اولویت شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی تکمیل طرح‌های نیمه تمام در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی است

 مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی گفت: اولویت این شرکت شناسایی و اتمام اجرای طرح‌های نیمه تمام در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان است که باید برای به بهره‌برداری رسیدن آن‌ها تلاش جدی و مستمر مدیران شهرک‌ها و نواحی صنعتی را شاهد باشیم.

علی بهرامی زاده در نشستی با اعضای هیات مدیره شرکت و مدیران شرکت‌های خدماتی و شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان اظهار کرد: مدیران موظف هستند در مدت ۱۵ روز همه طرح‌های نیمه تمام در شهرک‌ها و نواحی صنعتی را اعلام و طی نشست‌های کارشناسی، تعیین تکلیف کنند.

وی افزود: نشست‌های مربوط به کنترل طرح‌های نیمه تمام نیز باید در شهرک‌ها و نواحی صنعتی با حضور مدیران آن‌ها و مدیران محترم محلی برگزار و گزارش مربوطه به آن تهیه شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی راهبرد و سیاست روشن وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت را احیای واحدهای صنعتی راکد و نیمه فعال دانست و بیان کرد: در شهرک‌ها و نواحی صنعتی موظف به پایش شرایط کلیه طرح‌های  واحدهای صنعتی مستقر هستند و باید واحدها و کارگاه های راکد یا طرح‌های نیمه تمام را شناسایی و عارضه یابی کنند.

بهرامی زاده افزایش سطح اراضی در اختیار شهرک‌ها و نواحی صنعتی را از دیگر اولویت‌های شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی برشمرد و افزود: در شرایط کنونی توسعه شهرک صنعتی مشه (کلات) ، ایجاد نواحی صنعتی بیزه ، زاوه ، گناباد۲، یونسی، اسحاق آباد، سرولایت و گرماب و پیگیری توسعه شهرک صنعتی خیام و ناحیه صنعتی جغتای از اولویت‌های شرکت است.

وی گفت: زیرساخت‌های شهرک صنعتی شماره ۵ مشهد نیز تکمیل شده و هم اینک برای ۱۰۰۰ هکتار از اراضی این شهرک متقاضی سرمایه گذاری وجود دارد اما یکی از اشکالات عمده آن وجود معارضین است که با پیگیری حقوقی و قضایی، موضوع را پیگیری می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی برخورد قانونی و قاطعانه بخش‌های حقوقی و حراست شرکت با موارد مربوط به تضییع حقوق بیت المال، عمل به تکالیف سازمانی، تنظیم‌گری و ارجاع مشکلات شهرک‌ها و نواحی صنعتی به بخش‌های تخصصی شرکت، مستندسازی موارد و تسهیل‌گری را از سوی مدیران شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان مورد تاکید قرار داد.

بهرامی زاده اظهار کرد: کمیته دولت الکترونیک در شرکت تشکیل شده است و درصدد ایجاد پنجره واحد و سامانه هوشمند است تا همه فعالیت‌ها در حوزه‌های اداری و تجاری در یک واحد انجام شود که این مهم نخستین گام در مسیر تسهیل‌گری خواهد بود که ان شاالله در سطح کشور هم عملیاتی می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی، وی تسهیل‌گری در حوزه واگذاری اراضی در شهرک‌های صنعتی را ضروری دانست و گفت: باید تحلیل گذشته نگر و تحلیل آینده نگر در سیستم واگذاری اراضی و زیرساخت‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی ، سرلوحه کار قرار گیرد.

منبع: ايسنا

دیدگاهتان را بنویسید