تاریخ انتشار : سه‌شنبه 7 دسامبر 2021 - 19:14
کد خبر : 151616

اهتمام ویژه به تحقق رویکرد تحولی ناجا در حوزه اجتماعی

اهتمام ویژه به تحقق رویکرد تحولی ناجا در حوزه اجتماعی

سخنگو و معاون اجتماعی ناجا گفت: مدیریت فضای مجازی، استفاده از ظرفیت‌های حوزه رسانه، ارتقا و توسعه واحدهای مشاوره و مددکاری در پاسگاه‌ها و کلانتری‌ها از جمله موضوعات و رویکردهای تحولی مدنظرفرمانده ناجا است که باید مورد اهتمام ویژه قرار بگیرد. به گزارش ایسنا سردار مهدی حاجیان در بیست و سومین گردهمایی تخصصی معاونین و مدیران

اهتمام ویژه به تحقق رویکرد تحولی ناجا در حوزه اجتماعی

سخنگو و معاون اجتماعی ناجا گفت: مدیریت فضای مجازی، استفاده از ظرفیت‌های حوزه رسانه، ارتقا و توسعه واحدهای مشاوره و مددکاری در پاسگاه‌ها و کلانتری‌ها از جمله موضوعات و رویکردهای تحولی مدنظرفرمانده ناجا است که باید مورد اهتمام ویژه قرار بگیرد.

به گزارش ایسنا سردار مهدی حاجیان در بیست و سومین گردهمایی تخصصی معاونین و مدیران حوزه اجتماعی ناجا به اهداف برگزاری این همایش اشاره و اظهارکرد: تشریح و تبیین فرامین فرماندهی معظم کل قوا همچنین تشریح تدابیر و انتظار فرمانده ناجا در حوزه اجتماعی از جمله اهداف مدنظر است. وظیفه ما این است که نگاه راهبردی سردار اشتری را در حوزه اجتماعی به عنوان چراغ راه اجرایی کنیم.

معاون اجتماعی ناجا همچنین تصریح کرد: بررسی وضعیت موجود در سال ۹۹ ، میزان پیشرفت در حوزه اجتماعی و بررسی اولویت های ابلاغی سال ۱۴۰۰ نیز از دیگر اهداف برگزاری این گردهمایی تخصصی است.

سردار حاجیان با بیان اینکه رویکرد تحولی مدنظر فرمانده ناجا در حوزه اجتماعی باید با جدیت دنبال شود، گفت: مدیریت فضای مجازی، استفاده از ظرفیت های حوزه رسانه، ارتقا و توسعه واحدهای مشاوره و مددکاری در پاسگاه ها و کلانتری ها، تشریح و تبیین چگونگی تغییر در برآورد های اجتماعی و … از جمله موضوعات و رویکردهای تحولی مدنظرفرمانده ناجا است که باید در راس امور قرار بگیرد.

وی در ادامه با اشاره به افتتاح قرارگاه فضای مجازی ناجا گفت: بایستی بتوانیم در رسانه نقش فعال و موثری ایفا کنیم. ناجا باید در این رابطه یک کنش گر فعال باشد. در واقع معاونت اجتماعی جایگاه و نقش ویژه ای در اجرای ماموریت های ناجا دارد که اگر این نقش به خوبی ایفا شود ثمرات خوبی نیز برای سازمان به همراه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری پلیس معاون اجتماعی ناجا با بیان اینکه افزایش منزلت پلیس، ارتقاَی احساس امنیت در بین مردم و پیشگیری اجتماعی از وظایف مهم و حساس معاونت اجتماعی است، خاطرنشان کرد: با بهره از تدابیرفرمانده ناجا و استفاده از ظرفیت های موجود امیدواریم بتوانیم تغییراتی را در حوزه اجتماعی به وجود بیاوریم چرا که قطعا در برآوردهای اجتماعی نیز تاثیرگذار خواهد بود.

حاجیان با قدردانی از تلاش فعالان حوزه اطلاع رسانی اظهارکرد: معتقدم که خبرنگاران و اصحاب رسانه، شرکای اصلی پلیس برای ارائه عملکرد، اقدامات و توانمندی نیروی انتظامی هستند. در واقع نقش پل ارتباطی پلیس و مردم را ایفا می کنند.

وی با اشاره به تنوع و تکثر ماموریت های ناجا خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی از مرز تا مرکز و به پهنای جغرافیای جمهوری اسلامی ایران و بر مبنای وظایف ذاتی و قانونی، ماموریت های خود را دنبال و اجرایی می کند و بیش از ۳۰ نوع ماموریت برای آن تعریف شده است.

معاون اجتماعی ناجا ادامه داد: نیروی انتظامی یک نیروی مسلح اجتماعی است که در بطن و متن زندگی مردم حضور دارد و علاوه بر ایجاد نظم و انضباط و ارائه خدمات، از مولفه های موثر و تاثیرگذار در امنیت عمومی است.

حاجیان اضافه کرد: روزانه در بیش از ۱۹۰۰ نقطه با مردم در تماس و تعامل هستیم و با توجه به اینکه نیروی انتظامی، یک نیروی انعطاف پذیر است با هر نوع وظیفه ای که بر آن محول می شود ، تغییر تاکتیک می دهد و به ایفای نقش می پردازد.

معاون اجتماعی ناجا با اشاره به اینکه سیاست های ابلاغی فرمانده ناجا با مبنای تحقق پلیس جامعه محور را عملیاتی می کنیم به تشریح رویکرد “ایجابی ” و ” سلبی ” پلیس پرداخت و گفت: بیش از ۸۰ درصد از عملکرد نیروی انتظامی در حوزه ایجابی است و در ماموریت و موضوعات سلبی نیز ناجا با نگاه اقتدار و بالابردن توان رزمی خود ماموریت های ارجاعی را دنبال می کند.

وی با اشاره به رویکرد سلبی ناجا در ماموریت های خاص خاطر نشان کرد: با توسل به این رویکرد به عده ای قانون گریز که تحت عناوینی چون اراذل و اوباش یا هر عنوان دیگری در صددند که ناامنی ایجاد کنند، اجازه جولان نمی دهیم و در واقع با اقتدار و براساس اختیارات قانونی که قانونگذار به ما محول کرده است در مقابل قانون شکنان می ایستیم و قاطعانه با آنان برخورد می کنیم.

حاجیان تاکید کرد: اقتدار توام با مهربانی سرلوحه پلیس است. چنین پلیسی مطالبه مردم است و در تلاشیم که اقتدار و مهربانی را توامان داشته باشیم و از آنجایی که حافظ ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی و جان، مال و ناموس مردم هستیم به هیچ کس اجازه نمی دهیم که امنیت مردم را خدشه دار کنند و افتخار می کنیم که خدمتگزار بهترین مردم جهان هستیم.

حاجیان در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح عملکرد نیروی انتظامی همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور پرداخت و اظهارکرد: در بحران کرونا، نیروی انتظامی تمام توان ، قدرت و تجهیزات خود را در اختیار سلامت مردم گذاشته و در واقع پلیس اجرای حداکثری مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا را عهده دار شده و حضور فداکارانه نیروهای پلیس در خیابان ها ، جاده ها، تامین امنیت بیمارستان ها، آرامستان ها و … اتفاق افتاده است. در واقع باید بگویم نیروی انتظامی در این ایام حساس نظارت خود را صد چندان کرد.

وی با اشاره به اقدامات نیروی انتظامی در اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا عنوان کرد: در حالی که پلیس سعی داشت در این مقطع حساس زمانی نیز با بهره مندی از رویکرد ایجابی به اجرای برخی از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا عمل کند ، شاهد بودیم که عده ای سودجو به دنبال احتکار اقلام اساسی و مورد نیاز مردم و یا امکانات پزشکی و درمانی بودند که در این فرآیند نیز با توسل بر اقدامات هوشمندانه اعم از بازدیدهای میدانی از صنوف، شناسایی و دستگیری محتکران و … وظایف خود را با تمام توان انجام دادیم.

معاون اجتماعی تاکید کرد: دغدغه جدی ما تامین امنیت و ایجاد رفاه و آسایش مردم است، خود را خدمتگزار مردم می دانیم و به همه سلیقه ها و افراد “با مساوات” خدمات ارائه می کنیم.

حاجیان با اشاره به اینکه امنیت یک محصول گرانبها است تاکید کرد: امنیت بستر توسعه فرهنگی، اقتصادی ، اجتماعی و … است. توسعه بدون امنیت اتفاق نمی افتد بنابراین این اطمینان را به مردم می دهیم که فرزندانشان در نیروی انتظامی به صورت شبانه روزی برای ارتقای نظم و امنیت در کشور تلاش می کنند.

معاون اجتماعی ناجا ادامه داد: از آنجایی که امنیت محصولی مشترک است شایسته است که همه نهادهای متولی در این حوزه سهم خودشان را در تامین امنیت ایفا کنند و نبایستی سنگینی بار را صرفا روی دوش ناجا بیندازند .

حاجیان تاکید کرد: امنیت مطالبه مردم است و در واقع نیروی انتظامی با طرح این مسئله که همه نهادها در تولید و توسعه امنیت سهم و نقش خود را ایفا کنند، درواقع مطالبه مردم را بیان می کند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها