تاریخ انتشار : جمعه 29 اکتبر 2021 - 20:59
کد خبر : 30415

انتشار «سه‌نقطه» جدید در هوای انتخابات

انتشار «سه‌نقطه» جدید در هوای انتخابات

شماره بیست‌وسوم ماهنامه «سه‌نقطه (مکتوب طنز [+ جد] فارسی)» با شمایلی از سیدمحمد غرضی بر روی جلد منتشر شد. به گزارش ایسنا، بیست‌وسومین شماره این مجله در ۲۳۲ صفحه و با قیمت ۵۰هزار تومان در کتابفروشی‌ها و فروشگاه‌های آنلاین عرضه شده است. در معرفی شماره بیست‌وسوم ماهنامه «سه‌نقطه» می‌خوانیم: همزمان با نزدیک شدن به سیزدهمین دوره‌ انتخابات

انتشار «سه‌نقطه» جدید در هوای انتخابات

شماره بیست‌وسوم ماهنامه «سه‌نقطه (مکتوب طنز [+ جد] فارسی)» با شمایلی از سیدمحمد غرضی بر روی جلد منتشر شد.

به گزارش ایسنا، بیست‌وسومین شماره این مجله در ۲۳۲ صفحه و با قیمت ۵۰هزار تومان در کتابفروشی‌ها و فروشگاه‌های آنلاین عرضه شده است.

در معرفی شماره بیست‌وسوم ماهنامه «سه‌نقطه» می‌خوانیم: همزمان با نزدیک شدن به سیزدهمین دوره‌ انتخابات ریاست جمهوری در ایران، نویسندگان این شماره‌ سه‌نقطه در پرونده‌ای ویژه تحت عنوان «انتخابات چیست و چرا؟» به سراغ موضوع داغ این روزها یعنی انتخابات و حواشی آن رفته‌اند.

«سه‌نقطه‌ ۲۳» با سروده‌ای از امید مهدی‌نژاد در وصف و مدح نامزد پیشین انتخابات ریاست جمهوری، سیدمحمد غرضی تحت عنوان «قصیده‌‎ شینیه» آغاز می‌شود. نخستین مطلب پرونده‌ ویژه با نام «به خوشگل‌ها رأی بدهید تا چنان نشود» را مریم حسن‌نژاد در باب تاریخچه‌ انتخابات و بازتعریف اِلمان‌های انتخاباتی و نیز معیارهای انتخاب نامزد اصلح نوشته است. پس از آن سیداکبر موسوی در «انتخابات و هرچی که هست» فنون مناظره را به مثابه فنون کشتی‌گیری بررسی کرده است. «ما را با دروغ فریب بدهید اما با حقیقت میازارید» نام مطلب مریم نظام‌دوست است که در آن ملاک‌ها و معیارهای انتخاب رئیس‌جمهور منتخب را برشمرده است. در قسمت جدید داستان‌های شکوه علفزار تحت عنوان «از سوراخ سیاست برون شد و در آستین خلق همی فرو رفت» رضا دباغی قصه‌ سرخ‌پوست‌ها و معضل‌های انتخاباتشان را تعریف کرده است. رضا سعیدی ورنوسفادرانی در این شماره مطلبی تحت عنوان «الان هایده زنده است» دارد که تأکید می‌کند ۲۰ سال پیش آن را نوشته و در آن به سختی‌های انتخاب میان گزینه‌ عالی و عالی‌تر پرداخته است. میلاد ملاعبدالوهاب در یادداشتی با نام «قطعا به شعور و درک ما خندیدند» یکی از غزلیات حافظ را متناسب با حال و هوای انتخابات تفسیر کرده است. «شما مثل ما نباشید» عنوان یادداشت سیدمصطفی موسوی است که در آن فضای انتخابات را در قیاس با فضای خانواده‌اش شبیه‌سازی کرده است.

در بخش یادداشت‌ها، علی عمادی در «لطایف الانتخابات» ۲۰ چهره‌ لطیفه‌ساز دوره‌های مختلف انتخابات ریاست جمهوری را معرفی کرده است. پس از آن سعید مروتی در یادداشتی تحت عنوان «از دیوارنوشته‌ها تا اینستاگرام» شیوه‌ها و ابزارهای تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری در هر دوره را مرور کرده است. نفیسه رحمانی در مطلب بعدی با نام «انتخاب می‌کنی یا انتخابت کنم مای فرند؟» سازوکار انتخابات در سایر ممالک را شرح داده است.

در بخش گفت‌وگوی شماره‌ ۲۳، سیدمحمد غرضی، نامزد مستقل ادوار گذشته‌ انتخابات ریاست جمهوری پای میز مصاحبه‌ سه‌نقطه نشسته است.

«آنچه در انتخابات گذشت» عنوان بخش ویژه‌ این شماره است که در آن نفیسه رحمانی و شیرین حسن‌نژاد در یادداشت‌های مفصل و جداگانه‌ای به سراغ رویدادهای ادوار مختلف انتخابات ریاست جمهوری رفته‌اند.

«تهرانشهر ۲۳» با مطلبی از محمدحسین افخمی درباره تاریخچه‌ چهار نقطه‌ مهم انتخاباتی در تهران تحت عنوان «شعبه‌ اخذ رأی سبک زندگی است» آغاز می‌شود. و با یادداشتی از ابراهیم افشار با نام «به هرکی رأی می‌دهید به برادران تریاکی رأی ندهید» پایان می‌یابد که نویسنده در آن انتخابات و حواشی آن را از خلال جراید و مطبوعات قدیمی واکاوی می‌کند.

ماهنامه «سه‌نقطه» به مدیرمسئولی امیدمهدی‌نژاد منتشر شده است.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها