تاریخ انتشار : دوشنبه 25 اکتبر 2021 - 23:30
کد خبر : 21301

از انتخابات انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی چه خبر؟

از انتخابات انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی چه خبر؟

عکس تزئینی است.  رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی گفت: پس از اعلام لیست نهایی کاندیداها انتخابات انجمن هنرهای نمایشی استان با حضور نمایندگانی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز هنرهای نمایشی ایران در مشهد به صورت حضوری برگزار خواهد شد. کریم جشنی با اشاره به آخرین وضعیت برگزاری انتخابات انجمن هنرهای نمایشی

از انتخابات انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی چه خبر؟
عکس تزئینی است.

 رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی گفت: پس از اعلام لیست نهایی کاندیداها انتخابات انجمن هنرهای نمایشی استان با حضور نمایندگانی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز هنرهای نمایشی ایران در مشهد به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

کریم جشنی با اشاره به آخرین وضعیت برگزاری انتخابات انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی، اظهار کرد: طبق برنامه زمان‌بندی که در تاریخ ۵ مرداد ۱۴۰۰ توسط انجمن هنرهای نمایشی استان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی صورت‌جلسه شده است، بنا بر این بود که انتخابات انجمن هنرهای نمایشی استان در تاریخ ۲۲ مهر ۱۴۰۰ برگزار شود.

وی ادامه داد: بر این اساس در مجموع حدود ۲۰ نفر برای هیأت‌ مدیره، ۱۰ نفر برای هیأ‌ت‌ رئیسه و ۶ نفر بازرس کاندیدا شدند. با این حال بر اساس متأسفانه ۱۲ نفر در مرحله اول از سوی حراست تأییدیه دریافت نکردند.

جشنی تصریح کرد: از این رو در حال حاضر منتظر هستیم تا پس از اعتراضات این ۱۲ کاندیدا اطلاعیه نهایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و حراست این اداره کل اعلام شود تا در صورت رفع مشکلات لیست نهایی اعلام شده و یک هفته پس از اعلام نهایی شرایط مهیا شود تا انتخابات انجمن هنرهای نمایشی استان با حضور نمایندگانی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز هنرهای نمایشی ایران برگزار شود.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم انتخابات به صورت حضوری برگزار شود، خاطرنشان کرد: در گذشته حدود ۲۰۰ نفر واجد شرایط رأی بودند، در حالی که با توجه به شیوه‌نامه جدید، در حال حاضر سه نفر از گروه‌های «الف»، دو نفر از گروه‌های «ب» و یک نفر از گروه‌های «ج» حق رأی و کاندیدا شدن دارند، به این ترتیب حدود ۷۲ نفر واجد شرایط رأی دادن هستند. بنابراین می‌توان انتخابات را با این تعداد از افراد و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سالن ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفره برگزار کرد.

وی اضافه کرد: در کنار انتخابات انجمن هنرهای نمایشی استان، ثبت انجمن صنفی تئاتر خراسان رضوی در حال پیگیری است که کارهای آن به موازات این انتخابات انجمن هنرهای نمایشی به عنوان سازمان مستقل مردم‌نهاد (NGO) در حال انجام است و امیدواریم در آینده نزدیک و پس از انتخابات انجمن هنرهای نمایشی، انجمن صنفی نیز کاندیدای خود را اعلام کرده و انتخابات این سازمان نیز برگزار شود.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها