تاریخ انتشار : چهارشنبه 27 اکتبر 2021 - 2:30
کد خبر : 23666

با انتخاب دولتی در تراز انقلاب اسلامی زمینه را برای رفع بخشی از مشکلات موجود فراهم کنید

با انتخاب دولتی در تراز انقلاب اسلامی زمینه را برای رفع بخشی از مشکلات موجود فراهم کنید

ایسنا/کرمان نماینده ولی فقیه در استان کرمان و امام جمعه کرمان با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا اظهار کرد: با حضور پررنگ و انتخاب دولتی در تراز انقلاب اسلامی زمینه ای را فراهم کند که بخشی از مشکلات موجود تحت فرماندهی و رهبری مقام معظم رهبری حل شود. حجت الاسلام

با انتخاب دولتی در تراز انقلاب اسلامی زمینه را برای رفع بخشی از مشکلات موجود فراهم کنید

ایسنا/کرمان نماینده ولی فقیه در استان کرمان و امام جمعه کرمان با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا اظهار کرد: با حضور پررنگ و انتخاب دولتی در تراز انقلاب اسلامی زمینه ای را فراهم کند که بخشی از مشکلات موجود تحت فرماندهی و رهبری مقام معظم رهبری حل شود.

حجت الاسلام والمسلمین “حسن علیدادی سلیمانی” ظهر امروز ۱۴ خردادماه در خطبه های وحدت بخش نماز جمعه همگان را به رعایت تقوا و پرهیزگاری دعوت کرد و در ادامه با اشاره به آیات قرآن گفت: از خدا بترسید، تقوای الهی را در دستور کار قرار دهید و خدا همه حالات و حرکات شما را زیر نظر دارد و اگر چیزی را از او پنهان کنید او می داند و اگر چیزی را آشکارا انجام دهید آنها را ثبت و ضبط می کند بنابراین هیچ چیز از خدا مخفی نمی ماند و بهترین راه این است که در پیشگاه خدا رضایت او را جلب و تقوای الهی را مراعات کنیم.

وی شناخت نگرانی های و دلهره هایی که انسان در طول عمر خود دارد را یکی از ابعاد شناخت انسان دانست و اظهار کرد: ضعف انسان در مقابل طبیعت و بلایای طبیعی از جمله زلزله، سیل، طوفان و … و همچنین گاهی اوقات بشر در مقابله با برخی مرض ها ناتوان است و نمونه کوچکی از آن بیماری(کرونا) که در دوران خود با تمام وجود درک کردیم و ناتوانی دانشمندان و پزشکان در برابر آن را دیدیم.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان ادامه داد: نسخه مقابل با این دلهره پناه بردن به قدرت بی انتهای خداوند متعال است و راهی غیر از این نیست و به او توکل کنیم و از او بخواهیم ما را از این نگرانی ها بیرون کند.

وی ترس از دشمن را یکی دیگر از نگرانی های انسان ها برشمرد و بیان کرد: بعضی دشمن ها که انسان های بی منطقی هستند و دست به هر جنایتی می زنند و منشاء جنگ های خانمان سوز در دنیا هستند و راه مقابل با آنها جهاد است، مجاهدان در راه خدا حرکت های خیره کنندگان انجام می دهند و بی مهابا به دل دشمن می زنند وبا ظالمان درگیر و در مقابل آنان صف آرایی می کنند.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی بیان کرد: قدر نشناسی انسان از اطراف و اکناف خودش از دیگر نگرانی های بشر است و انسان وقتی می بیند که باوجود همه مشقت ها و رنج های که کشیده هیچ کس از او تشکر نمی کند، یک اضطراب و نگرانی در دل انسان بوجود می آید که چرا باوجود همه زحمات و خدمات زیادی که انجام داده است هیچ کس از او قدرشناسی نمی کند؟

وی افزود: نسخه درمان این نگرانی در قرآن آمده است کسی که برای خدا کار انجام دهد هیچ وقت این نگرانی نه در زمینه شخصی و نه اجتماعی برایش بوجود نمی آید وقتی انسان برای خدا کار کند از کم معرفتی و بی معرفتی اطرافیانش نگران نمی شود.

امام جمعه کرمان علاقه شدید به دنیا و دنیاپرست را از دیگر نگرانی های انسان دانست و عنوان کرد: زرق و برق های دنیا در فرد جاذبه فراهم می کند و انسان نگران این است که این زرق و برق ها و امکانات از او گرفته شود لذا دنیا پرستی خودش یکی از نگرانی هاست که نسخه آن در رفتار امام علی علیه السلام باید جست به طوری که می فرموندند “دنیا برای شما جاذبه دارد، برای من علی هیچ جاذبه ای ندارد “. نگاه علی به دنیا دلهره آور نیست بنابراین دنیاپرست و دنیا طلب نباشید.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان در خطبه های دوم نماز جمعه ضمن تبریک روز جهانی محیط زیست بر همه طرفداران محیط زیست و در ادامه به روح شهدای محیط بان درود فرستاد و گفت: در ایام شهادت امام صادق علیه السلام قرار داریم شهادت ایشان را به همه مسلمین جهان تسلیت عرض می کنم.

وی دفاع از دین و حراست از احکام دینی و مبارزه جدی با طاغوت زمان خود را از محورهای اصلی زندگی امام صادق علیه السلام دانست و بیان کرد: در مدت نسبتا طولانی امامت خود توانست با دو اصل بصیرت و صبر جامعه اسلامی را رهبری کنند.

امام جمعه کرمان ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهدای ۱۵ خرداد که به عنوان شهدای آغازگر نهضت امام (ره) و اظهار کرد: شهدای ۱۵ خرداد پرچم دفاع از حق را در دوران اختناق طاغوت بلند کرده و جان خود را در این راه گذاشتند.

وی در ادامه سالروز رحلت بنیان گذار انقلاب و آغاز رهبری، رهبر فرزانه را دو حادثه مهم تاریخی این ایام ذکر کرد و افزود: شخصیتی را در ۱۴ خردادماه از دست دادیم که سال ها وجود خود را به براساس فرمایشات ائمه اطهار(ع) و دستورات دینی پرورش داده بود و توانست این رووحیه الهی و تربیت شده در مکتب اهل بیت عصمت و طهارت (ع)  را به روحیه ای ماندگار در زندگی فردی و اجتماعی خود تسری دهد و پس از آنکه روحیه و رویه الهی خود را ساخت پا به عرصه ساختن جامعه انسانی گذاشت.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی مبارزه با طاغوت زمان خود را اولین گام امام راحل عظیم الشان انقلاب اسلامی در عرصه ساختن جامعه اسلامی ذکر کرد و افزود: امام خمینی (ره) باصلابت، شجاعت، مواظبت به اصول دینی و اخلاقی و با توکل بر خدا توانست جامعه را آماده انقلاب کند و در سال ۵۷ انقلاب را به پیروزی رساند.

وی با بیان اینکه امام راحل در راه پیروزی انقلاب اسلامی در برابر تمامی طاغوت های زمان سراسر دنیا ایستاد و در ادامه به جنگل تحمیلی اشاره کرد و گفت: هنر امام راحل این بود که جنگ تحمیلی را به دفاعی مقدس و دانشگاهی انسان ساز تبدیل کرد که بزرگانی چون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نمونه تربیت شدگان مکتب امام و دانشگاه  انسان ساز دفاع مقدس است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان ادامه داد: دشمنان تصور می کردند که با رحلت امام خمینی (ره) کار انقلاب تمام شده است و به همین دلیل تلاش می کردند که نقشه های اصلی خود را پس از رحلت امام خمینی (ره) اجرا کنند.

وی اظهار کرد: حادثه تاریخ ساز، بزرگ و مهم دیگر پس از رحلت امام خمینی(ره)، آغاز رهبری و امامت رهبر فرزانه، اندیشمند و حکیم انقلاب اسلامی است. رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از امام راحل، با همان نگاه، صلابت و شجاعت، بینش عمیق و دقیق و با حکمت امام پرچم انقلاب اسلامی ایران را به دست گرفتند و توانستند کشور را از پیچ های خطرناک عبور دهند.

امام  جمعه کرمان با اشاره به پیشرفت های علمی و دفاعی کشور طی چند دهه اخیر، بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران بر مبنای رهبری مقام معظم رهبری هم اکنون کشوری مستقل و توانمند است که هیچ قدرتی نمی‌تواند نگاه نامحرمی به آن کند.

وی به مشکلات موجود در کشور نیز اشاره کرد و افزد: بخشی از این مشکلات مربوط به خارج از کشور است و بخش عظیمی از آن نیز ناشی از آن است که برخی مسئولان به وظایف خود به درستی عمل نمی کنند. در شان مردم ایران اسلامی نیست که در مسائل جزئی در اقتصاد خود با مشکل مواجه باشند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان در ادامه سخنانش با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا اظهار کرد: هر ایرانی باید در انتخابات ۲۸ خرداد ماه به غرور ملی و غیرت دینی خود توجه کرده و حضور بانشاط و حداکثری داشته باشد و با حضور پررنگ و انتخاب دولتی در تراز انقلاب اسلامی زمینه ای را فراهم کند که بخشی از مشکلات موجود تحت فرماندهی و رهبری مقام معظم رهبری حل شود.

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها