تاریخ انتشار : چهارشنبه 10 نوامبر 2021 - 22:53
کد خبر : 84264

از چراغ قرمز تا گذر از مقاومت

از چراغ قرمز تا گذر از مقاومت

هرچند بازار سرمایه هفته جاری را با چراغ قرمز آغاز کرد و هفته ای پرنوسان را پشت سر گذاشت اما در نهایت شاخص کل بورس توانست روند صعودی را حفظ کند و از مقاومت یک میلیون و ۲۵۰ هزار واحدی نیز گذر کرد. به گزارش ایسنا، بررسی معاملات بازار سرمایه در دو هفته اخیر نشان

از چراغ قرمز تا گذر از مقاومت

هرچند بازار سرمایه هفته جاری را با چراغ قرمز آغاز کرد و هفته ای پرنوسان را پشت سر گذاشت اما در نهایت شاخص کل بورس توانست روند صعودی را حفظ کند و از مقاومت یک میلیون و ۲۵۰ هزار واحدی نیز گذر کرد.

به گزارش ایسنا، بررسی معاملات بازار سرمایه در دو هفته اخیر نشان از بازگشت کمی تعادل به این بازار دارد. به طوریکه در هفته ای که گذشت هرچند بازار صعود و نزول زیادی را پشت سر گذاشت اما شاخص کل در نهایت توانست از مقاومت یک میلیون و ۲۵۰ هزار واحدی گذر کند. بر این اساس بازار هفته جدید را بعد از یک هفته سبزپوشی با چراغ قرمز آغاز کرد و شاخص کل بورس با ۱۰ هزار و ۹۲۳ واحد کاهش در رقم یک میلیون و ۲۴۶ هزار واحد ایستاد. شاخص کل با معیار هم وزن هم در این روز  ۱۳۳۰ واحد کاهش یافت و رقم ۳۸۲ هزار و ۸۴۸ واحد را ثبت کرد.

بازار سرمایه در روز یکشنبه روزی پرنوسان را پشت سر گذاشت به طوری که شاخص کل بورس در ساعات ابتدایی معاملات تا یک میلیون و ۲۳۷ هزار واحد کاهش یافت اما در ساعات میانی روندی افزایشی به خود گرفت و تا یک میلیون و ۲۴۴ هزار واحد رسید. البته در حالی به کار خود ادامه داد که بیش از ۲۰۰۰ واحد کاهش یافته بود. شاخص کل بورس در این روز با ۲۳۱۹ واحد کاهش رقم یک میلیون و ۲۴۳ هزار واحد را ثبت کرد. شاخص کل با معیار هم وزن هم ۷۱۰ واحد کاهش یافت و به رقم ۳۸۲ هزار و ۱۴۰ واحد رسید

ورق بازار در روز دوشنبه برگشت و در معاملات این روز شاخص کل بورس با ۱۰ هزار و ۸۹۳ واحد افزایش رقم یک میلیون و ۲۵۴ هزار واحد را ثبت کرد. شاخص کل با معیار هم وزن هم ۴۳۹۵ واحد صعود کرد و به رقم ۳۸۶ هزار و ۴۷۶ واحد رسید. در روز سه شنبه نیز شاخص کل بورس با ۲۶ هزار و ۵۶۹ واحد افزایش رقم یک میلیون و ۲۸۱ هزار واحد را ثبت کرد. شاخص کل با معیار هم وزن هم ۵۱۵۳ واحد افزایش یافت و به رقم ۳۹۱ هزار و ۶۲۳ واحد رسید.

در نهایت در روز چهارشنبه، بازار سرمایه روزی پرنوسان را پشت سر گذاشت، به طوری که شاخص کل بورس در ساعات ابتدایی معاملات روندی صعودی داشت اما ناگهان نزولی شد. البته روند نزولی شاخص ادامه پیدا نکرد و در ساعات میانی معاملات تا یک میلیون و ۲۸۴ هزار واحد افزایش یافت. این در حالی است که روند شاخص کل بورس در ساعات پایانی دوباره نزولی شد و در نهایت روی رقم یک میلیون و ۲۸۲ هزار واحد ایستاد.  در نهایت شاخص کل بورس با ۸۳۵ واحد افزایش رقم یک میلیون و ۲۸۲ هزار واحد را ثبت کرد. شاخص کل با معیار هم وزن هم ۹۶۰ واحد افزایش یافت و به رقم ۳۹۲ هزار و ۵۸۴ واحد رسید.

با این حال شاخص کل بورس توانست روند صعودی خود را طی کند و با ۱.۹۹ درصد افزایش و با رشدی ۲۵ هزار و ۴۰ واحدی، از یک میلیون و ۲۵۶ هزار واحد در هفته گذشته به یک میلیون و ۲۸۲ هزار واحد در هفته جاری رسید.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها