تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 2 دسامبر 2021 - 22:50
کد خبر : 138854

ایجاد “مرکز صیانت از نهاد خانواده” تصویب شد

ایجاد “مرکز صیانت از نهاد خانواده” تصویب شد

ایسنا/قم “مرکز تخصصی صیانت از نهاد خانواده” در جلسه شورای راهبردی برنامه عملیاتی تحکیم بینان خانواده و کنترل و کاهش طلاق به تصویب رسید. رضا ملک زاده در حاشیه جلسه شورای راهبردی برنامه عملیاتی تحکیم بینان خانواده و کنترل و کاهش طلاق که در سالن امام جواد استانداری قم برگزار شد، در گفت و گو با

ایجاد "مرکز صیانت از نهاد خانواده" تصویب شد

ایسنا/قم “مرکز تخصصی صیانت از نهاد خانواده” در جلسه شورای راهبردی برنامه عملیاتی تحکیم بینان خانواده و کنترل و کاهش طلاق به تصویب رسید.

رضا ملک زاده در حاشیه جلسه شورای راهبردی برنامه عملیاتی تحکیم بینان خانواده و کنترل و کاهش طلاق که در سالن امام جواد استانداری قم برگزار شد، در گفت و گو با ایسنا بیان کرد: پیوست اعتباری سند راهبردی تحول اجتماعی وفرهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور ارائه گردیده و باتوجه به پیگیری های انجام شده ، فرآیند تخصیص اعتبارات  از سال 1400 انجام خواهد پذیرفت.
وی در ادامه تصریح کرد: اعتبارات سند تحول در راستای اجرای برنامه های فوق العاده در زمینه ارتقای نشاط و سرمایه اجتماعی و کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی هزینه خواهد شد و براساس برنامه ریزی های صورت گرفته ، اجرایی نمودن مفاد سند به ارتقای سطح همکاری بخش دولتی و غیردولتی و اجرای برنامه های هدفمند و هم افزایی منابع  و امکانات برای  کاهش نرخ شیوع آسیب های اجتماعی، منجر خواهد شد .
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی به اشاره به محور های اصلی این سند، اظهار کرد: تحکیم بنیان خانواده و کنترل و کاهش طلاق به عنوان یکی از محورهای اصلی سند و جزو مهمترین اولویت در روند تدوین برنامه ها مورد توجه قرار گرفته و براساس آخرین تصمیمات متخذه ، از طریق راه اندازی  “مرکز تخصصی صیانت از نهاد خانواده”  به مورد اجرا گذاشته خواهد شد.
ملک زاده همچنین بیان کرد: براساس مذاکرات و  مصوبات جلسه روز جاری، فعالیت مرکز تخصصی صیانت از نهاد خانواده در 4 محور مدیریت ترویج ازدواج، مدیریت تحکیم بنیان خانواده، کاهش آسیب های اجتماعی و مدیریت تسهیلات قانونی و اقتصادی حمایت از نهاد خانواده متمرکز خواهد بود و به طور کلی راهبری و هماهنگی بازیگران  دولتی و غیردولتی فعال در عرصه خانواده و ازدواج ، به عنوان هدف اصلی مرکز مورد توجه خواهند بود.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی در انتها بیان کرد: اجرایی نمودن برنامه های مرکز از طریق همکاری با بخش دولتی و غیردولتی ، مراکز علمی و دانشگاهی ، مراکز مشاوره ، موسسات فعال در عرصه ازدواج و خانواده و تشکل های مردم نهاد انجام خواهد شد و کلینیک خانواده نیز در ذیل مرکز تخصصی صیانت از نهاد خانواده  به ارائه خدمات تخصصی  خواهد پرداخت.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها