تاریخ انتشار : شنبه 21 آگوست 2021 - 21:59
کد خبر : 5802

اختصاص ۳۵۰ میلیارد تومان برای جاده‌های اصلی اهر

اختصاص ۳۵۰ میلیارد تومان برای جاده‌های اصلی اهر

 رئیس اداره راه و شهرسازی اهر از اختصاص بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های جاده اهر_ تبریز، اهر _مشگین شهر و کمربند جنوبی این شهرستان خبر داد. اکبر فلاح گفت: احداث راه‌های اصلی، متعلق به اداره راه و شهرسازی است که بخشی از محور اهر _ تبریز، کمربندی جنوبی و جاده اهر مشگین

اختصاص ۳۵۰ میلیارد تومان برای جاده‌های اصلی اهر

 رئیس اداره راه و شهرسازی اهر از اختصاص بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های جاده اهر_ تبریز، اهر _مشگین شهر و کمربند جنوبی این شهرستان خبر داد.

اکبر فلاح گفت: احداث راه‌های اصلی، متعلق به اداره راه و شهرسازی است که بخشی از محور اهر _ تبریز، کمربندی جنوبی و جاده اهر مشگین شهر را شامل می‌شود.

وی افزود: محور اهر _ تبریز از سه راهی هریس به اهر آغاز می‌شود، اداره راه و شهرسازی این شهرستان در سه نقطه فعالیت دارد که یکی در حوالی راهدارخانه بوده و اقدام به روکش و آسفالت ریزی انجام می‌شود، دومی نیز گردنه گوئجه بئل است که طول ۳.۵ کیلومتر با اعتبار ۲۷ میلیارد تومان توسط شرکت منابع توسعه آب در حال احداث است.

وی هم‌چنین از حل نواقص محور اهر_ تبریز از گوئجه بئل تا پلیس را اهر خبر داد و گفت: در این راستا ۱۲ میلیارد تومان برای تکمیل گاردریل و تابلوهای راهنمایی در نظر گرفته شده که در حال فعالیت است.

فلاح در خصوص تکمیل تقاطع غیر همسطح روبروی دانشگاه آزاد اسلامی که چندین سال به تعویق افتاده نیز گفت: با توجه به عدم تکمیل اعتبار این پروژه متاسفانه تاکنون چندان پیشرفتی نداشته و حدود ۳۰ درصد پیشرفت دارد و در جلسه اخیر که با فرماندار داشتیم مقرر شد تا تکمیل پروژه و طرح تقاطع غیر هم سطح دانشگاه به همراه محل احداث ورود و خروج شهرک صنعتی با کار کارشناسی و عمرانی به زودی آغاز شود و این اداره نیز برای تکمیل این پروژه درکنار اداره راهداری مشارکت خواهد کرد.

وی در ادامه از اخذ ۷۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل کمربندی جنوبی به طول حدود هفت کیلومتر از پلیس راه اهر تبریز تا جاده مشگین شهر با پیشرفت عملیاتی خاکبرداری و تملک زمین خبر داد.

رئیس اداره راه و شهرسازی اهر در خصوص تکمیل جاده اهر_ مشگین شهر نیز گفت: متاسفانه شرکتی که با آن قرارداد بسته شده بود بنا به دلایلی از این کار صرفه نظر کرد و به ماده ۴۸ ارجاع داده شد و اخیرا نیز این پروژه با یک شرکت وابسته به قرارگاه خاتم الانبیا(ع) قراردادی به مبلغ ۲۶۸ میلیارد تومان اعتبار به طول ۲۰ کیلومتر عقد قرارداد شد و علت افزایش اعتبار نیز به دلیل وجود دو تونل در کیلومتر ۱۹،۲۰ می باشد.

وی با اشاره به این‌که شرکت قبلی تنها توانسته ۱۲ درصد جاده اهر به مشگین شهر را تکمیل کند، افزود: با توجه به تصادفات زیاد در محور اهر مشگین شهر به خصوص در کیلومتر ۱۹ و ۲۰ جاده، تصمیم به ایجاد تونل شد.

وی هم‌چنین از تکمیل کمربند شرقی به طول شش کیلومتر که جاده مشگین شهر را به جاده کلیبر وصل می‌کند، خبر داد و گفت: مطالعات نهایی برای احداث جاده به اتمام رسیده و تاکنون سه کیلومتر از این محور تحویل و سه کیلومتر باقیمانده نیز به دلیل عدم اعتبار و تملک زمین نیمه کاره رها شده بود که با پیگیری نماینده مجلس، فرماندار اهر و اداره کل راه و شهرسازی احتمال واگذاری این محور روی محور جاده اهر_ مشگین شهر به شرکت وابسته به خاتم الانبیا بسیار مشهود است.

رئیس راه و شهرسازی اهر از اجرای ستاد بازآفرینی شهر برای تامین قیر رایگان حاشیه شهر خبر داد و افزود: برای اجرای این طرح به صورت پایلوت در منطقه محروم چلب وردی، ۶۵۰ میلیون تومان اعتبار برای خرید قیر به شهرداری اعطا و در ادامه نیز ۳۱۰ میلیون تومان به شبکه بهداشت و درمان برای ساخت خانه بهداشت و ۶۳ میلیون تومان برای جابجایی تیر برق به اداره برق واگذار شد.

وی گفت: اکنون مراحل عمرانی و راه منطقه چلب وردی در حال تکمیل بوده و در ادامه نیز دومین پایلوت مربوط به منطقه محروم نیروگاه و شیله بران است که با افزایش اعتبار امسال شاهد محرومیت زدایی از این مناطق و سایر مناطق حاشیه نشین این شهرستان خواهیم بود.

وی افزود: محور اصلی اهر_ تبریز در حال تکمیل شدن است که تنها دوربرگردان، تقاطع‌های غیر همسطح و ‌… باقی مانده که به زودی با اخذ اعتبارات لازم این موارد نیز در اسرع وقت به اتمام خواهد رسید.

فلاح هم‌چنین در خصوص احداث آزاد راه تبریز، اهر به باکو نیز گفت: در آخرین تصمیم اداره کل راه و شهرسازی،  مسیر این طرح بین المللی از شهرستان هوراند عبور خواهد کرد که در این صورت به دلیل وجود بزرگراه اهر_ تبریز احتمالا اجرای این طرح از کمربندی شرقی انجام خواهد شد که امیدواریم این امر به زودی تحقق یابد و موجبات پیشرفت و توسعه راه‌ها در این شهرستان و منطقه شود.
منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها