجه بازوها ، مهندسی‌های معکوس انجام شود.

وی با اشاره به واردات برخی از محصولات از کشور آلمان عنوان کرد: برای تأمین پنجه بازوها با شرکت داخلی به قیمت ۳۰۰ میلیون تومان قرارداد بستیم که اضافه شدن پنجه بازوها به مجموعه سبب افزایش توان تولیدی کارخانه شده است که تهیه این محصول از خارج از کشور حدود ۳ میلیارد تومان هزینه در برداشت.

امامی با تأکید بر تبدیل ۲۱۳ هزار تن آسفالت به ۲۳۰ هزار تن در سال جاری خاطرنشان کرد: کارخانه آسفالت شامل ۱۰۳ پرسنل و لودر، بولدوزر، جرثقیل و ماشین‌آلات پیشرفته در حال انجام فعالیت است که این بخش هم به‌صورت متمرکز در پروژه‌های عمرانی سازمان و هم در حوادث و بخش عمده‌ای از مناطق توان می‌دهد.

وی با اشاره به محول شدن معدن شهید مولوی در سالهای گذشته باهمت مدیران شهرداری تأمین مسائل زیرسازی شهر به‌وسیله آن تأکید کرد: در ماه‌های اخیر چالشی میان بخش خصوصی و صنایع و معادن به وجود آمد که طبق مکاتبات صورت گرفته توسط سازمان بازرسی، تفاهم‌نامه‌ای میان سازمان صنایع و معادن، توسعه عمران و سازمان بازرسی منعقد شد که الزام به واگذاری معادن به بخش شهرداری کرده است.

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم افزایش و نوسانات قیمت در سال جاری را مورد تأکید قرار داده و افزود: عمده جداول ازنظر کیفی و کمی هم پای شرکت شن زار در  تهران است که عمده جدول‌گذاری‌های پروژه‌های عمرانی بزرگ توسط این کارگاه انجام می‌شود.

وی با تأکید بر درخواست قیمت‌های گزاف پیمانکاران از شهرداری ابراز کرد: کارگاه تولید بتن در حال انجام فعالیت است که امسال در بحث ساخت بتن برای جداول شهری سایز ۵۰ و ۶۰ در نظر گرفته‌شده است.

امامی الحاق یکی از معادن را به شهرداری استان مورد تأکید قرار داده و خاطرنشان کرد: بودجه تخصیص داده‌شده به پروژه ولی‌عصر در پروژه‌های معاملات عمرانی سال جاری بالغ‌بر ۴۶ میلیارد تومان بود که به‌عنوان یکی از شاخص‌ترین پروژه‌های استان به مرحله ظهور رسیده است.

وی با تأکید بر پروژه ایمن‌سازی کمربندی امام علی(ع) که با تعامل اداره راه و شهرسازی به اتمام رسید افزود: پروژه کارگر در اردیبهشت و شهربازی بوستان غدیر به اتمام رسیده است اما اخذ مجوز استاندارد و بازگشایی آن به دلیل محدودیت کرونایی به تعویق افتاده است.

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم گفت: پروژه امام حسین(ع) با ۱۳۰۰ متر از میدان امام حسین(ع) تا بلوار یادگار امام ادامه دارد که به‌جز یک قسمت کلیه عملیات آن به اتمام رسیده است؛ همچنین عملیات دیواره سازی پیش از میدان امام حسین(ع) آغازشده و انحراف ترافیکی در قسمت جنوبی میدان بازگشایی‌شده است.

وی با اشاره به معارضات آب و فاضلاب در پروژه امام حسین(ع) گفت: در مجموعه و طول مسیر یک شبکه فاضلاب قرارگرفته که خوشبختانه با رایزنی‌های انجام‌شده در بخش عمرانی، به‌محض اتمام عملیات انحراف فاضلاب کلیه عملیات پروژه به اتمام می‌رسد.

امامی با تأکید بر عدم موفقیت رایزنی‌های انجام‌شده با استان اصفهان در خصوص تأمین سیمان ابراز کرد: آخرین رمپ قسمت دی پل جمهوری تا پیش از پایان سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد.

وی عنوان کرد: پروژه شهدای روحانیت واقع در تقاطع شهرک قدس و بلوار آیت‌الله بروجردی در اواسط سال جاری به سازمان توسعه عمران واگذار شد که یکی از رمپ‌های آن از سمت پردیسان به سمت روحانیت و بلوار امام رضا و یادگار امام است که این پروژه در تیرماه سال ۹۹ کلنگ زنی شده و مراحل پیمانکاری در قسمت بلوار امام رضا و تلالو جمیل فعال هستند؛ هرچند که این پروژه دچار معارضات ملکی است اما در حال انجام مراحل قانونی تملک آن هستیم و خوشبختانه عملیات عمرانی تمام و کمال در حال انجام شدن است.

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم با اشاره به پروژه آب‌درمانی استخرها در قسمت پشت تالار شهر عنوان کرد: پروژه میدان بزرگ امام خمینی(ره) با محوریت بهسازی و توسعه عمران و حوزه مالی و فنی شهرداری است که این پروژه تا ۱۵ اسفندماه تکمیل می‌شود.

وی دو پروژه شهدای مدافع سلامت واقع در تقاطع بروجردی و شهرک قدس و همچنین ادامه ساخت تونل غدیر را مورد تأکید قرار داده و گفت: یکی از بزرگ‌ترین موتورخانه‌های تجاری و سرپوشیده در استان تأسیس‌شده که در بعد مرکزی منحصربه‌فردترین سازه اجرایی را دارد که این سیستم در سطح کشور انجام‌شده و به اتمام رسیده است.

امامی با اشاره به اتمام پروژه جعفریه قم تا اواخر سال جاری عنوان کرد: بودجه مصوب ما در سال جاری مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان بود که این مبلغ را با درخواست افزایش بودجه به ۱۷۰ میلیارد تومان رساندیم؛ همچنین پیش‌بینی بودجه در سال جدید بالغ‌بر ۲۳۰ میلیارد تومان است که ۵۳ درصد نسبت به ۱۵۰ میلیارد تومان و ۳۳ درصد نسبت به ۱۷۰ میلیارد تومان شاهد افزایش هستیم.

وی با تأکید برافزایش قیمت میل‌گرد و قیر نسبت به سال گذشته تصریح کرد: در سال گذشته قیمت هر تن قیر ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بود درحالی‌که امسال این قیمت به ۶ میلیون تومان افزایش‌یافته است.

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم خاطرنشان کرد: در بحث حقوقی با جلسه‌های تشکیل‌شده با کارگروه فعال در سازمان توسعه عمران، از تعداد ۲۳ پرونده طرح دعوا شده علیه سازمان بالغ‌بر ۲۲ میلیارد تومان تعداد ۱۶ پرونده رد محکومیت شده و این مبلغ به یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تقلیل یافته است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها