تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 11 نوامبر 2021 - 22:01
کد خبر : 85495

«انواع ادبیات و سبک‌های ادبی فارسی»

«انواع ادبیات و سبک‌های ادبی فارسی»

مجموعه «انواع ادبیات و سبک‌های ادبی فارسی»، برگزیده‌ای از مقالات دانشنامه زبان و ادب فارسی منتشر شد. به گزارش ایسنا، این کتاب به کوشش سمیه ربیعی، پژوهشگر گروه دانشنامه تحقیقات ادبی، گردآوری ‌شده و فرهنگستان زبان و ادب فارسی با همکاری انتشارات سخن آن را در ۵۲۲ صفحه با شمارگان ۷۰۰ نسخه و قیمت ۱۱۰هزار تومان منتشر کرده است. در معرفی مجموعه

«انواع ادبیات و سبک‌های ادبی فارسی»

مجموعه «انواع ادبیات و سبک‌های ادبی فارسی»، برگزیده‌ای از مقالات دانشنامه زبان و ادب فارسی منتشر شد.

به گزارش ایسنا، این کتاب به کوشش سمیه ربیعی، پژوهشگر گروه دانشنامه تحقیقات ادبی، گردآوری ‌شده و فرهنگستان زبان و ادب فارسی با همکاری انتشارات سخن آن را در ۵۲۲ صفحه با شمارگان ۷۰۰ نسخه و قیمت ۱۱۰هزار تومان منتشر کرده است.

در معرفی مجموعه «انواع ادبیات و سبک‌های ادبی فارسی» توسط فرهنگستان زبان و ادب فارسی می‌خوانیم: گروه دانشنامه تحقیقات ادبی، پس از به پایان رساندن تألیف دانشنامه زبان و ادب فارسی، به سرپرستی و مدیریت زنده‌یاد استاد اسماعیل سعادت، عضو پیوسته فقید فرهنگستان، در دو نسخۀ ۷ و ۱۲جلدی، در حال سامان دادن به مجموعه‌های تخصصی مندرج در دانشنامه است. از جمله این موضوعات است: انواع ادبیات و سبک‌های ادبی، ادبیات معاصر، ایران‌شناسان، ادبیات ایران پیش از اسلام، مداخل مربوط به حوزه بلاغت و فنون و آرایه‌های ادبی، دستور زبان فارسی، کتاب‌های تاریخی و تذکره‌های فارسی، زبان‌ها و گویش‌های ایرانی، اعلام قرآنی و دینی، نویسندگان و شاعران پارسی‌گوی، اهم کتاب‌های نظم و نثر فارسی، جای‌های تاریخی و افسانه‌ای، و فرهنگ‌ها.

مجموعه حاضر که با عنوان انواع ادبیات و سبک‌های ادبی فارسی منتشر شده، شامل ۱۹ مقاله از مقالات دانشنامه زبان و ادب فارسی است که موضوعات آن‌ها درباره انواع ادبیات و سبک‌های ادبی فارسی است.

فهرست مقالات مندرج در این مجموعه عبارت است از: ادب، ادبیات انقلاب اسلامی، ادبیات ایران پیش از اسلام، ادبیات تطبیقی، ادبیات داستانی، ادبیات عامیانه، ادبیات عرفانی، ادبیات غنایی، ادبیات فارسی، ادبیات کودک و نوجوان، ادبیات مشروطه، ادبیات معاصر ایران، ادبیات نمایشی، بازگشت ادبی، سبک،‌ سبک خراسانی، سبک عراقی، سبک نثر فارسی و سبک هندی. فهرست نام‌ها و کتاب‌ها و جای‌ها بخش پایانی این مجموعه را تشکیل می‌دهد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.