تاریخ انتشار : شنبه 30 اکتبر 2021 - 1:49
کد خبر : 31166

افزایش مالیات مقطوع خریداران سکه تا سقف ۱۵۵ قطعه

افزایش مالیات مقطوع خریداران سکه تا سقف ۱۵۵ قطعه

ایسنا/قزوین مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین اعلام کرد: اشخاص حقیقی خریدار سکه از بانک مرکزی که در سال ۱۳۹۹نسبت به دریافت حداکثر ۱۵۵ قطعه سکه اقدام کرده‎اند، مشمول مالیات مقطوع می‌شوند. سعید حوائج با اشاره به مصوبات هفتاد و یکمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا درخصوص افزایش یک و نیم برابری حکم مقرر در بند (ع)

افزایش مالیات مقطوع خریداران سکه تا سقف ۱۵۵ قطعه

ایسنا/قزوین مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین اعلام کرد: اشخاص حقیقی خریدار سکه از بانک مرکزی که در سال ۱۳۹۹نسبت به دریافت حداکثر ۱۵۵ قطعه سکه اقدام کرده‎اند، مشمول مالیات مقطوع می‌شوند.

سعید حوائج با اشاره به مصوبات هفتاد و یکمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا درخصوص افزایش یک و نیم برابری حکم مقرر در بند (ع) تبصره۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور گفت: اشخاص حقیقی خریدار سکه از بانک مرکزی که در سال ۱۳۹۹نسبت به دریافت حداکثر ۱۵۵ قطعه سکه اقدام کرده‎اند، مشمول مالیات مقطوع می‌شوند.

وی با بیان اینکه این گروه از خریداران سکه از نگهداری اسناد و مدارک و تسلیم اظهارنامه مالیاتی معاف هستند، افزود: مهلت پرداخت مالیات موضوع این دستورالعمل حداکثر تا پایان خرداد ماه سال ۱۴۰۰ است و خریداران می‌بایست با مراجعه به درگاه ملی مالیات به نشانی www.intamedia.ir مراجعه و نسبت به پرداخت مالیات اقدام کنند.

بنابراعلام روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان قزوین، مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین تأکید کرد: برای آن دسته از مودیانی که امکان پرداخت مالیات مقطوع را به صورت کامل تا پایان خرداد ماه سال‌جاری ندارند، مالیات مقطوع حداکثر تا چهار ماه به‌صورت مساوی تقسیط می‌شود.

وی همچنین با بیان اینکه خریداران تا پنج قطعه سکه معاف از پرداخت مالیات هستند خاطرنشان کرد: نسبت به مازاد پنج سکه تا میزان ۱۵ سکه به ازای هر قطعه سکه ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال مالیات مقطوع؛ نسبت به مازاد ۱۵ سکه تا میزان ۲۵ سکه به ازای هر قطعه سکه ۱۲ میلیون و ۸۰۰  هزار ریال مالیات مقطوع و نسبت به مازاد ۲۵ سکه تا میزان ۱۵۵ سکه به ازای هر قطعه سکه ۱۶ میلیون  ریال مالیات مقطوع تعیین شده است.

حوائج در پایان به مودیانی که نسبت به خرید بیش از ۱۵۵ سکه از بانک مرکزی اقدام کرده‌اند و همچنین مشاغلی که حسب سوابق پرونده صادره از مراجع به شغل خرید و فروش سکه اشتغال دارند، یادآور شد: این دسته از افراد مشمول این دستورالعمل نبوده و تنها مکلف به تسلیم اظهارنامه مالیاتی و پرداخت مالیات تا پایان خرداد ۱۴۰۰ هستند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها