تاریخ انتشار : یکشنبه 24 اکتبر 2021 - 15:50
کد خبر : 15397

افتتاح ۲ هزار مدرسه پویا در سال تحصیلی جدید

افتتاح ۲ هزار مدرسه پویا در سال تحصیلی جدید

 مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت‌های ورزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال تحصیلی جاری 2 هزار مدرسه پویا و کلاس درس تربیت بدنی در کشور افتتاح خواهد شد که سهم فارس از این پروژه‌ها 120 طرح است. محمد جعفری در آیین افتتاح 4 پروژه ورزشی دانش آموزی در شیراز گفت: حوزه معاونت تربیت

افتتاح ۲ هزار مدرسه پویا در سال تحصیلی جدید

 مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت‌های ورزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال تحصیلی جاری 2 هزار مدرسه پویا و کلاس درس تربیت بدنی در کشور افتتاح خواهد شد که سهم فارس از این پروژه‌ها 120 طرح است.

محمد جعفری در آیین افتتاح 4 پروژه ورزشی دانش آموزی در شیراز گفت: حوزه معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش تمام برنامه‌های خود را ذیل سند تحول بنیادین و براساس مدرسه محوری، فراگیر محوری، تخصص محوری و ارزش محوری دنبال کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، او افزود: افزایش سرانه حرکتی دانش آموزان از اهداف اصلی ما بوده تا دانش آموزانی سالم و بانشاط را در جامعه تربیت کنیم.

مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: با بروز کرونا به دنبال افزایش مشارکت والدین در سلامت دانش آموزان بودیم و پروژه کوچ را براین اساس پی ریزی و اجرا کردیم.

جعفری با بیان اینکه بر اساس آمار سال 1398 وزارت بهداشت 80 درصد علت مرگ و میر افراد جامعه را بیماری‌های غیر واگیر دار تشکیل داده است، عنوان کرد: عامل بروز 70 درصد بیماری‌های غیرواگیر دار کم تحرکی افراد است.

او خاطرنشان کرد: بر اساس تحقیقات انجام گرفته بر روی بیش از 112 هزار دانش آموز در سال 97-96 متوجه شدیم 27 درصد دانش آموزان کشور دارای اضافه وزن و چاقی بودند.

مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت‌های ورزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: قبل از اجرای طرح کوچ BMI نزدیک به 25 میلیون دانش آموز را بررسی کردیم که نزدیک 30 درصد دانش آموزان کشور دارای اضافه وزن و چاقی و 6 درصد دارای لاغری و خیلی لاغری بودند و تنهاد 63 و 9 دهم درصد دانش آموزان دارای وزن طبیعی بودند.

به گفته جعفری، افزایش زیرساخت‌های ورزشی در کنار اجرای طرح‌هایی از قبیل مدرسه پویا، کلاس درس تربیت بدنی ، خانه پویا و سواد حرکتی به منظور افزایش سرانه حرکتی دانش آموزان و برای تامین سلامت آنها انجام گرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس نیز گفت: برای موفقیت در فعالیت‌های ورزشی و تربیت بدنی باید توجه را روی مدارس و دانش آموزان معطوف کنیم تا با استعدادیابی و پرورش ظرفیت‌ها در صحنه‌های بین‌المللی بدرخشیم.

فرهاد اسماعیلی افزود: سرانه ورزشی دانش آموزان دختر بسیار کم است که باید توجه را به سمت توسعه فضای ورزشی برای دانش آموزان دختر معطوف کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: به دست آوردن هرمدال جهانی برای کشور، غرور ملی را تهییج و انگیزه را برای گرایش دانش آموزان به امر ورزش زیاد تر می‌کند.

اسماعیلی گفت: اعتبارهای خوبی از سوی حوزه تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام ورزشی فارس تدارک دیده شده است که میتواند کمک حال سلامت و موجب نشاط بسیاری از دانش آموزان باشد.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها