تاریخ انتشار : شنبه 2 اکتبر 2021 - 2:24
کد خبر : 38770

این ۱۳بدر آخرین بار نباشد/ در خانه بمانیم

این ۱۳بدر آخرین بار نباشد/ در خانه بمانیم

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با تاکید بر لزوم همکاری مردم در روز ۱۳ فروردین برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا و با بیان اینکه اقتضای امسال این است که ۱۳ بدر امسال را هم متفاوت تر از سالهای قبل برگزار کنیم، گفت: ۱۳ بدر امسال را برای بسیاری از افراد آخرین ۱۳ بدر رقم

این ۱۳بدر آخرین بار نباشد/ در خانه بمانیم

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با تاکید بر لزوم همکاری مردم در روز ۱۳ فروردین برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا و با بیان اینکه اقتضای امسال این است که ۱۳ بدر امسال را هم متفاوت تر از سالهای قبل برگزار کنیم، گفت: ۱۳ بدر امسال را برای بسیاری از افراد آخرین ۱۳ بدر رقم نزنیم.

سیدحسن موسوی چلک در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به نقش مردم در کاهش انتقال ویروس کرونا بیان کرد: تجربه یکسال گذشته نشان داد که بدون همکاری مردم، تحت هر شرایطی و بدون مشارکت مردم مدیریت بحران کرونا امکان پذیر نیست. بعد از موج اول و دوم شیوع کرونا، آثار عدم همکاری و عدم مسئولیت پذیری در قبال خود و دیگران را مشاهده کردیم.
وی به مقایسه ای از آمارهای مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا طی روزهای گذشته پرداخت و گفت: مقایسه آمارها نشان میدهد که باید مسئولیت پذیری را در قبال خود و سایر مردم جامعه افزایش دهیم. همیشه مناسبتها فرصتی برای تعامل و تقویت ارتباطات بود، اما تحلیلهایی که در کشور ارایه می شود نشان می دهد هر زمان که مناسبتی داشتیم که مردم بدون توجه به رعایت پروتکلهای بهداشتی رفتار کردند عوارض آن را خودِ مردم یا در قالب بیماری یا در قالب از دست دادن عزیزان میپردازند.
رییس انجمن مددکاران اجتماعی ضمن تاکید بر لزوم همکاری مردم در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به روز ۱۳ فروردین اشاره کرد و گفت: در حال حاضر چهارشنبه سوری و ایام نوروز را به پایان رساندیم و اکنون مناسبت ۱۳ بدر را در پیش داریم. به نظر همه ارتباط با طبیعت را دوست دارند، اما اقتضای این سال این است که ۱۳ بدر امسال را هم متفاوت تر از سالهای قبل برگزار کنیم.
وی ادامه داد: سال گذشته ۱۳ بدر مدیریت شد و مردم هم نقش محوری داشتند و پذیرفته بودند که باید در خانه بمانند.
موسوی چلک با بیان اینکه مردم میتوانند بعد از ۱۳ بدر نیز به طبیعت بروند، اما ۱۳ بدر امسال را برای بسیاری از افراد آخرین ۱۳ بدر رقم نزنیم، گفت: در عین حال که حفظ آیین ها یک ضرورت است اما همیشه بحرانها استثناها و اقتضائات خاص خود را به همراه دارند و بحران کرونا نیز مستلزم این است که همه افراد در قبال خود و دیگران مسئولیت پذیر باشند و ۱۳ بدر امسال را هم به خاطر افرادی که دوستشان داریم در خانه بمانیم.
وی تاکید کرد: با هم بودن و تجمعها حتی در درون خانه نیز میتواند عاملی برای انتقال این ویروس باشد. هیچکس تصور نکند که خانه و خانواده اش در برابر کرونا امن است و مصونیت دارد.
منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها