تاریخ انتشار : جمعه 14 ژانویه 2022 - 10:48
کد خبر : 191803

باید مردم را در تصمیم‌گیری و اجرا شریک کرد

باید مردم را در تصمیم‌گیری و اجرا شریک کرد

رهبر انقلاب اسلامی در سالروز قیام ۱۹ دی مردم قم در سال ۱۳۵۶ علیه رژیم ستمشاهی، فرمودند: طبیعت استکبار با جمهوری اسلامی مخالف است. به گزارش ایسنا، دیدار رهبر انقلاب با مردم قم در سالروز قیام ۱۹ دی، هر سال با حضور هزاران نفر از مردم این شهر در حسینیه امام خمینی برگزار می‌شد که

باید مردم را در تصمیم‌گیری و اجرا شریک کرد

رهبر انقلاب اسلامی در سالروز قیام ۱۹ دی مردم قم در سال ۱۳۵۶ علیه رژیم ستمشاهی، فرمودند: طبیعت استکبار با جمهوری اسلامی مخالف است.

به گزارش ایسنا، دیدار رهبر انقلاب با مردم قم در سالروز قیام ۱۹ دی، هر سال با حضور هزاران نفر از مردم این شهر در حسینیه امام خمینی برگزار می‌شد که امسال به علت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، از طریق ارتباط تصویری با جمعیت حاضر در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شده است.

گزیده بیانات رهبر انقلاب بدین شرح است:

-دیدار جمع پرشور مردم عزیز قم برای این حقیر همیشه فرصت مغتنمی بود.

-به همه مردم عزیز قم سلام و درود و اظهار ارادت خود را ابلاغ می کنیم.

-نباید بگذاریم غبار فراموشی روی حوادث بزرگ بنشیند؛ حادثه بزرگ ۱۹ دی از این قبیل است.

-طبیعت استکبار با جمهوری اسلامی مخالف است.

-شخصیت‌های دینی در اوج غیرت و عقلانیت قرار دارند.

-پشت پهلوی در مبارزه با نهضت مردم ایران به حمایت امریکا گرم بود.

-زنده ماندن یاد شهید سلیمانی از دیگر مصادیق اشتباه‌های محاسباتی دشمن است.

-تشییع پیکر شهید سلیمانی حقیقت ملت ایران را نشان می‌دهد.

-محاسبه غلط آمریکا در دستگاه محاسباتیشان ادامه دارد. الان هم همین جور است. الان هم درباره مسائل گوناگون یک محاسبه‌ای میکنند. نمونه‌اش همین مسئله تازه باقیمانده شهادت شهید عزیزمان شهید سلیمانی است. چی فکر میکردند چی شد. آنها فکر میکردند با از بین بردن شهید سلیمانی نهضت و حرکت عظیمی که او نماینده‌اش بود نمودارش بود و نمادش بود این خاموش خواهد شد. میبینید که بیشتر شده است.

-امسال در سالگرد دوم شهادت شهید سلیمانی این حرکت عظیم، این کار کی بود دست کی بود این را کی میتواند ادعا کند که این کار را من کردم ما کردیم جز کار قدرت الهی و دست قدرت الهی نبود در ایران و در کشورهای غیر از خارج از ایران.

-حساسیت‌زدایی از اصول انقلاب جزو برنامه‌های دشمن است.

-در مقابل حساسیت‌زدایی از اصول انقلاب باید ایستاد.

-نباید به اختلافات و تفرقه‌های مذهبی و قومی دامن زد.

-موفقیت‌های جمهوری اسلامی نباید مکتوم بماند.

-باید مردم را در تصمیم‌گیری و اجرا شریک کرد.

-مجاهدت‌های مسئولان برای حل مشکلات باید ادامه پیدا کند.

-عزیزان من! کسانی که این سخن را از این بنده حقیر میشنوید. غیرت دینی را حفظ کنید. غیرت دینی را حفظ کنید. عامل نجات کشور در بزنگاه‌های مختلف غیرت دینی ملت ایران بوده است. غیرت دینی است که تهدیدها را به فرصت تبدیل میکند. یک نمونه‌اش جنگ تحمیلی، دفاع هشت‌ ساله یک تهدید بزرگ بود. غیرت دینی مردم، غیرت دینی جوانها، غیرت دینی پدران و مادران و همسران موجب شد که بروند جوان های ما در این جبهه و این جنگ در واقع بین المللی را که آمریکای آن روز، شوروی آن روز، ناتوی آن روز، ارتجاع منطقه در آن روز،  همه با هم همدست شده بودند که ایران را شکست بدهند و امام را به زانو دربیاورند و نهضت را نابود بکنند،‌ همه اینها را شکست داد و توانست پیروز بشود. این منشائش غیرت دینی بود.

-شهادت همین شهید عزیزمان، شهید سلیمانی واقعاً یک حادثه تاریخی عجیب شد. هیچ‌کس فکر نمی‌کرد، دوستان هم فکر نمیکردند که اینجور این حادثه عظمت پیدا کند و خدای متعال برکت به این حادثه بدهد که بتواند هویت دینی و انقلابی مردم را جلو  چشم همه قرا بدهد و همه ببینند. که به معنای واقعی کلمه زیر تابوت شهید سلیمانی ملت ایران هویت و وحدت خودش را نشان داد. خب در تهران تشییع، در کرمان تشییع و شهرهای مختلف تشییع. در عراق آن تشییع عظیم اگر چنانچه بنا بر این بود که این پیکر شهید مقدس را به سوریه و لبنان ببرند آنجا همین حادثه به وجود می‌آمد. اگر پاکستان هم میبردند همین‌جور آنجا هم این حادثه به وجود می‌آمد.

– یعنی این حرکت عظیم ملت مسلمان را این نشان داد این حادثه، حادثه عظیمی بود یعنی شهادت یک شخصیت بزرگی مثل شهید سلیمانی از نظر دشمن و از نظر همه یک تهدید محسوب میشد اما این تهدید را غیرت ملت، ملت مسلمان، ملت ایران تبدیل کرد به فرصت. یک فرصتی شد

منبع: ايسنا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها