تاریخ انتشار : دوشنبه 15 نوامبر 2021 - 12:15
کد خبر : 92274

اصلاح سبک زندگی جوانانمان را در برابر خطرات فرهنگ‌های بیگانه مصون می‌کند

اصلاح سبک زندگی جوانانمان را در برابر خطرات فرهنگ‌های بیگانه مصون می‌کند

ایسنا/کرمانشاه امام جمعه کرمانشاه بر لزوم اصلاح سبک زندگی تاکید کرد و گفت: انجام این کار جوانانمان را در برابر خطرات فرهنگ های بیگانه مصون می کند. آیت الله مصطفی علما در جلسه امروز(۲۴ آبان) شورای فرهنگ عمومی استان، از سبک زندگی به عنوان یکی از مهمترین موضوعات فرهنگی یاد کرد و افزود: اگر سبک زندگی

اصلاح سبک زندگی جوانانمان را در برابر خطرات فرهنگ‌های بیگانه مصون می‌کند

ایسنا/کرمانشاه امام جمعه کرمانشاه بر لزوم اصلاح سبک زندگی تاکید کرد و گفت: انجام این کار جوانانمان را در برابر خطرات فرهنگ های بیگانه مصون می کند.

آیت الله مصطفی علما در جلسه امروز(۲۴ آبان) شورای فرهنگ عمومی استان، از سبک زندگی به عنوان یکی از مهمترین موضوعات فرهنگی یاد کرد و افزود: اگر سبک زندگی اصلاح شود، می توان فرهنگ جامعه را اصلاح کرد.

وی با بیان اینکه سبک زندگی گستره وسیعی از آداب و رفتار و عادات و… را شامل می شود، گفت: از نوع غذا تا نوع ساخت و ساز و معماری ساختمان ها همه در زمره سبک زندگی قرار می گیرند که باید اصلاح شود

آیت الله علما گفت: همین غذاهای فست فودی که چندین سال است به فهرست غذای ایرانیان اضافه شده سنخیتی با فرهنگ ما ندارد و با استفاده از این نوع غذاها فرهنگ خاص خود را ترویج می دهند.

وی افزود: همچنین تغییراتی که در دهه های گذشته در طراحی و معماری ساختمان های ما رخ داده با فرهنگ ما تناسبی ندارد و با این نوع معماری ها فرهنگ خاص خود را در جامعه ترویج می دهند.

امام جمعه کرمانشاه ترویج سبک زندگی مناسب را عامل مهمی در مصون سازی جوانان عنوان کرد و افزود: باید با جهان ارتباط داشته باشیم، اما مهم است که جوانان را بگونه ای تربیت کنیم که در این ارتباطات آسیب نبینند و این مهم از رهگذر ترویج سبک زندگی درست محقق می شود.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به زمان بر بودن نتایج کارهای فرهنگی گفت: اصلاح فرهنگ و سبک زندگی کار یک روز و دو روز و حتی کار یک سال و دو سال نیست و ممکن است برای جا انداختن یک فرهنگ سالها زمان صرف شود.

وی افزود: بطور مثال برای استفاده از کمربند ایمنی چندین سال است فرهنگ سازی صورت می گیرد و یا برای همین واکسن کرونا چندین ماه است رسانه ها فعالیت می کنند و اینها نشان می دهد کارهای فرهنگی زمان بر است و باید با برنامه ریزی صحیح در این مسیر گام برداریم

وی افزود: در مسیر اصلاح فرهنگ و سبک زندگی “تکرار” عامل مهمی است. همانطور که بسیاری آیات قرآن تکرار مطالب مهم است و یا ۱۲۴ هزار پیامبر برای هدایت بشر آمده اند که همه حرفشان یک چیز بوده است، بنابراین برای نهادینه کردن یک فرهنگ باید در طولانی مدت آن را تکرار کرد و آموزش داد.

آیت الله علما خاطرنشان کرد: از جمله معضلات فرهنگی بحث مهریه بالا و جهیزیه سنگین است و همین امر موجب شده بسیاری جوانان نتوانند ازدواج کنند و باید روی این معضلات فرهنگی کار کرده و آنها را اصلاح کرد.

آیت الله علما در ادامه با اشاره به ارائه بخشی از نتایج سند آمایش استان در این جلسه و با تقدیر از تحقیق و برنامه ریزی و تدوین این سند گفت: این خوب است که مشکلات شناسایی شوند، اما تنها شناخت درد کافی نیست و باید فکر درمان و راهکار باشیم و درمان های ارائه شده باید قابلیت اجرا داشته باشد.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها