تاریخ انتشار : یکشنبه 28 نوامبر 2021 - 22:47
کد خبر : 129166

اختصاص خط ویژه اعتباری به تعاونی‌های دانش بنیان

اختصاص خط ویژه اعتباری به تعاونی‌های دانش بنیان

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از اختصاص خط ویژه اعتباری این صندوق برای تعاونی‌های دانش بنیان خبر داد و گفت: یک خط ویژه برای شرکت‌های دانش بنیان یا شتابدهنده‌هایی که در قالب تعاونی ایجاد می‌شوند، اختصاص می‌دهیم. به گزارش ایسنا، دکتر علی وحدت در دورهمی‌ تعاونی‌های دانش بنیان بر تشکیل تعاونی‌های دانش بنیان تاکید کرد

اختصاص خط ویژه اعتباری به تعاونی‌های دانش بنیان

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از اختصاص خط ویژه اعتباری این صندوق برای تعاونی‌های دانش بنیان خبر داد و گفت: یک خط ویژه برای شرکت‌های دانش بنیان یا شتابدهنده‌هایی که در قالب تعاونی ایجاد می‌شوند، اختصاص می‌دهیم.

به گزارش ایسنا، دکتر علی وحدت در دورهمی‌ تعاونی‌های دانش بنیان بر تشکیل تعاونی‌های دانش بنیان تاکید کرد و افزود: یکی از مشکلات ما این است که تیم‌ها برای راه‌اندازی کسب‌وکار خود به سمت راه‌اندازی شرکت جدید دانش بنیان می‌روند، در حالی که ما اگر بتوانیم راهکار و مزیت تعاملی را برای آنها فراهم کنیم و نشان دهیم که ایجاد یک تعاونی دانش بنیان چه مزایایی برای شرکت‌ها خواهند داشت، بسیار مطلوب‌تر خواهد بود.

وی با بیان اینکه ظرفیت جامعه استارت‌آپی کشور نسبت به شرکت‌های سهامی‌خاص بی‌نظیر است، گفت: ما در صندوق نوآوری و شکوفایی یک خط ویژه اعتباری برای شرکت‌های دانش بنیان یا شتاب‌دهنده‌هایی که در قالب تعاونی ایجاد می‌شوند، قرار می‌دهیم. به عبارت دیگر مجموعه‌ای از خدمات ویژه تعاونی‌محور ایجاد می‌کنیم تا شرکت‌ها به تعاون و همکاری ترغیب شوند.

به گفته وحدت، حفاظت دانش و اطلاعات در قالب تعاونی‌ها بیشتر از زمانی است که آن شرکت‌ها می‌خواهند به صورت مستقل کار خود را شروع کنند.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در مورد میزان استفاده تعاونی‌های دانش بنیان از خدمات صندوق نوآوری نیز گفت: متاسفانه تعاونی‌های حاضر بیشتر برای کارهای موضوعی مثل تعاونی مسکن، تعاونی روستایی و دامپروری شکل گرفته‌اند، لذا وظیفه ما است که از تعاونی‌ها حمایت کنیم تا تحرک بیشتری ایجاد شود. در حال حاضر ۱۰۵ تعاونی دانش بنیان داریم که تنها ۷۲ تعاونی از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی به میزان بیش از ۱۱۰ میلیارد تومان استفاده کرده‌اند. این در حالی است که سقف تسهیلات ما برای هر شرکت دانش بنیان ۵۰ میلیارد تومان است، یعنی تعاونی‌ها تنها به اندازه دو شرکت بزرگ از تسهیلات صندوق نوآوری استفاده کرده‌اند که سهم بسیار کوچکی است.

وی بر شکل‌گیری تعاونی دانش بنیان به عنوان الگوی موفق زیست بوم تاکید کرد و افزود: ما خیلی دوست داریم که منابع مالی صندوق نوآوری را در اختیار تعاونی‌های دانش بنیان قرار دهیم؛ زیرا این تعاونی‌ها به الگوی موفقی برای زیست‌بوم نوآوری کشور تبدیل خواهند شد، بنابراین باید مزایای تاسیس تعاونی‌ را به شرکت‌ها نشان دهیم تا بستری مناسب با تاثیر بالا در رشد مجموعه شکل گیرد.

وحدت ادامه داد: چنانچه تعاونی را می‌شناسید که نیازمند تامین مالی است، به ما در صندوق نوآوری و شکوفایی معرفی کنید؛ ما نیز تلاش می‌کنیم پیش از پایان فروردین و در کمترین زمان ممکن به درخواست‌ها رسیدگی کنیم.

بر اساس اعلام روابط عمومی ‌صندوق نوآوری و شکوفایی، رییس صندوق نوآوری و شکوفایی در پایان به خدمات مالی طراحی شده در این صندوق برای شتاب دهنده‌های دانش بنیان اشاره و اظهار کرد: ظرفیت خدمات صندوق برای شتاب دهنده‌ها بسیار مفصل است و خدمات متنوعی چون هم‌سرمایه‌گذاری تا پیگیری دانش بنیان شدن شتاب دهنده‌ها را پیگیری می‌کنیم.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها