تاریخ انتشار : سه‌شنبه 16 نوامبر 2021 - 16:09
کد خبر : 95786

اجرای طرح‌های انضباط شهری با حفظ کرامت دستفروشان

اجرای طرح‌های انضباط شهری با حفظ کرامت دستفروشان

مدیرعامل شهربان و حریم‌بان شهرداری تهران گفت: اجرای طرح‌های انضباط شهری با رویکرد حفظ کرامت دستفروشان، در مسیر تحقق شعار «تهران؛ کلانشهر الگوی جهان اسلام» در دستور کار است. به گزارش ایسنا، امیر فتاحیان در تشریح آخرین اقدام های انجام شده در حوزه حمایت از نیروهای شهربان و حریم بان گفت: در مسیر هوشمندسازی فرآیندها،

اجرای طرح‌های انضباط شهری با حفظ کرامت دستفروشان

مدیرعامل شهربان و حریم‌بان شهرداری تهران گفت: اجرای طرح‌های انضباط شهری با رویکرد حفظ کرامت دستفروشان، در مسیر تحقق شعار «تهران؛ کلانشهر الگوی جهان اسلام» در دستور کار است.

به گزارش ایسنا، امیر فتاحیان در تشریح آخرین اقدام های انجام شده در حوزه حمایت از نیروهای شهربان و حریم بان گفت: در مسیر هوشمندسازی فرآیندها، تکمیل طرح‌های مرتبط با شهربان هوشمند، ارتقای منزلت سازمانی نیروهای اجرایی شهربان و تقویت نظم اداری، با حمایت های شهردار تهران، معاونت خدمات شهری و مساعدت معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری تهران، خانواده ۲۰۰۰ نفری نیروهای اجرایی شهربان شامل شهربانان، حریم‌بانان و معبربانان به «سیستم جامع ثبت تردد کارکنان شهرداری تهران» پیوستند.

مدیرعامل شرکت شهربان و حریم‌بان شهرداری تهران افزود: همسان‌سازی حقوق نیروهای اجرایی شهربان (شهربانان، حریم‌بانان و معبربانان) با کارکنان هادیان شهر، تشکیل کمیته تکریم برای تقدیر از نیروهای پاکدست و متعهد و رسیدگی به وضعیت مطالبات آنان‌ها، عیادت و رسیدگی به نیروهای مصدوم و آسیب دیده در حوادث، تسریع در روند رسیدگی به خواسته‌های نیروهای اجرایی که با حذف فرآیند سنتی رسیدگی به امور نیروها انجام شد و ارتقای سطح رفاه کارکنان شهربان حریم‌بان از دیگر اقدامات حمایتی انجام شده از سوی شرکت شهربان برای نیروهای انضباط شهری است.

فتاحیان در پاسخ به این پرسش که آخرین وضعیت طرح های ساماندهی دستفروشان پایتخت به چه شکل است؟ گفت: حراست و حفاظت از معابر عمومی به عنوان حق همه شهروندان، طبق قانون، وظیفه شهرداری‌ های کل کشور است و در کنار عمل به قانون با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی موجود، توجه به معیشت دستفروشان و حفظ کرامت این قشر از شهروندان نیز یک ضرورت است.

وی با تأکید بر این‌که در همه ایام سال به ویژه در ماه های پایانی سال، حفاظت از معابر عمومی و رفع سدمعبر با رویکردی اخلاق‌مدارانه و فرهنگی انجام می شود، تاکید کرد: طرح‌های انضباط شهری در مناطق ۲۲ گانه تهران به ویژه در نقاط و معابر پرتردد در ماه های پایانی سال با رویکرد حفظ کرامت دستفروشان با هدف تسهیل رفت و آمد شهروندان و کمک به پیشگیری از شیوع کرونا در اثر تجمعات در معابر عمومی به اجرا در می آید.

بر اساس گزارش سایت شهر، مدیرعامل شرکت شهربان و حریم‌بان شهرداری تهران با تاکید بر تحقق شعار «تهران؛ کلانشهر الگوی جهان اسلام» گفت: اجرای طرح‌های انضباط شهری با رویکرد اخلاقی، فرهنگی و حفظ کرامت دستفروشان، در راستای حرکت در مسیر تحقق شعار «تهران؛ کلانشهر الگوی جهان اسلام» در دستور کار شرکت شهربان و حریم بان است.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها