تاریخ انتشار : یکشنبه 24 اکتبر 2021 - 21:06
کد خبر : 16418

بازگشایی استادیوم‌ها با ۲۰ درصد ظرفیت هنوز قطعی نشده‌ است

بازگشایی استادیوم‌ها با ۲۰ درصد ظرفیت هنوز قطعی نشده‌ است

ایسنا/خراسان رضوی رییس فدراسیون پزشکی ورزشی گفت: از ابتدای اعلام رنگبندی‌های کرونایی، باشگاه‌های ورزشی باید در گروه مشاغل ضروری شماره یک قرار می‌گرفتند، در حال حاضر برنامه‌ای تحت عنوان باشگاه‌های ایمن طراحی کردیم تا دیگر شاهد تعطیلی باشگاه‌ها نباشیم. غلامرضا نوروزی ظهر امروز در مجمع سالیانه هیات پزشکی ورزشی خراسان رضوی که در اداره کل ورزش‌وجوانان

بازگشایی استادیوم‌ها با ۲۰ درصد ظرفیت هنوز قطعی نشده‌ است

ایسنا/خراسان رضوی رییس فدراسیون پزشکی ورزشی گفت: از ابتدای اعلام رنگبندی‌های کرونایی، باشگاه‌های ورزشی باید در گروه مشاغل ضروری شماره یک قرار می‌گرفتند، در حال حاضر برنامه‌ای تحت عنوان باشگاه‌های ایمن طراحی کردیم تا دیگر شاهد تعطیلی باشگاه‌ها نباشیم.

غلامرضا نوروزی ظهر امروز در مجمع سالیانه هیات پزشکی ورزشی خراسان رضوی که در اداره کل ورزش‌وجوانان استان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به پتانسیل خراسان رضوی، انتظارات از هیات پزشکی ورزشی این استان بالا است. فعالیت‌های خوبی در کمیته آموزش صورت گرفته و با ارائه خدمات پزشکی ورزشی به مجموعه ورزش خراسان رضوی رضایت‌مندی نسبی از این هیات ایجاد شده است.

وی افزود: در حالی که پس از آغاز کرونا، ورزش کشور در تعطیلی به سر می‌برد، فدراسیون و هیات‌های پزشکی ورزشی تعطیلی نداشته و از ابتدای شیوع کرونا در میدان فعالیت کرده و از آن سربلند بیرون آمده‌اند. بابت تمامی زحماتی همکارانم در هیات‌های پزشکی ورزشی در دوران کرونا، تشکر می‌کنم.

رییس فدراسیون پزشکی ورزشی با اشاره به مشکلات مربوط به فعالیت باشگاه‌های ورزشی در دوران کرونا خاطرنشان کرد: به طور مستمر پیگیر مشکلات فعالیت باشگاه‌های ورزشی بوده‌ایم و جلسات متعددی با وزارت ورزش و بهداشت نیز برگزار کرده‌ایم. از ابتدای سیاست رنگبندی‌های کرونایی، باشگاه‌های ورزشی باید در گروه مشاغل ضروری شماره یک قرار می‌گرفتند. اردوهای تیم‌های ملی و مسابقات لیگ‌های برتر به دلیل معیشت و اقتصاد باشگاه‌ها و ورزشکاران در این گروه قرار گرفتند، اما باشگاه‌های ورزشی که در گروه شغلی شماره دو قرار داشتند به گروه شغلی شماره سه انتقال پیدا کردند.

نوروزی ادامه داد: در همین راستا برنامه باشگاه‌های ایمن را طراحی و به ستاد کرونا ارائه دادیم تا باشگاه‌هایی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند بتوانند در هر شرایطی فعالیت خود را انجام دهند. این طرح طی روزهای آتی به ستاد کرونا ارائه خواهد شد و دیگر شاهد تعطیلی و بازگشایی مداوم باشگاه‌های ورزشی نخواهیم بود. تعطیلی دوران کرونا خسارات جبران‌ناپذیری به تاسیسات استخرها تحمیل کرده است.

وی در خصوص دغدغه ورزشکاران در خصوص بیمه‌های ورزشی یادآور شد: با توجه به افزایش تعرفه‌های پزشکی، ورزشکاران در حال حاضر با پرداخت ۳۰ هزار تومان حق بیمه تا ۱۵ میلیون تومان خدمات دریافت می‌کنند. قهرمانان و ورزشکارانی که مدال کسب کنند، بر حسب کسب نوع مدال خود، در صورت خسارت و مصدومیت، تا سقف ۳۰ میلیون تومان خدمات دریافت پزشکی خواهندکرد.

رییس فدراسیون پزشکی ورزشی گفت: هزینه‌های درمان به شدت افزایش پیدا کرده است. درآمد فدراسیون در سال ۹۸ به ۵۰ میلیارد رسیده بود، اما در سال گذشته تا ۲۵ میلیارد تومان کاهش پیدا کرد. هزینه‌های مبارزه با دوپینگ نیز به ۱۰ میلیارد تومان رسیده و درآمدها پایین آمده است. با این وجود هیات‌های ورزشی که فعال هستند و آمار ورزشکاران‌شان رو به رشد است، تشویق شده و کمک‌های پزشکی ورزشی به آنان انجام می‌شود.

نوروزی در خصوص ارزیابی‌اش از هیات پزشکی ورزشی خراسان رضوی عنوان کرد: هیات پزشکی ورزشی خراسان رضوی یکی از هیات‌های موفق فدراسیون است که توانسته با ساختارسازی، خدمات خوبی به جامعه ورزشی خراسان ارائه دهد. گزارشی که در این مجمع مطرح شد، حاکی از انجام فعالیت‌های همه جانبه است.

وی در مورد احداث یک ساختمان پزشکی برای هیات پزشکی ورزشی خراسان رضوی بیان کرد: احداث این ساختمان یک نیاز اساسی برای هیات خراسان رضوی محسوب می‌شود که امیدوارم با مساعدت اداره کل ورزش‌وجوانان خراسان رضوی و فدراسیون در سه تا چهار سال آتی فضایی برای هیات پزشکی ورزشی فراهم شود.

رییس فدراسیون پزشکی ورزشی در رابطه با حضور ورزشکاران در استادیوم‌ها در فصل جدید لیگ‌ برتر فوتبال گفت: به ستاد ملی کرونا پیشنهاد حضور هواداران با ظرفیت ۲۰ درصد استادیوم‌ها را مطرح کرده‌ایم، اما هنوز اجرایی شدن آن قطعی نشده است.

نوروزی در خصوص واکسیناسیون جامعه ورزشی خاطرنشان کرد: در حال حاضر فقط ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی در اولویت قرار دارند. با وزارت بهداشت نامه‌نگاری کرده‌ایم و تقاضای ۱۰ تا ۱۵ هزار دوز واکسن کرونا برای جامعه ورزش شده است.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها