تاریخ انتشار : شنبه 23 اکتبر 2021 - 14:43
کد خبر : 11801

از ۳۲ شهر استان همدان شهردار ۲۸شهر انتخاب شده است

از ۳۲ شهر استان همدان شهردار ۲۸شهر انتخاب شده است

 مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری همدان اظهار کرد: استان همدان دارای ۳۲ شهر بوده که از این تعداد شهر تاکنون شهردار ۲۸ شهر معرفی و انتخاب شده است. مجید درویشی افزود: از بین شهرهای استان که هنوز شهردار  شهر خود را انتخاب نکرده‌اند شهردار یکی از شهرها توسط شورای اسلامی آن شهر

از ۳۲ شهر استان همدان شهردار ۲۸شهر انتخاب شده است

 مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری همدان اظهار کرد: استان همدان دارای ۳۲ شهر بوده که از این تعداد شهر تاکنون شهردار ۲۸ شهر معرفی و انتخاب شده است.

مجید درویشی افزود: از بین شهرهای استان که هنوز شهردار  شهر خود را انتخاب نکرده‌اند شهردار یکی از شهرها توسط شورای اسلامی آن شهر معرفی شد که به دلیل عدم احراز شرایط، مورد معرفی شده توسط دفتر امور شهری و شوراهای استانداری همدان به دوستان شورای اسلامی شهر مورد نظر عودت داده شد و دوستان شورا مورد را دوباره مصوب و اصرار بر مصوبه داشتند و قرار بود مصوبه را برای تعیین تکلیف به شورای حل اختلاف ببریم که به دلیل روند و فرایند طولانی شهردار معرفی شده شوراهای اسلامی انصراف داد تا شورای اسلامی آن شهر مجدد شهردار جدیدی را برای شهر معرفی کند.

درویشی در ادامه تصریح کرد: سه شهر استان همدان شامل رزن، کبودراهنگ و سرکان به دلیل تضارب آرا و اختلافاتی که بین اعضای شورای اسلامی آنان وجود دارد هنوز برای معرفی شهردار شهر خود به جمع بندی نرسیده‌اند.

وی یاد آور شد: البته کبودراهنگ در یک مرحله شهردار شهر خود را انتخاب و معرفی کردند اما حائز شرایط برای انتخاب شهردار نبود که این امر را به شورای اسلامی شهر کبودراهنگ اعلام کردیم و مجدد مدارک تکمیلی  برای ما ارسال شد و ما از طریق وزارت کشور نسبت به استعلام اقدام کردیم و وزارت کشور مدارک را تایید کرد.

درویشی گفت: اما همزمان با موضوع شورای اسلامی شهر کبودراهنگ نفر دوم را برای شهردار این شهر معرفی کردند و چون نفر اول تایید شده بود و حائز  شرایط بود و نفر دوم نیز شرایط را برای انتخاب شهردار داشت طی نامه‌ای به شورای شهر کبودراهنگ اعلام کردیم پس از جمع بندی و تصویب در صحن شورا از بین دو گزینه مورد نظر یکی را به عنوان‌شهردار به دفتر امور شهری و شوراهای استانداری همدان معرفی کنند تا حکم وی زده شود.

وی اضافه کرد: متاسفانه تاکنون و تا این لحظه توسط شورای اسلامی شهر رزن و سرکان شهردار شهرشان معرفی نشده که امیدواریم تا موعد مقرر نسبت به معرفی و انتخاب شهردار شهر خود اقدام کنند.

درویشی اظهار کرد:حداکثر زمان فرصت معرفی شهرداران توسط شوراهای اسلامی هر شهر تا پانزدهم آبان‌ ۱۴۰۰خواهد بود و بر اساس مصوبه ۲۵ آذر ماه ۱۳۹۷ در صورتی که شوراهای اسلامی هر شهر نتوانند در زمان مقرر شهردار خود را معرفی کنند شورای  اسلامی شهر مورد نظر به علت کوتاهی در انجام امور محوله به شورای حل اختلاف استان معرفی خواهد شد.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها