تاریخ انتشار : یکشنبه 28 نوامبر 2021 - 12:48
کد خبر : 127791

باسیل: از ایجاد فدرالیسم در لبنان نگرانیم/ باید لبنان را در برابر هرگونه تجاوز اسرائیل حفظ کرد

باسیل: از ایجاد فدرالیسم در لبنان نگرانیم/ باید لبنان را در برابر هرگونه تجاوز اسرائیل حفظ کرد

رئیس جریان ملی آزاد در لبنان امروز (یکشنبه) اعلام کرد که جریان وی نسبت به در پیش گرفتن نظام فدرالی در کشور نگران است. به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، جبران باسیل، رئیس جریان ملی آزاد در لبنان تصریح کرد که ارتش نخستین طرف مسؤول در دفاع از مرزها و موجودیت لبنان است.

باسیل: از ایجاد فدرالیسم در لبنان نگرانیم/ باید لبنان را در برابر هرگونه تجاوز اسرائیل حفظ کرد

رئیس جریان ملی آزاد در لبنان امروز (یکشنبه) اعلام کرد که جریان وی نسبت به در پیش گرفتن نظام فدرالی در کشور نگران است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، جبران باسیل، رئیس جریان ملی آزاد در لبنان تصریح کرد که ارتش نخستین طرف مسؤول در دفاع از مرزها و موجودیت لبنان است.

وی در کنفرانسی خبری که طی آن دو برنامه سیاسی و اقتصادی جریان آزاد را قرائت کرد، گفت: این جریان نسبت به در پیش گرفتن فدرالیسم هراس دارد، نه به این خاطر که فدرالیسم نتوانسته راه حلی برای کشورهای مشابهه با لبنان باشد؛ هر چند که واقعیت همین‌گونه هم هست، بلکه به این دلیل که بافت ملت ما و تداخل جغرافیایی آنها ممکن است به جدائی طائفه‌ای داوطلبانه ساکنان بینجامد و این مساله ممکن است باعث نوعی تجزیه شود که از جانب ما کاملاً مردود است.

جبران باسیل افزود: استراتژی دفاعی به نوبه خود، تضمینی برای لبنان است که به آن اجازه می‌دهد و بر مردم آن واجب می‌کند که به دور از هر نزاعی که ارتباطی با آن ندارند، بمانند. باید استراتژی دفاعی بر مبنای تفاهم داخلی و حفظ عناصر قدرت لبنان باشد تا قدرت بازدارندگی و مرکزیت داشتن تصمیم دولت بدون رها کردن حق مقدس و شرعی دفاع از خود را حفظ کند.

وی خواهان برداشتن ممنوعیت تجهیز ارتش به سلاح‌های لازم شد و بر لزوم مستحکم ساختن لبنان در مقابل هر تعدی و تجاوزی از جانب اسرائیل یا گروه‌های تروریستی تاکید کرد.

جبران باسیل خاطرنشان کرد: لبنان کشور توازن‌ها است و هر گونه خللی در توازن‌های آن، به تنوع آن ضربه زده و هویت آن را ساقط می‌کند.

وی تاکید کرد: بازگشت آوارگان و پناهندگان یک شرط موجودیتی برای لبنان است و عدم آن، مانعی برای صلح با اسرائیل بوده و عامل جنگ با اسرائیل است، همچنین مانعی برای ثبات روابط برجسته و دارای توازن که ما با سوریه خواهان آن هستیم، است. ما نمی‌پذیریم و این امکان برای لبنان وجود ندارد که در جامعه آن، نه آوارگان و نه پناهندگان ملحق شوند، چراکه نه قانون اساسی و نه بافت اجتماعی و نه منابع اقتصادی و نه وضعیت جمعیت کشور اجازه این اسکان را نمی‌دهد.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها