تاریخ انتشار : شنبه 20 نوامبر 2021 - 12:39
کد خبر : 106111

اجرای طرح ضربتی صیانت از کارگران و کارفرمایان در برابر کرونا

اجرای طرح ضربتی صیانت از کارگران و کارفرمایان در برابر کرونا

ایسنا/فارس رئیس اداره بازرسی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس از اجرای طرح ضربتی برای صیانت از کارگران و کارفرمایان در برابر مشکلات کروناویروس در این استان خبر داد. حمیدرضا شیرزاده خاطر نشان کرد: به دنبال شیوع ویروس کرونا تصمیماتی جدی در اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس اخذ شد که

اجرای طرح ضربتی صیانت از کارگران و کارفرمایان در برابر کرونا

ایسنا/فارس رئیس اداره بازرسی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس از اجرای طرح ضربتی برای صیانت از کارگران و کارفرمایان در برابر مشکلات کروناویروس در این استان خبر داد.

حمیدرضا شیرزاده خاطر نشان کرد: به دنبال شیوع ویروس کرونا تصمیماتی جدی در اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس اخذ شد که اجرای طرح ضربتی صیانت از کارگران و سرمایه کارفرمایان توسط روسای ادارات شهرستان ها و با همراهی خوب و با ارزش بازرسان کار در کنار کارشناسان بهداشت حرفه ای شهرستان ها همراه بود.

شیرزاده با اشاره به لزوم تلاش بیش از پیش در راستای کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، عنوان کرد: این اداره کل با اعزام بازرسان کار و کارشناسان بهداشت حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی و همچنین با انجام مکاتبات و ارسال بروشورها اطلاع رسانی در زمینه کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اقدامات ارزنده ای انجام داده است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس، وی افزود: همچنین در خصوص تهیه اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده برای کارگاه ها سازمان با همراهی اداره بازرسی کار  اقدامات مناسبی انجام داده است.

شیرزاده ضمن تشکر از کارفرمایان و کارگران به عنوان سرمایه های اصلی و منابع انسانی و مادی جامعه، گفت: با همراهی کارفرمایان و کارگران با درخواست های این اداره کل در راستای مواظبت از کارفرمایان، کارگران و اموال و سرمایه هایشان نیز مجددا خواهش می کنیم در صورت داشتن فعالیت کارگاه ها،موارد ایمنی و بهداشت کار را با دقت هرچه بیشتر رعایت کرده تا با اقدام جمعی و مسئولانه، بتوان جامعه کار و تولید این استان را از آسیب های این بیماری مصون نگاه داشت.

این مقام مسئول همچنین گفت: سال گذشته ۳۹۷۷پرونده در قالب ۱۸هزار و۲۳۱عنوان شغلی برای بررسی بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور و ١٣٣٣ بازرسی موضوع مواد ٣ و ٦ قانون مشاغل سخت و زیان آور برای بهسازی محیط کار و صیانت از نیروی انسانی در استان فارس انجام شده است.

شیرزاده افزود: سال گذشته و در راستای ارتقای ایمنی و بهداشت کارگاه ها ۲۵هزار مورد بازرسی کارگاهی انجام و در همین خصوص امسال 269 کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار در استان تشکیل شده است.

وی افزود: به این ترتیب جمعا تاکنون ۱۱۹۳کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار در سطح استان داریم که به کارفرمایان، سرپرستان و کارگران مشاوره ایمنی و بهداشت کار ارایه می دهند و در همین رابطه  ۱۳۳۹جلسه با  این کمیته ها در زمینه حفاظت و بهداشت کار برگزار و منجر به ۶۹۲۸ بررسی موردی شده است.

شیرزاده با اشاره به اجرای 868 بازرسی نظارتی بر مقاوله نامه کار کودکان در استان فارس، گفت: بررسی ۷۵۵ نقشه ساختمانی در اجرای ماده ۸۷ قانون کار، انجام ۲۲۶۸ بازرسی منع اشتغال اتباع خارجی بدون جواز، برگزاری ۹۸۴۶ نفر ساعت آموزش به کارگران و ۲۲۰۱ نفر ساعت آموزش کارفرمایان با موضوع ایمنی کار از دیگر فعالیت های موثر در زمینه نظارت بر پیاده سازی مقررات قانون کار در استان بوده است.

به گفته این مقام مسئول بررسی و نظارت بر اجرای ۳۵۵طرح طبقه بندی مشاغل، صدور ۸۹۱مجوز تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران و ۷۵۰ گواهی مسئول ایمنی در قالب طرح خود بازرسی از دیگر گام های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس بوده است.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها