تاریخ انتشار : شنبه 20 نوامبر 2021 - 19:13
کد خبر : 106923

ادعای بعضی از اعضای باشگاه درباره نگهداری اسب ها کذب است

ادعای بعضی از اعضای باشگاه درباره نگهداری اسب ها کذب است

حجت الله دهخدایی مدیر باشگاه دولتی سوارکاری و چوگان شهدا درباره ادعای برخی از اعضای باشگاه مبنی بر اینکه” باشگاه اعلام کرده در صورتی که مالکان قرارداد را امضا و تایید نکنند باشگاه هیچ مسئولیت و تعهدی در قبال سلامت و نگهداری اسب های مالکان نخواهد داشت ” می گوید برخی دنبال حواشی هستند و این کذب

ادعای بعضی از اعضای باشگاه درباره نگهداری اسب ها کذب است

حجت الله دهخدایی مدیر باشگاه دولتی سوارکاری و چوگان شهدا درباره ادعای برخی از اعضای باشگاه مبنی بر اینکه” باشگاه اعلام کرده در صورتی که مالکان قرارداد را امضا و تایید نکنند باشگاه هیچ مسئولیت و تعهدی در قبال سلامت و نگهداری اسب های مالکان نخواهد داشت ” می گوید برخی دنبال حواشی هستند و این کذب محض است.

 حجت الله دهخدایی مدیر باشگاه دولتی سوارکاری و چوگان شهدا(قصرفیروزه) تهران در گفتگو با ایسنا، در باره ادعای برخی از اعضای باشگاه مبنی بر اجبار برخی از آنان برای بستن قرارداد جدید در سال ۹۹ با وجود شیوع کرونا گفت: شاید از بین ۲۵۰ مالک اسب حدود ۱۵ نفر به دلیل مشکلی که در سال های گذشته به وجود آوردند باید از باشگاه اخراج می شدند. این چند نفر در زمان مدیریت ما به ادارات مختلف مراجعه کردند که هیچ چیز ثابت نشد بلکه در اکثریت موارد هم حرف و خواسته آنان بی پایه و اساس بود.
او افزود: سال های گذشته برخی از مالکان باشگاه هیچ قراردادی نداشتند. تصمیم گرفتیم امسال تکلیف ما با این اعضای باشگاه مشخص شود. بنابراین قرار شد قبل از سال جدید قراردادی با آنها امضا کنیم تا رابطه کاری باشگاه با سوارکاران و مربیان مشخص و تعریف شده باشد. بنابراین اعلام کردیم که اعضا باشگاه برای عقد قرارداد تا تاریخ ۱۵ الی ۲۰ اسفند فرصت دارند. این عقد قرارداد برای زمانی بود که هنوز کرونا وجود نداشت و این اعلام به اعضا در اواخر بهمن ماه صورت گرفت.
دهخدایی گفت: در زمان کرونا چند پیامک به اعضای باشگاه داده شد. همچنین در آن زمان باشگاه های خصوصی تعطیل شدند اما ما به دلیل اینکه باشگاه دولتی بودیم باید بنابر دستور عمل می کردیم. باشگاه صبر کرد تا ببیند که وزارت ورزش و اداره کل یا شرکت تجهیز چه تصمیمی خواهند گرفت؟ تصمیم بر این شد که فعالیت های ورزشی تا اطلاع ثانوی لغو شود. قبل از اینکه تعطیل نکرده بودیم اعتراض اعضا بر این بود که چرا باشگاه تعطیل نمی شود و بعد از تعطیل کردن باشگاه باز هم اعتراض کردند که مگر نگهداری از اسب تعطیل بردار است؟
مدیر باشگاه دولتی سوارکاری و چوگان شهدا با بیان اینکه مالکان اسب ها اکثرا با اسب هایشان رابطه عاطفی دارند، افزود: بعضی از مالکان  پشت درب باشگاه برای دیدن اسب های خود می آمدند و از ما درخواست می کردند که اسب های خودشان را ببینند. برای همین باشگاه جلسه ای برگزار کرد و تصمیم گرفتیم به دلیل وجود رابطه عاطفی مالکان با اسب های خودشان به آنها اجازه ورود به باشگاه و دیدن اسب ها را بدهیم. بنابراین اعلام شد با توجه به وضعیت کرونا و رابطه عاطفی، مالکین اجازه دارند با رعایت نکات بهداشتی اسب های خود را فقط بازدید کنند و هیچگونه فعالیت ورزشی انجام نخواهد شد. از طرفی اسب موجود زنده ای است و باید حرکت کند تا وضعیت روده و معده آن به مشکل نخورد.
دهخدایی ادعای برخی از اعضای باشگاه مبنی بر اینکه” باشگاه اعلام کرده در صورتی که مالکان قرارداد را امضا و تایید نکنند باشگاه هیچ مسئولیت و تعهدی در قبال سلامت و نگهداری اسب های مالکان نخواهد داشت ” را کذب محض خواند و تاکید کرد: امکان ندارد چنین چیزی برای اعضای باشگاه ارسال کرده باشیم. این کار غیر حرفه ای و غیر انسانی است. اسب به عنوان یک حیوان زنده گناهی نکرده است. در این باشگاه تعداد بسیار زیادی اسب وجود دارد که مالکان آنها را رها کرده اما مگر می شود به اسب غذا نداد و آن را تیمار نکرد؟
او در خصوص قرارداد اعضای باشگاه گفت: در باره قرارداد مالکان به آنها گفته شده که اگر افرادی که می خواهند رابطه کاری تعریف شده با باشگاه داشته باشند باید قرارداد خود را تمدید کنند. خیلی از این اعضا اگر اسم آنها باشد می توانم برای شما بگویم که در چه تاریخی به باشگاه برای سرکشی به اسب آمدند اما در قسمت اداری حاضر نشدند.  از بهمن ماه به آنها گفته شده بود که برای تعین و تکلیف باشگاه به بستن قرارداد نیاز است. حتی برخی تا جلوی درب باشگاه آمدند و ما از آنها درخواست کردیم که قرارداد های خود را ثبت کنند اما خودداری کردند و به دلیل مسائلی خاص حاضر به این کار نشدند.
او در پاسخ به اینکه اکنون فعالیت باشگاه چگونه است؟ پاسخ داد: اکنون هم فعالیت ورزشی نداریم اما مالک اسب های  یک یا دو میلیاردی که اسب های مسابقه ای هم هستند، نمی توانند اسب را رها کنند بنابراین مربیان با اسب ها کار می کنند و اسب باید روزانه حرکت کند. ما به عنوان کارحرفه ای در مجموعه کارگر گذاشتیم و در قرار داد عنوان کردیم اگر کسی به باشگاه نیاید و اسبش را رها کند ما مسئول اسب هستیم و آن را باید حرکت دهیم.

او افزود: از ۲۵۰ نفر عضو باشگاه اکثر افراد قراردادهای خود را تمدید کردند. خیلی از آنها آمده و خیلی از آنها خارج از کشور هستند و بعدا برای عقد قرار داد خواهند آمد. هیچ شخصی را اجبار نکردیم. برخی از مالکان احتمال می دادند باشگاه برای برخی از اعضا که مشکلاتی را به وجود آورده اند قرارداد را تمدید نخواهد کرد. برخی از همین افراد به حساب باشگاه به عنوان پرداخت قسط فروردین ماه برای پانسیون اسب پول ریختند اما ما به آنها اعلام کردیم اشخاصی که قرارداد ندارند از هرگونه واریز به حساب باشگاه خوددرای کنند زیرا که پرداخت پول تعهدی برای باشگاه برای انعقاد قرار داد ایجاد نخواهد کرد اما به آنها نگفتیم که اگر شما پول واریز نکنید به اسب خود نخواهید رسید. دهخدایی با بیان اینکه برخی دنبال حواشی هستند، افزود:من به عنوان مدیر مجموعه بدون چارچوب در این باشگاه نمی توانم کار  کنم. باید چارچوب تعیین کنیم و اگر کسی در چارچوب تعریف شده قرار نمیگیره این دیگر خودش نمی خواهد. لیدر این افرادی که معترض هستند کسی است که هنگامی که از آنها در خواست کردیم کارت مربی گری خود را برای باشگاه بیاورند کارت و قراردادی به عنوان مالک نداشت و تصمیم گرفتیم آن شخص را از باشگاه اخراج کنیم زیرا در این مکان خانواده خواهد آمد و هر هنرجو زیر نظر مربی کار می کند و در صورت بروز مشکل مدیر مجموعه هم باید پاسخگو باشد. این لیدر از برخی از اعضا برای کار دیگری امضا می گیرد ولی از  آن برای شکایت استفاده می کند و خیلی ها هنگام عقد قرارداد اظهار پشیمانی کردند و گفتند که این آقا برای یک کار دیگر از ما امضا گرفته است.

او در پاسخ به اینکه چرا از  ۱۱ اسفند ماه با اینکه بخشنامه ای از مدیرکل با عنوان تعطیلی تمام باشگاه های ورزشی اعلام شد، مجموعه شهدا تعطیل نشده بود؟ پاسخ داد: بخشنامه استنادی اداره کل ورزش وجوانان تهران یک بخشنامه کلی برای مکانهای ورزشی بوده اعم از استخر، سالن والیبال ، سالن بیلیارد ،فوتبال و … وآن هم برای ممنوعیت فعالیت ورزشی نه جایی که موجود زنده ای مثل اسب را نگهداری می‌کنند. مسئله نگهداری اسب کاملا تخصصی و حرفه ای بوده و کار کردن مربیان با اسب منافاتی با بخشنامه مراکز و ادارات ذیربط در مورد تعطیلی  فعالیت ورزشی باشگاه ها ندارد.
انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها