تاریخ انتشار : چهارشنبه 8 دسامبر 2021 - 17:54
کد خبر : 153981

ایجاد استراحتگاه خودروهای سنگین به منظور کاهش تصادفات در آزادراه شرق اصفهان

ایجاد استراحتگاه خودروهای سنگین به منظور کاهش تصادفات در آزادراه شرق اصفهان

ایسنا/اصفهان مجری کل طرح‌های زیربنایی استان اصفهان گفت: ایجاد استراحتگاه خودروهای سنگین به منظور کاهش تصادفات در آزادراه شرق اصفهان مد نظر قرار گرفته و سال آینده عملیاتی می‌شود. علیرضا صلواتی، امروز (سه شنبه-۱۲ اسفند) در دیدار با رئیس پلیس راه استان اصفهان با اشاره به اهمیت توجه به دغدغه‌های پیش‌رو در حوزه زیربنایی وزارت راه

ایجاد استراحتگاه خودروهای سنگین به منظور کاهش تصادفات در آزادراه شرق اصفهان

ایسنا/اصفهان مجری کل طرح‌های زیربنایی استان اصفهان گفت: ایجاد استراحتگاه خودروهای سنگین به منظور کاهش تصادفات در آزادراه شرق اصفهان مد نظر قرار گرفته و سال آینده عملیاتی می‌شود.

علیرضا صلواتی، امروز (سه شنبه-۱۲ اسفند) در دیدار با رئیس پلیس راه استان اصفهان با اشاره به اهمیت توجه به دغدغه‌های پیش‌رو در حوزه زیربنایی وزارت راه و شهرسازی در استان اصفهان اظهار کرد: همکاری با پلیس راهور به عنوان یکی از مهم‌ترین ارکان کاهش تصادفات جاده‌ای و افزایش ایمنی جاده‌ای از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و تمرکز ما بر آن است که در این حوزه، اقداماتی جدی و عملیاتی در شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین طرح‌های ملی آزادراهی کشور، اجرای طرح آزادراه شرق اصفهان است، ادامه داد: در حال حاضر ۵۵ کیلومتر از آزادراه شرق اصفهان حد فاصل آزادراه اصفهان – کاشان تا پل فرودگاه در اصفهان مورد بهره‌برداری قرار گرفته و ۸ کیلومتر دیگر تا جاده باغ رضوان نیز به زودی تکمیل می‌شود.

به گزارش ایسنا، مجری کل طرح‌های زیربنایی استان اصفهان، افزود: این کنارگذر به عنوان یکی از مهمترین حلقه‌های واسط کریدور آزادراهی شمال به جنوب کشور، نقش مهمی در ترانزیت مسافر و بار ایفا خواهد کرد و توجه به جنبه‌های مختلف ایمنی آن از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی با اشاره به تعاملات صورت گرفته در توجه به موضوعات ایمنی در آزادراه شرق اصفهان، گفت: کنارگذر شرق اصفهان در کنار موضوعاتی چون استاندارد بودن، توجه به نکات فنی، زیبایی و فضای بهره‌برداری، باید در جنبه‌های مختلف ایمنی نیز الگوی کشور باشد و خوشبختانه در طراحی و ساخت آن، این موضوع مد نظر قرار گرفته شده است.

مجری کل طرح‌های زیربنایی استان اصفهان ادامه داد: توجه به ایجاد استراحت‌گاه‌های بین‌راهی در کنارگذر شرق اصفهان به عنوان یکی از آزادراه‌های مهم کشور، مد نظر بوده و قرار است مجتمع‌های بین‌راهی و استراحتگاه‌های استاندارد به منظور توقف و استراحت ماشین‌آلات سنگین نیز تعبیه شود.

صلواتی با بیان اینکه آزادراه شرق اصفهان، باید آزادراه بدون تصادف کشور شود، گفت: این مسئله در حال حاضر در دستور کار بوده و تلاش می‌کنیم که با آماده کردن ملزومات آن، مسئله را عملیاتی کنیم.

نخستین پلیس راه هوشمند کشور در آزادراه شرق اصفهان ایجاد شود

همچنین سرهنگ اصغر زارع- رئیس پلیس راه استان اصفهان نیز در این جلسه با تقدیر از توجه صورت گرفته به موضوع هوشمندسازی در آزادراه شرق، گفت: با توجه به اینکه دغدغه ما، کیفیت بالای بهره‌برداری آزادراه شرق اصفهان بود، در این موضوع دقت نظر لازم اعمال شد و خوشبختانه آزادراه شرق اصفهان از نظر موضوعات ایمنی و وضعیت مورد نظر پلیس راه، شرایط خوبی دارد.

وی با بیان اینکه باید برنامه‌ریزی کرد که نخستین پلیس راه هوشمند کشور در این آزادراه ایجاد شود، ادامه داد: همکاری مجری کل طرح‌های زیربنایی استان اصفهان با پلیس راه استان قابل تقدیر بوده و بدون شک با تداوم این همکاری، اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد.

رئیس پلیس راه استان اصفهان با اشاره به تکمیل بخش‌های باقیمانده آزادراه شرق اصفهان ادامه داد:‌ به طور قطع با تکمیل ۸ کیلومتر باقیمانده، ‌این آزادراه به مهمترین و پرترددترین محور کشور تبدیل خواهد شد، بنابراین باید در موضوعات ایمنی آزادراه دقت نظر لازم اعمال شود.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در سال گذشته با تعاملات و اقدامات صورت گرفته، ضمن تعبیه استراحتگاه‌های بین‌راهی، سالانه ۷۰ کشته از مسیر آزادراه اصفهان- تهران کاهش پیدا کرد و امیدوار هستیم با تداوم همکاری‌ها و برنامه‌های عملیاتی، زمینه کاهش بیش از پیش تصادفات جاده‌ای در استان را فراهم کنیم.

انتهای پیام.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها