تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 21 اکتبر 2021 - 22:03
کد خبر : 7858

اساسنامه کانون دانش‌آموختگان دانشگاه علامه‌طباطبائی تدوین شد

اساسنامه کانون دانش‌آموختگان دانشگاه علامه‌طباطبائی تدوین شد

اساسنامه کانون دانش‌آموختگان دانشگاه علامه‌طباطبائی در ۳۳ ماده به تایید دانشگاه رسید. به گزارش ایسنا، اساسنامه کانون دانش‌آموختگان دانشگاه علامه طباطبایی بر اساس آیین نامه نحوه تشکیل انجمن دانش آموختگان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی که در سال ۱۳۷۷ به تصویب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسید، تدوین شده است. بر این اساس اساسنامه کانون

اساسنامه کانون دانش‌آموختگان دانشگاه علامه‌طباطبائی تدوین شد

اساسنامه کانون دانش‌آموختگان دانشگاه علامه‌طباطبائی در ۳۳ ماده به تایید دانشگاه رسید.

به گزارش ایسنا، اساسنامه کانون دانش‌آموختگان دانشگاه علامه طباطبایی بر اساس آیین نامه نحوه تشکیل انجمن دانش آموختگان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی که در سال ۱۳۷۷ به تصویب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسید، تدوین شده است.

بر این اساس اساسنامه کانون دانش آموختگان دانشگاه علامه طباطبائی در ۳۳ ماده تدوین شده است که در ماده ۱ این اساسنامه آمده است کانون دانش آموختگان دانشگاه علامه طباطبائی، تشکیلاتی است علمی، فرهنگی، غیرسیاسی، غیر انتفاعی و مستقل از دانشگاه و دارای شخصیت حقوقی مستقل که در این اساسنامه به اختصار، کانون نامیده شده است.

همچنین دانش آموخته دانشگاه علامه طباطبائی  به شخصی اطلاق می شود که موفق به اخذ حداقل یک مدرک رسمی یکی از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری از این دانشگاه باشد. دانش‌آموختگان تمام مؤسساتی که از تجمیع آن ها دانشگاه علامه طباطبائی تشکیل شده است، نیز جزء دانش آموختگان این دانشگاه محسوب می شوند.

واحدهای کانون، مرکز فعالیت های دانش آموختگان یک رشته است که تحت نام آن رشته تحصیلی در کانون دانش آموختگان تشکیل می شود و کلیه دانش آموختگان آن دانشکده که عضو کانون باشند می توانند در آن واحد فعالیت کنند.

واحد هایی که فقط یک عضو در شورای مرکزی دارند، یک نفر دیگر که درانتخابات اعضاء شورای مرکزی بعد از نفر اول آن واحد بیشترین رای را به خود اختصاص داد، نیز عضو شورای آن واحد خواهد بود.

سال مالی کانون از اول فروردین ماه هر سال آغاز و به آخر اسفند ماه همان سال ختم می شود. دبیر کانون وضع حساب ها و ترازنامه مالی هر سال را حد اکثر تا آخر خرداد ماه سال بعد، تهیه و پس از رسیدگی و اظهار نظر توسط بازرسان تا ۷۵ تیرماه به شورای مرکزی تسلیم می نماید. بررسی و تصویب نهایی حساب ها و ترازنامه مالی توسط شورای مرکزی صورت می گیرد.

شورای مرکزی حداکثر ۲ هفته قبل از پایان تصدی خود نتیجه انتخابات دوره بعد را به صورت عمومی، اعلام و حداکثر دو هفته پس از انتخاب دبیر کانون، صورتجلسه تحویل و تحول اسناد و مدارک موجودی حسابها، دفاتر و اموال و مُهر کانون انجام می شود.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها