تاریخ انتشار : شنبه 23 اکتبر 2021 - 20:28
کد خبر : 12783

الزام شهرداری تهران برای تکمیل طرح تفصیلی منطقه ١٢ ظرف مدت ٢ ماه

الزام شهرداری تهران برای تکمیل طرح تفصیلی منطقه ١٢ ظرف مدت ٢ ماه

شهرداری تهران ملزم شد ظرف مدت ٢ ماه طرح تفصیلی منطقه ١٢ را تکمیل کند.  به گزارش ایسنا، در دویست و نودو هفتمین جلسه شورای شهر تهران ادامه بررسی طرح الزام شهرداری تهران به ارائه طرح تفصیلی ویژه منطقه ۱۲ شهرداری تهران را در دستور کار اعضای شورای شهر قرار داشت که در همین رابطه زهرا صدر

الزام شهرداری تهران برای تکمیل طرح تفصیلی منطقه  ١٢ ظرف مدت ٢ ماه

شهرداری تهران ملزم شد ظرف مدت ٢ ماه طرح تفصیلی منطقه ١٢ را تکمیل کند.

 به گزارش ایسنا، در دویست و نودو هفتمین جلسه شورای شهر تهران ادامه بررسی طرح الزام شهرداری تهران به ارائه طرح تفصیلی ویژه منطقه ۱۲ شهرداری تهران را در دستور کار اعضای شورای شهر قرار داشت که در همین رابطه زهرا صدر اعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران پیشنهاد کاهش فرصت شش ماهه به شهرداری برای ارائه لایحه طرح تفصیلی ویژه منطقه ۱۲ شهرداری تهران به دو ماه را مطرح کرد و گفت: با توجه به بحث‌هایی که در حوزه شهرسازی انجام گرفته است و ظاهرا خود این موضوع در حوزه شهرسازی کار شده و عمده مطلب آماده است و با توجه به اینکه شورای پنجم می‌خواهد در این دوره به ثمر نشیند و عملیاتی شود، پیشنهاد شد تا مدت شش ماه به دو ماه کاهش یابد.

وی افزود: در معاونت شهرسازی تلاش شود تا این کار با سرعت بیشتری انجام شود چرا که اعلام شده عمده طرح آماده است و اگر تمام تلاش بر این باشد که در این دوره شورا به ثمر برسد می‌تواند برگ زرینی بر تلاش‌های شورای پنجم باشد.

در ادامه این جلسه عبدالرضا گلپایگانی معاون شهردار تهران درباره این پیشنهاد گفت: فرآیند انتخاب مشاور در شهرداری به تنهایی شش ماه زمان می‌برد. علاوه بر مشاور اصلی تعداد دفاتر نوسازی محله نیز در حصار ناصری و تسریع برداشت میدانی مشکلات احصا شده نیز در مرحله شناخت و ارزیابی دقیق‌تر و میدانی‌تر عمل کنند که قرار است ۱۲ دفتر نوسازی محله نیز همکاری کنند.

وی افزود: مرحله شناخت این کار انجام شده است و قرارداد کار یک‌ساله است که شش ماه از آن گذشته و امیدوارم در شش ماه آینده پروژه تمام شود. پروسه تصویب طرح در کمیسیون ماده ۵ نیز زمانبر است و شرایط اصلاح در اقدامات شهرسازی آنقدر پیچیده است و فرایندها طولانی است که امور بدیهی نیز در زمان طولانی به انجام می‌رسد.

گلپایگانی ادامه داد: با توجه به ضرورت توجه به محدوده بافت مرکزی تهران ضرورت تهیه طرح ویژه به منظور توسعه طی مدت شش ماه تصویب شده است. اگر منظور از لایحه چارچوب کلی طرح باشد یک موضوع است و در مجموع لایحه طرح تفصیلی در طی دو ماه غیر ممکن است.

نهایتا اعضای شورای شهر تهران شهرداری را ملزم کردند که طی مدت دو ماه لایحه طرح تفصیلی ویژه منطقه ۱۲ شهرداری تهران را ارائه دهد.

در ادامه احمد مسجدجامعی پیشنهاد طراحی زندگی شبانه متناسب با کارکردهای بازار و حذف نقاط آسیب زای اجتماعی را مطرح کرد و گفت: این منطقه روزها با نشاط است اما زندگی شبانه وجود ندارد. در حالی که قبلاً بازار یک مجموعه تجاری، فرهنگی و اقتصادی بود و در آن زندگی جریان داشت و مهمترین مساله ما این است که حیات اجتماعی که بخشی از آن حیات شبانه است را به این منطقه باز گردانیم.

گلپایگانی معاون شهردار تهران در واکنش به این پیشنهاد گفت: این طرح تفصیلی درباره تراکم، کاربری و شبکه دسترسی طراحی شده و قرار است تنها ظرف دو ماه کامل شود، باید چارچوبی داشته باشد و سوالم این است که ظرف دو ماه می‌شود این پیشنهاد را اجرایی کرد؟

در ادامه جلسه سالاری در تایید سخنان گلپایگانی گفت: اینها می‌تواند جزو پیوست‌های مطالعاتی باشد و البته شهردار با پیاده راه محوری بستر زندگی شبانه را فراهم کرده است و این طرح تفصیلی هم بر مبنای این نگاه نوشته شده است.

به گزارش ایسنا این پیشنهاد با موافقت اعضای شورای شهر به تصویب رسید.

همچنین مسجدجامعی پیشنهاد دیگری مبنی بر کاهش اتکا به منابع مالی دولتی و افزایش مشارکت بازاریان در مرمت و احیای منطقه را نیز مطرح کرد که پس از بحث و بررسی با موافقت اعضا به تصویب رسید.

به گزارش ایسنا، اعضای شورای شهر تهران در ادامه جلسه امروز شورای شهر تهران، بررسی باغ بودن یا نبودن پلاک ثبتی های مختلف را در دستور کار داشتند که در همین رابطه زهرا نژاد بهرام در تشریح پلاک ثبتی ١١٠٩.٥.٢ و ١١٠٩.٦.١ گفت: این پلاک ثبتی به مساحت ١٠١٢ مترمربع در خیابان سازمان آب دربند واقع شده است کاربری قدیم آن مسکونی و زیرپهنه فعلی آن G111 است.
اعضای شورای شهر تهران نهایتا با ١١ رای با باغ بودن این ملک موافقت کردند.
در ادامه نژادبهرام به پلاک ثبتی ٧٨٥.١ اشاره کرد و گفت: این ملک به مساحت ٥٠٨ متر در خیابان نیاوران واقع شده و کاربری قدیم آن مسکونی و زیرپهنه فعلی آن R112 است.
این ملک نیز نهایتا با ١٠ رأی موافق اعضاء به عنوان باغ تصویب شد.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها