تاریخ انتشار : دوشنبه 25 اکتبر 2021 - 19:43
کد خبر : 18747

الزام قانونی دستگاه‌ها و ادارات دولتی به استفاده از انرژی تجدیدپذیر

الزام قانونی دستگاه‌ها و ادارات دولتی به استفاده از انرژی تجدیدپذیر

ایسنا/زنجان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: بر اساس قانون، ادارات و دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند که ۲۰ درصد انرژی برق خود را از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر تامین کنند. علیرضا علیزاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به استفاده دستگاه‌ها و ادارات دولتی از انرژی‌های نوین، اظهار کرد: بر اساس قانون، ادارات و دستگاه‌های

الزام قانونی دستگاه‌ها و ادارات دولتی به استفاده از انرژی تجدیدپذیر

ایسنا/زنجان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: بر اساس قانون، ادارات و دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند که ۲۰ درصد انرژی برق خود را از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر تامین کنند.

علیرضا علیزاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به استفاده دستگاه‌ها و ادارات دولتی از انرژی‌های نوین، اظهار کرد: بر اساس قانون، ادارات و دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند که ۲۰ درصد انرژی برق خود را از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر تامین کنند که در حال حاضر همه شرکت‌های صنعت آب و برق استان، این دستورالعمل را اجرایی می‌کنند.

وی افزود: برخی دستگاه‌ها و ادارات نیز اقدام به نصب پنل خورشیدی کرده و بخشی از مصرف خود را تامین می‌کنند ولی این مهم توسط همه ادارات و دستگاه‌ها به طور کامل اجرا نشده و تعداد دستگاه‌هایی که از انرژی تجدیدپذیر استفاده نمی‌کنند، زیاد است.

این مسئول با اشاره به تکلیف ارائه شده برای دستگاه‌ها در سال‌جاری، ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی ملزم به کاهش ۵۰ درصدی تقاضای مصرف خود از ساعت ۱۱ تا پایان وقت اداری بوده و پس از پایان وقت اداری مجاز به استفاده ۱۰ درصد باقی مانده مصرفی هستند. همچنین باید استفاده از نور برق را به حداقل رسانده و از نورپردازی خودداری کنند و برای روشنایی از نور آفتاب بهره بگیرند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی ملزم هستند کولر آبی را در دور کند تنظیم کرده و کولرهای گازی را در دمای حداقل ۲۴ درجه استفاده کنند. با توجه به بازدیدهای میدانی پرسنل شرکت توزیع برق، در صورت رعایت نکردن دستگاه‌های اجرایی با اطلاع قبلی در اولویت خاموشی اضطراری ناشی از تولید قرار خواهند گرفت.

علیزاده یادآور شد: در روزهای گذشته ۵ بانک و ۶ اداره دولتی به علت بی‌توجهی به اخطارها و مصرف بالای برق، با خاموشی مواجه شدند و این پایش‌ها ادامه داشته و دستگاهی که دستورالعمل‌ها را رعایت نکند، با قطعی مواجه می‌شود.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها