تاریخ انتشار : دوشنبه 13 دسامبر 2021 - 18:06
کد خبر : 165536

بازنشستگی بیش از 2000 کارگر مشاغل سخت لرستان تائید شد

بازنشستگی بیش از 2000 کارگر مشاغل سخت لرستان تائید شد

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: بازنشستگی بیش از 2000 کارگر مشاغل سخت لرستان تائید شد. به گزارش ایسنا منطقه لرستان، علی آشتاب از بازنشستگی 2035 مورد درخواست بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت و زیان‌آور در سال 97 استان خبر داد. وی با اشاره به عملکرد کمیته بررسی مشاغل سخت و زیان‌آور

بازنشستگی بیش از 2000 کارگر مشاغل سخت لرستان تائید شد
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: بازنشستگی بیش از 2000 کارگر مشاغل سخت لرستان تائید شد.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، علی آشتاب از بازنشستگی 2035 مورد درخواست بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت و زیان‌آور در سال 97 استان خبر داد.

وی با اشاره به عملکرد کمیته بررسی مشاغل سخت و زیان‌آور در استان اظهار کرد: همه کارگران مشغول در مشاغل سخت و زیان‌آور با 20 سال سابقه کار متوالی و یا 25 سال سابقه کار متناوب می‌توانند درخواست بازنشستگی داشته باشند تا تقاضای آن‌ها در کمیته‌های تخصصی بدوی و تجدیدنظر مرتبط با مشاغل سخت و زیان‌آور موردبررسی قرار گیرد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان در ادامه افزود: برای رسیدگی به پرونده متقاضیان بازنشستگی بیش از موعد در مشاغل سخت و زیان‌آور در سال 97، کمیته بدوی بررسی و احراز مشاغل سخت و زیان‌آور با تشکیل 72 نشست و کمیته تجدیدنظر مربوطه با تشکیل 19 نشست نسبت به بررسی و احراز مشاغل سخت و زیان‌آور اقدام کرد.

وی ادامه داد: از 2727 درخواست که در کمیته بدوی و تجدیدنظر مطرح شده، 2035 درخواست مورد تائید قرار گرفت و برای اقدام‌های بعدی به سازمان تأمین اجتماعی ارسال شد.

آشتاب در ادامه خاطرنشان کرد: بنا بر قانون بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت و زیان‌آور، کارگران بیمه شده این‌گونه مشاغل که بر اثر عوامل فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و بیولوژیکی محیط کار غیراستاندارد، تنشی بالاتر از ظرفیت طبیعی به آن‌ها وارد شود، می‌توانند تقاضای بازنشستگی بدهند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان افزود: ایمنی و بهداشت کار کارگاه‌های مختلف توسط بازرسان به‌صورت دوره‌ای و زمان‌بندی‌شده مورد بررسی و نظارت قرار می‌گیرد و موارد لازم تذکر داده می‌شود.

وی اظهار کرد: کارفرمایان کارگاه‌های مختلف مکلف و موظف به ایمن‌سازی محیط کار و رعایت آئین‌نامه‌های مرتبط هستند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها