اعلام آمادگی سفارت ایران برای تعامل سازنده با اتاق فدرال اقتصادی اتریش

هیئت تجاری اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش به سرپرستی صدری نائب رئیس هیأت مدیره این اتاق در روزهای ۲۶ و ۲۷ مهرماه با حضور در محل اتاق فدرال اقتصادی اتریش در وین و شرکت در همایش اقتصادی دو کشور، با فعالان اقتصادی اتریش (نزدیک به ۱۰۰ شرکت اتریشی) گفتگو کردند.

 به نقل از سفارت ایران در اتریش، مایکل اوتر، رئیس بخش تجارت خارجی اتاق فدرال اقتصادی،  دکتر صدری نائب رئیس اتاق بازرگانی مشترک، دکتر گرابمایر رایزن اقتصادی سفارت اتریش در تهران در این نشست سخنرانی کردند.
در این همایش رحیم زاده کارشناس اقتصادی سفارت در وین، پیام عباس باقرپور سفیر جمهوری اسلامی ایران در اتریش را برای حضار قرائت کرد.
در این پیام ضمن اشاره به روابط تجاری دیرینه  و  برخوردار بودن از فضایی مثبت، آمادگی سفارت برای تعامل سازنده و همکاری‌های همه جانبه با اتاق و در راستای نیل به اهداف مشترک اعلام شد.
همچنین در این پیام یادآور شد، جمهوری اسلامی ایران بویژه در دوره ریاست جمهوری  آقای رئیسی، با تمرکز و تاکید مضاعف بر دیپلماسی اقتصادی، عزمی راسخ برای افزایش و تداوم همکاری‌های تجاری دارد.
در ادامه این نشست، شرکت های اتریشی- اروپایی فعال در ایران در خصوص فعالیت تجاری خود در ایران و به ویژه در دوره پسابرجام، پس از تحریم های ظالمانه ایالات متحده در سال 2018 تا کنون توضیحاتی را ارائه دادند. این شرکت ها شاخص ها و اطلاعات آماری را در خصوص ایران و بازار ایران و امکان حضور در بازار کشورهای منطقه از طریق ایران ارائه نمودند. شرکت های مذکور جامعه ایران را جامعه ای پیشرفته، خوش فکر، جوان، تحصیل کرده و آماده همکاری با جوامع بین المللی در تمامی حوزه‌های اجتماعی، علمی، فناوری، نو آوری و فرهنگی ذکر کردند. هیات پس از آن به صورت دوجانبه (B ۲ B) نیز مذاکرات تجاری خود را ادامه دادند.
در این مذاکرات حوزه‌های غذا و دارو، محصولات سلولزی، انرژی‌های تجدیدپذیر و مدیریت منابع آب، حقوقی، معدن، ساخت و ساز و مصالح ساختمانی، تکنولوژی‌های نوین، استارت آپ ها مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت. طی نشستی جداگانه نیز هیات تجاری اتاق با فرصت های ورود به بازار اتریش و قوانین واردات به اتریش آشنا شدند.
منبع: ايسنا

دیدگاهتان را بنویسید