تاریخ انتشار : دوشنبه 1 جولای 2024 - 13:53
کد خبر : 208763

استخراج مقاله از پایان نامه: پایان نامه خود را چگونه به مقاله تبدیل کنیم؟

استخراج مقاله از پایان نامه: پایان نامه خود را چگونه به مقاله تبدیل کنیم؟

استخراج مقاله از پایان‌نامه به معنای تبدیل محتوای یک پایان‌نامه دانشجویی به یک مقاله علمی است. این فرایند شامل بازنگری، تنظیم، و بازنویسی محتوای پایان‌نامه به گونه‌ای است که بتوان آن را به صورت مقاله علمی در یک ژورنال یا کنفرانس علمی منتشر کرد. این کار عموماً با هدف انتشار نتایج تحقیقات و دستیابی به ارزش

استخراج مقاله از پایان‌نامه به معنای تبدیل محتوای یک پایان‌نامه دانشجویی به یک مقاله علمی است. این فرایند شامل بازنگری، تنظیم، و بازنویسی محتوای پایان‌نامه به گونه‌ای است که بتوان آن را به صورت مقاله علمی در یک ژورنال یا کنفرانس علمی منتشر کرد. این کار عموماً با هدف انتشار نتایج تحقیقات و دستیابی به ارزش بیشتری برای زمان و انرژی صرف شده در انجام پایان‌نامه انجام می‌شود.

استخراج مقاله از پایان نامه می‌تواند سبب پیشرفت تحصیلی و شغلی شما شود چرا که در بسیاری از دانشگاه‌ها مجوز دفاع از پایان‌ نامه در مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکترا منوط به  تبدیل پایان نامه به مقاله است. داشتن مقاله سبب کسب اعتبار و امتیازات مهمی برای پذیرش در مصاحبه دکترا، ارتقا شغلی و حتی گاهی یافتن شغل نیز می‌شود.

علاوه بر اینها اگر قصد گرفتن پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های معتبر خارج از کشور را دارید، بدون تردید وجود مقالات در رزومه شما، تاثیر زیادی در افزایش شانس پذیرش‌تان خواهد داشت.

استخراج مقاله از پایان نامه برای افرادی که پایان نامه خود را به زبان فارسی یا انگلیسی (یا زبان های دیگر) تهیه کرده اند یا در حال آماده سازی آن می باشند و مایل هستند از پایان نامه خود یک یا چند مقاله استاندارد استخراج کرده و به چاپ برسانند مناسب می باشد.

این نکته را در نظر داشته باشید که منظور از استخراج مقاله تبدیل پایان‌نامه به مقاله می‌باشد بدون افزودن هیچ بخش دیگری . برخی افراد چنین تصور می‌کنند که استخراج مقاله به این معنی می‌باشد که برداشت مفهومی از پایان‌نامه در قالب جملات و قسمت‌های دیگری معرفی شود ولی چنین نمی‌باشد و استخراج یعنی بخش های پایان‌نامه تبدیل به مقاله شوند.


هزینه استخراج مقاله از پایان‌نامه

هزینه استخراج مقاله از پایان‌نامه ممکن است متغیر باشد و بستگی به چندین عامل دارد، از جمله:

طول و پیچیدگی پایان‌نامه: پایان‌نامه‌هایی که بیشترین حجم مطالب و پژوهش‌های بیشتری دارند، ممکن است هزینه استخراج آن‌ها بیشتر باشد.
سطح تخصص مورد نیاز: اگر پایان‌نامه در یک حوزه تخصصی خاص باشد که نیازمندی‌های خاصی برای تبدیل آن به مقاله دارد، هزینه ممکن است افزایش یابد.
نیاز به ویرایش و بازنگری: استخراج مقاله ممکن است نیاز به ویرایش، بازنگری و بازنویسی محتوا داشته باشد که این موارد می‌توانند به هزینه اضافی منجر شوند.
سیاست‌ها و قوانین ژورنال یا کنفرانس: هزینه استخراج ممکن است بستگی به سیاست‌ها و قوانین انتشار مربوط به ژورنال یا کنفرانسی که قصد ارسال مقاله به آن دارید، متغیر باشد.
برای دقیق‌ترین اطلاعات در مورد هزینه استخراج مقاله از پایان‌نامه، به مراکز و شرکت‌هایی که این خدمات را ارائه می‌دهند، مراجعه کنید.

کارشناسان موسسه چاپ مقاله هدف ریسرچ با بهره‌گیری از تخصص، مهارت و تجربه بالای خود، همواره کوشیده‌اند در کوتاهترین زمان، بهترین و با کیفیت‌ترین مقالات را با کمترین قیمت ممکن از پایان‌ نامه‌ های شما پژوهشگران عزیز استخراج کنند

آموزش گام به گام استخراج مقاله از پایان نامه

چهارچوب یک مقاله مشخص می‌باشد و خارج از این چهارچوب نمی‌توانید مقاله ای بنویسید. قبل از شروع به استخراج در مورد چهارچوب مقاله و نحوه نگارش بخش های مختلف مقاله به طور کامل تحقیق کنید. در این بخش آموزش گام به گام استخراج مقاله را  مطالعه فرمایید:

به طور کلی هر مقاله علمی پژوهشی شامل اجزاء اصلی زیر است:

 • عنوان
 • نام نویسندگان
 • چکیده
 • کلمات کلیدی
 • مقدمه
 • روش تحقیق
 • یافته های تحقیق
 • بحث و نتیجه گیری
 • فهرست منابع

مزایای استخراج مقاله از پایان‌ نامه

استخراج مقاله از پایان‌نامه یکی از ساده ترین راههایی است که می‌توانید از طریق آن امتیاز چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر را به دست آورید. مقالات استخراج شده اعتبار کافی برای چاپ در ژورنالهای معتبر را دارند و اعتبارشان هم سطح با اعتبار مقالات نوشته شده می‌باشد.

 1. استخراج مقاله می‌تواند در پذیرش مقطع دکتری به شما کمک کند.
 2. استخراج مقاله می‌تواند در مصاحبه های شغلی شما ار در اولویت پذیرش قرار دهد.
 3. استخراج مقاله در ارتقای رتبه شغلی به شما کمک بسیاری خواهد کرد.
 4. استخراج مقاله مزایای بسیار زیادی دارد که می‌توانید استفاده کنید.

پاورپوینت نحوه استخراج مقاله از پایان نامه

برای تهیه یک پاورپوینت که جامع و کامل باشد اما طولانی نباشد، می‌توانید از رویکردها و مراحل زیر استفاده کنید:

انتخاب مطالب اصلی: ابتدا مطالب اصلی و مهم پایان‌نامه یا مقاله خود را انتخاب کنید. این مطالب باید اطلاعات کلیدی و مهم تحقیقات شما را در بر بگیرند.
ترتیب منطقی: مطالب را به ترتیب منطقی ارائه دهید تا ارتباط بین آن‌ها روشن باشد. این کمک می‌کند تا پاورپوینت شما از ارتباط و پیوند منطقی بین اسلایدها بهره مند باشد.
استفاده از نمودارها و جداول: برای ارائه دادن داده‌ها و نتایج، از نمودارها، جداول، و شکل‌ها استفاده کنید. این کمک می‌کند اطلاعات بهتری به خواننده ارائه شود و پاورپوینت جذاب‌تر و قابل فهم‌تر باشد.
حفظ سادگی: از اسلایدهای اضافی و جزئیات غیرضروری پرهیز کنید. پاورپوینت باید مختصر و مفید باشد و به خواننده امکان دهد مطالب را به سرعت فهمیده و درک کند.
ترجمه به انگلیسی: اگر قصد ارسال پاورپوینت به مجلات خارجی را دارید، حتماً آن را به زبان انگلیسی ترجمه کنید. این کار اطمینان می‌دهد که مخاطبان بین‌المللی نیز از محتوای شما استفاده کنند.
با رعایت این نکات، پاورپوینت شما به‌طور همزمان جامع و مختصر، قابل فهم و جذاب خواهد بود و آمادگی برای ارسال به مجلات خارجی را نیز خواهید داشت.

تفاوت مقاله با پایان نامه

پایان‌نامه

اهداف علمی به همراه دارد و در جامعه دانشگاهی مورد بررسی قرار می‌گیرد؛

اساتید آن را بررسی و تحلیل می‌کنند؛

دارای فصول مختلف است؛

هیچ محدودیت خاصی درباره حجم و اندازه پایان‌نامه نیست؛

دارای جداول محتوایی مختلف است که فهرست‌وار به شرح فصول و عناوین می‌پردازند؛

ادبیات تحقیق به طور مبسوط در آن شرح داده می‌شود؛

باید در آن به ابزارها و روش‌های استفاده‌شده در پایان‌نامه اشاره شود؛

تمام یافته‌های پژوهشی و تحقیقاتی شرح داده می‌شود.

مقاله

باید دارای استانداردهای مجلات علمی باشد؛

داوران آن افرادی ناشناس و بی‌طرف هستند؛

به جای فصول دارای بخش‌های مختلف است؛

دارای محدودیت از نظر تعداد لغات است؛

فرم و ساختار مقالات با پایان‌نامه متفاوت است؛

ادبیات تحقیق به طور مفصل در آن شرح داده نمی‌شود؛

بخش‌هایی منتخب از کار پژوهشی در مقاله ارائه می‌شود.

استخراج مقاله isi از پایان نامه

برای استخراج مقاله isi یا انواع دیگر مقالات از پایان‌نامه باید با قوانین نگارش این مقالات آشنا باشید. استخراج مقاله از پایان نامه کارشناسی ارشد یا دکتری کار دشواری نیست ولی نیاز به تجربه و آگاهی دارد. حتی اگر زمان کافی در اختیار ندارید یا به هر دلیلی احساس می‌کنید که در این کار از تبحر کافی برخوردار نیستید، باز هم جای نگرانی وجود ندارد. تیم‌های قوی پژوهشی با تجربه نگارش مقالات متعدد و با دریافت هزینه استخراج مقاله می‌توانند به حرفه‌ای‌تر عمل کردن شما در دنیای مقالات و ژورنال‌های علمی کمک کنند.

داشتن مقالات برای رزومه قوی ضروری است. کسی که در زمینه‌ای آکادمیک و حرفه‌ای مشغول به کار است، بدون داشتن مقالات نمی‌تواند به سطحی ایده ال از اعتبار برسد. پس برای استخراج مقاله از پایان نامه روی کمک نیروهای خبره و حرفه‌ای حساب کنید. 

چگونه از پایان نامه مقاله دربیاوریم

تبدیل پایان نامه به مقاله به تصور برخی از افراد کپی پیست کردن بخشهای پایان نامه در قالب یک مقاله است اما چنین ایده‌ای بسیار اشتباه می‌باشد .مطالب موجود در پایان نامه باید با ظرافت و دقت و مهارت در کنار همدیگر قرار گیرند تا مقاله به وجود آید. نکات مورد نظر برای تبدیل پایان نامه به مقاله را با ذکر چند تفاوت بین مقاله و پایان نامه ارایه می‌دهیم:

۱- چکیده مقاله معمولاً از چکیده پایان نامه کوتاهتر است. برای نوشتن چکیده مقاله شما‌ می‌توانید از چکیده پایان نامه استفاده نمایید، منتها آن را در قالب ۲۵۰ الی ۳۰۰ کلمه خلاصه کنید

۲- بخش مقدمه در یک پایان نامه معمولاً با این هدف می‌آید که شما با ادبیات تحقیق حیطه مورد بررسی خود آشنایی کامل دارید. معمولاً ادبیات تحقیق علاوه بر بخش مقدمه فصل اول در فصل دوم به صورت مفصل ذکر می‌شود که شما می‌بایست از این دو بخش استفاده کرده و یک مقدمه بسیار کوتاه (معمولاً یک و نیم و نهایتاً دو صفحه) ذکر کنید. مقدمه‌‌ای که شما در مقاله ذکر می‌کنید باید بسیار خلاصه و متمرکز بر یک سوال باشد و با خروجی پژوهشتان و سوال تحقیق متناسب و همتراز باشد

۳- بخش روش و متد پژوهش در پایان نامه مفصل آمده است. شما می‌بایست با ذکر مراحل اصلی و بخش‌های مهم در روش اجرای پژوهش‌ (جامعه و نمونه، روش انجام، ابزار اندازه‌گیری و روش تجزیه و تحلیل داده‌ها) آن را خلاصه کنید. معمولا این بخش در قالب نیم یا یک صفحه در مقاله ذکر می‌شود

۴- بخش نتایج در پایان نامه شامل همه یافته‌هایی است که پژوهش ارایه داده است. در این بخش باید ذکر کنیم که نتایج یافته‌های شما ابزار خوبی برای تشخیص این است که شما چندمقاله می‌توانید از پایان نامه خود ارایه دهید. اگر یافته‌های وسیع و مهمی دارید می‌توانید آنها را در قالب دو یا چند مقاله استخراج کنید. بنابراین، اهمیت خلاصه نوشتن و متمرکز بر یک سوال بودن که در بندهای فوق اشاره نمودیم را در اینجا متوجه می‌شوید. تعداد فرضیات و سوالات پژوهش را به کنار بگذارید. به نتایج پایان نامه خود نگاه کنید. اگر نتایج پایان نامه پیام مهمی در خود دارند که نمی‌توان آن را در یک مقاله گنجاند بنابراین آنها را تفکیک کرده و بخش مقدمه، روش پژوهش و نتایج را بر اساس آن بخش از نتایج بنویسید. نتایج دیگر را نیز نگه دارید تا آنها را در قالب مقاله دیگر ارایه نمایید

۵- قسمت بحث و نتیجه‌گیری در مقاله می‌بایست بسیار متمرکزتر از پایان نامه باشد. شما در مقاله هرنتیجه‌ای که ذکر کردید را می‌بایست تبیین نموده و بر روی آنها بحث انجام دهید و همینطور این بحث به شدت می‌بایست با بخش مقدمه در ارتباط باشد. ارتباط بین مقدمه و بحث به این معناست که در بحث خود از پژوهش‌ها و مرور ادبیاتی که در بخش مقدمه انجام دادید استفاده نمایید. در قسمت بحث و نتیجه گیری پایان نامه شما تمامی یافته‌های پایان نامه را تبیین می‌کنید و به بحث و نتیجه گیری می‌پردازید. اما در مقاله شما فقط آن قسمتی از نتایج را که در مقاله آورده‌اید به بحث می‌گذارید. لازم به ذکر است که اگر شما تمامی نتایج پایان نامه را در مقاله اورده باشید می‌بایست تمامی قسمت بحث و نتیجه‌گیری پایان نامه را در مقاله به صورت خلاصه وار ذکر نمایید

نحوه ارائه مقاله مستخرج از پایان نامه

مولف اصلی باید فایل مقاله استخراخ شده را باید به همرا پست الکترونیکی خود به دانشگاه مربوطه ارائه دهد. چهت تخصیص نمره به مقاله دانشجو موظف است حداکثر ۶ ماه پس از دفاع در صورت عدم وجود مشکل نظام وظیفه نسبت به ارائه مدارک و مستندات مربوط به مقاله و اخذ تایید استادان راهنما و مدیر گروه در فرم مربوطه اقدام نماید و سپس فرم را به امور پژوهشی تحویل دهد.

خدمات موسسه چاپ مقاله هدف ریسرچ در استخراج مقاله از پایان نامه

ترجمه مقاله استخراج شده از پایان نامه

ویرایش ادبی (نیتیو) مقاله پس از استخراج

ویرایش فنی (محتوایی) مقاله پس از استخراج

بازنویسی (ارتقاء و به روز رسانی) مقاله استخراج شده

ترجمه تخصصی مقاله استخراج شده به بیش از ۲۰ زبان زنده دنیا

تایپ، حروف چینی و صفحه آرایی مقاله (فرمت کردن مقاله) پس از استخراج جهت ارسال به نشریه

ثبت مقاله پس از استخراج در نشریه مورد نظر، اخذ پذیرش و چاپ

کاهش یا افزایش حجم مقاله بر اساس استاندارد نشریه هدف پس از استخراج

تبدیل مقاله استخراج شده به PowerPoint

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 3 در انتظار بررسی : 3 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها