تاریخ انتشار : شنبه 23 اکتبر 2021 - 22:02
کد خبر : 13466

بایدن رکورددار “نامحبوبی” میان رئیسان‌جمهور آمریکا از جنگ جهانی دوم تاکنون

بایدن رکورددار “نامحبوبی” میان رئیسان‌جمهور آمریکا از جنگ جهانی دوم تاکنون

نتایج یک نظرسنجی نشان داده، جو بایدن بیش از هر رئیس جمهور دیگر آمریکا از زمان جنگ جهانی دوم تا کنون در آغاز دوره ریاست جمهوری افت محبوبیت داشته است.  به نقل از فاکس نیوز، نظرسنجی جدید موسسه گالوپ نشان می دهد که میزان محبوبیت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا از رقم ۵۶ درصد مربوط

بایدن رکورددار "نامحبوبی" میان رئیسان‌جمهور آمریکا از جنگ جهانی دوم تاکنون

نتایج یک نظرسنجی نشان داده، جو بایدن بیش از هر رئیس جمهور دیگر آمریکا از زمان جنگ جهانی دوم تا کنون در آغاز دوره ریاست جمهوری افت محبوبیت داشته است.

 به نقل از فاکس نیوز، نظرسنجی جدید موسسه گالوپ نشان می دهد که میزان محبوبیت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا از رقم ۵۶ درصد مربوط به سه ماهه اول ریاست جمهوری اش به ۴۴.۷ درصد در سه ماهه سوم این ریاست جمهوری رسیده  که حاکی از کاهشی ۱۱.۳ درصدی است و هیچ رئیس جمهوری در آمریکا پس از جنگ جهانی دوم این سطح از کاهش محبوبیت را تجربه نکرده است.

شرکت گالوپ گزارش کرد: این کاهش حدودا ۱۱ واحدی در محبوبیت بیشتر از رقم مربوط به سه ماهه اول و سوم دوره ریاست جمهوری هر رئیس جمهور سابقی است، با این حال  نزدیک به کاهش محبوبیت ثبت شده برای سه رئیس جمهور دموکرات قبل از بایدن یعنی باراک اوباما (۱۰ درصد)، بیل کلینتون (هفت درصد) و کارتر (۹ درصد) است.

نتایج این نظرسنجی براساس داده‌های جمع آوری شده در بازه ۱ اکتبر تا ۱۹ اکتبر است.

درضمن تداوم مبارزه آمریکا با همه گیری ویروس کرونا و اعمال محدودیت در این راستا توسط مقامات منتخب در این کشور، از جمله بایدن که به دلیل اعمال احکام فدرال در خصوص واکسن با انتقادات گسترده ای روبرو شده، سطح محبوبیت بایدن در تابستان کاهش چشمگیری پیدا کرد.

محبوبیت رئیس جمهور آمریکا در سپتامبر پس از اجرای آشفته فرآیند فرآیند خروج از افغانستان توسط او که منجر به کشته شدن ۱۳ سرباز آمریکایی و جا گذاشتن چندین آمریکایی در افغانستان علیرغم وعده های دولتش مبنی بر عدم وقوع چنین اتفاقاتی شد، حتی بیشتر کاهش یافت.

علاوه بر این، دموکرات‌های کنگره نیز نتوانستند دستور کار بودجه‌ای و زیرساخت دولت بایدن را به پیش ببرند که خود این نیز باعث بدتر شدن هر چه بیشتر میزان رضایت وی شد.

بر اساس نظرسنجی مذکور تنها چهار درصد جمهوریخواهان عملکرد بایدن را تایید می کنند و ۹۴ درصد آنها با عملکرد او مخالفت کرده اند. در مقابل ۹۲ درصد دموکراتها اما عملکرد بایدن را تایید کرده و شش درصد این گروه با عملکرد او مخالفت کرده‌اند.

این اختلاف ۸۸ درصدی میان نظر مثبت جمهوریخواهان و دموکراتها درباره بایدن بالاترین میزان اختلاف ثبت شده در این زمینه از زمان رسیدن بایدن به ریاست جمهوری است.

منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها