الزام شهرداری برای تعیین روز پاکبان و باغبان در تقویم شهری تهران

اعضای شورای اسلامی شهر تهران با ۱۹ رای موافق با طرح “الزام شهرداری تهران به تعیین روزپاکبان و روز باغبان در تقویم شهری تهران” موافقت کردند.

به گزارش ایسنا، در سیصد و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران بررسی طرح “الزام شهرداری تهران به تعیین روز پاکبان و روز باغبان در تقویم شهری تهران” در دستور کار اعضای شورای شهر تهران قرار داشت که در همین راستا زهرا صدراعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: تعداد زیادی از کارگران و کارکنان شهرداری در دو حوزه فضای سبز و خدمات شهری مشغول به کار هستند که بیش از ۳۵ هزار نفر را شامل می‌شوند.

وی افزود: تلاش‌های این عزیزان پرمشقت و زیاد است و از این جهت پیشنهاد شد که از این عزیزان قدردانی کنیم و روزی را به نامشان نامگذاری کنیم که هم جنبه نمادین دارد و هم با سازوکارهایی در معاونت خدمات شهری و فرهنگی از آن‌ها تکریم شود. لذا پیشنهاد شد دو روز را به نام این عزیزان پیشنهاد دهیم. یک روز را به عنوان روز پاکبانان در تاریخ دوم اردیبهشت، روز زمین پاک اختصاص دهیم. همچنین روز ۲۵ اسفند که روز افتتاح پارک شهر است به نام روز باغبانان شهر اختصاص داده شود.

به گزارش ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران نهایتا پس از بحث و بررسی با ۱۹ رای موافق این طرح را به تصویب رساندند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید