تاریخ انتشار : سه‌شنبه 7 دسامبر 2021 - 11:32
کد خبر : 150599

اصلاح ساختار کار گروه‌های تخصصی آموزش عالی در وزارت علوم

اصلاح ساختار کار گروه‌های تخصصی آموزش عالی در وزارت علوم

مدیر کل دفتر برنامه ریزی و آموزش عالی وزارت علوم از اصلاح ساختار کار گروه‌های تخصصی آموزش عالی در وزارت علوم خبر داد و گفت: کار گروه‌های جدید باید بتوانند ایده‌های خلاقانه و نو در عرصه‌های آموزشی ارائه دهند. به گزارش ایسنا، دکتر محمدرضا آهنچیان امروز در اجلاس سراسری اعضای کارگروه‌های تخصصی برنامه ریزی و گسترش آموزش عالی که امروز

اصلاح ساختار کار گروه‌های تخصصی آموزش عالی در وزارت علوم

مدیر کل دفتر برنامه ریزی و آموزش عالی وزارت علوم از اصلاح ساختار کار گروه‌های تخصصی آموزش عالی در وزارت علوم خبر داد و گفت: کار گروه‌های جدید باید بتوانند ایده‌های خلاقانه و نو در عرصه‌های آموزشی ارائه دهند.

به گزارش ایسنا، دکتر محمدرضا آهنچیان امروز در اجلاس سراسری اعضای کارگروه‌های تخصصی برنامه ریزی و گسترش آموزش عالی که امروز در دانشگاه تربیت مدرس در حال برگزاری است، با بیان اینکه آئین نامه جدید دوره دکتری که مربوط به راه اندازی و ارزشیابی این دوره‌ها است، اخیراً به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است، گفت: این آئین نامه برای دوره‌های تخصصی جدید تعریف شده است که نظارت و اجرای این آئین نامه به عهده کارگروه‌های تخصصی شورای گسترش وزارت علوم گذاشته شده است.

وی در ادامه افزود: کارگروه‌های تخصصی شورای گسترش وزارت علوم در سال ۹۷ راه اندازی شد که شامل سه کمیسیون برنامه ریزی، گسترش و پژوهش و فناوری بود. در این شورا کارگروه‌های تخصصی وجود دارد که محوری ترین واحدهای ستادی در تحول و توسعه آموزش عالی به شمار می‌روند.

دکتر آهنچیان همچنین افزود: بر اساس برنامه‌ای که در وزارت علوم پیگیری می‌شود اصلاح و بهبود دور جدید فعالیت‌های کارگروه‌های تخصصی این شورا در دست انجام است که یکپارچه سازی آموزش و پژوهش برای دستیابی به اهداف عالی نظام آموزش عالی از اهداف پیش روی این کارگروه‌ها خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: کارگروه‌های تخصصی شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم باید ایده‌های خلاقانه و نو، تصمیمات مبتنی بر مطالعه و استدلال علمی و نظارت بر عملیات و اجرا داشته باشند.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی و آموزش عالی وزارت علوم گفت: اخیراً انتخابات اعضای کارگروه تخصصی شورای گسترش و برنامه ریزی، ادامه برگزار شده و تا امروز ۲۸ فروردین ماه سال جاری برای ۵۸۲ عضو کارگروه‌های تخصصی شورای گسترش آموزش عالی، حکم صادر شده است که بیشترین تعداد برگزیدگان اعضای این کارگروه‌ها از دانشگاه‌های تهران، تربیت مدرس، علامه طباطبایی و فردوسی مشهد هستند بطوری‌که جلسه اول تمامی کارگروه‌ها از ۷ اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها