تاریخ انتشار : یکشنبه 14 نوامبر 2021 - 22:17
کد خبر : 91312

اکیپ ویژه پایش سلامت درختان در مرکز پایتخت فعال شد

اکیپ ویژه پایش سلامت درختان در مرکز پایتخت فعال شد

شهردار منطقه ۱۱ تهران با توجه به افزایش دمای هوا از اختصاص اکیپ ویژه پایش سلامت درختان به ویژه “آفت سفید بالک” از سوی کارشناسان مرکز معاونت خدمات شهری و محیط زیست برای فصل تابستان خبر داد. به گزارش ایسنا، نصراله آبادیان در این باره گفت: با توجه به افزایش دمای هوا و احتمال فعالیت آفت

اکیپ ویژه پایش سلامت درختان در مرکز پایتخت فعال شد

شهردار منطقه ۱۱ تهران با توجه به افزایش دمای هوا از اختصاص اکیپ ویژه پایش سلامت درختان به ویژه “آفت سفید بالک” از سوی کارشناسان مرکز معاونت خدمات شهری و محیط زیست برای فصل تابستان خبر داد.

به گزارش ایسنا، نصراله آبادیان در این باره گفت: با توجه به افزایش دمای هوا و احتمال فعالیت آفت سفید بالک توت یک اکیپ جداگانه از کارشناسان مرکز تام برای پایش دقیق سفیدبالک در نظر گرفته شده است.
آبادیان افزود: کارشناسان فضای سبز این منطقه علاوه بر پایش حشره کامل سفیدبالک با استفاده از لوپ های ذره بینی، برگ های مشکوک را به دقت بررسی تا از وجود تخم و پوره سفیدبالک اطمینان حاصل یابند.با این وجود نمونه هایی که نیاز به بررسی دقیق تر داشته باشند به آزمایشگاه منتقل و توسط کارشناس گیاه پزشکی با استفاده از بینوکولار به دقت بررسی می شوند.
شهردار منطقه ۱۱ ادامه داد: با نصب کارتهای زرد در خیابان های تحت پایلوت، مانیتورینگ حشرات کامل سفیدبالک و دشمنان طبیعی در سطح منطقه انجام می شود که تا کنون آثاری از تخم و پوره سفیدبالک مشاهده نشده و تنها به صورت پراکنده و در تعداد کمی از درختان توت یک الی دو حشره کامل مشاهده شده که با توجه به اینکه این تعداد مشکل ساز نخواهند بود اما با این وجود برای این درختان برنامه آبشویی با دقت بالا در نظر گرفته شده است.

به گفته آبادیان، در خرداد ماه سال گذشته به طور میانگین یک درصد حشره کامل توسط کارت های زرد شکار شده بود؛ در صورتی که امسال خوشبختانه تاکنون هیچ گونه شکاری از سفیدبالک روی کارت های زرد مشاهده نشده است.
بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۱ ، وی همچنین بیان کرد: در نتیجه مانیتورینگ شاهد فعالیت چشمگیر کفشدوزک ها، زنبورهای پارازیتوئید، مگس سیرفید، بالتوری سبز ، مگس سنوزیا، سن اکتاگلا و سن ژئوکوریس هستیم که وجود این دشمنان طبیعی آفت ها از این جهت حائز اهمیت است که باعث استفاده کمتر از سموم شیمیایی شده و کمک بزرگی به سلامت محیط زیست شده است.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها