تاریخ انتشار : سه‌شنبه 31 اکتبر 2023 - 15:37
کد خبر : 208439

بدون این تجهیزات و لوازم فکر ساخت استخر را از سرتان بیرون کنید!

بدون این تجهیزات و لوازم فکر ساخت استخر را از سرتان بیرون کنید!

داشتن استخر در منزل و ساختمان از مهم ترین آپشن هایی است که در زمان خرید و یا اجاره ی مسکن با آن رو به رو میشوید. بیشتر بنگاه های املاک، ساختمان هایی که مجهز به استخر هستند را به عنوان گزینه ی لوکس و پیشنهاد ویژه به مشتریان خود ارائه میکنند. تقریباً  از هر

داشتن استخر در منزل و ساختمان از مهم ترین آپشن هایی است که در زمان خرید و یا اجاره ی مسکن با آن رو به رو میشوید. بیشتر بنگاه های املاک، ساختمان هایی که مجهز به استخر هستند را به عنوان گزینه ی لوکس و پیشنهاد ویژه به مشتریان خود ارائه میکنند. تقریباً  از هر ۱۰۰ واحد مسکونی در بالا شهر، ۸۰ درصد دارای استخر خصوصی هستند.استخرهای خانگی به دلیل ایجاد تجربه ی بی نظیر افراد، از طرفداران بسیاری زیادی در سراسر دنیا برخوردار هستند. استفاده از استخر نه تنها به به بهبود سلامت افراد کمک می‌کند، بلکه لحظات بی نظیری را برای افراد به ارمغان می آورد.

تجهیزات ضروری استخر

تجهیزات استخر

استخرها مانند تمامی سازه ها نیازمند تجهیزات خاصی است که وجود این دسته از تجهیزات، جهت استفاده و بهره برداری از استخر لازم و ضروری است.تجهیزات استخر به طور کلی به سه دسته اصلی زیر تقسیم می‌شوند:

 • تجهیزات راه‌اندازی استخر
 • تجهیزات ضروری استخر
 • تجهیزات ایمنی استخر
 • لوازم جانبی استخر

تجهیزات ضروری ، ایمنی و لوازم جانبی استخر باعث حفظ کیفیت آب استخر شده و آب استخر را از مواد اضافی و انواع آلاینده پاکسازی میکند. تجهیزات ضروری و جانبی استخر علاوه بر حفظ کیفیت آب استخر، باعث تنظیم دمای آب استخر شده و محیط استخر را به یک مکان تفریحی فوق العاده برای شما فراهم میکند. در ادامه قصد داریم تا به بررسی تجهیزات ضروری و لوازم جانبی استخر بپردازیم.

تجهیزات ضروری استخر

تجهیزات ضروری استخر تجهیزاتی هستند که در نبود آن، استخر ها به محیطی خطرناک و تهدید کننده سلامت افراد تبدیل میشود.. این تجهیزات از آنجا باعث حفظ کیفیت آب شده و شرایط استفاده از استخر را برای شما فراهم میکند بسیار حیاتی هستند. در صورت نبود این تجهیزات، محیط استخر بیشتر به رودخانه کثیف و جوی آب تبدیل میشود!. تجهیزات ضروری استخر شامل تجهیزات زیر است:

 • پمپ تصفیه آب
 • فیلتر شنی
 • کلر زن
 • اسکیمر و گریل
 • لوازم گرمایشی و کنترل دما

تجهیزات ضروری استخر تجهیزاتی هستند که استخر را به یک محیط بهداشتی و مناسب، جهت استفاده از آن  تبدیل میکنید.

تجهیزات ایمنی استخر

میرسد.با داشتن یک استخر آماده و  بعد از تجهیزات ضروری مانند تجهیزات تصفیه‌ای و گرمایشی، نوبت به تجهیزات ایمنی استخر . آمار آسیب دیدگی افراد در مراکز شنا و استخرها نشان می‌دهد که برای جلوگیری از حوادث و تصادفات در آب، وجود تجهیزات ایمنی از اهمیت بالایی برخوردار هستند

تجهیزات امنیتی از جمله تجهیزات مهمی هستند که برای حفظ ایمنی افراد در استخرها استفاده میشوند و از اهمیت زیادی برخوردار هستند. این تجهیزات شامل دستگاه‌های کنترل دما و pH آب، دستگیره‌ها و پله‌ها برای ورود و خروج آسان، تیوپ‌ها و لوازم نجات برای مواقع اضطراری، لوازم مخصوص به افراد مبتدی، کاشی‌های زبر برای جلوگیری از لغزش، و خطوط علامت‌گذاری برای نمایش عمق آب هستند. این تجهیزات به افراد اجازه می‌دهند تا با اطمینان و ایمنی از استخر استفاده کرده و از خطرات احتمالی در آب جلوگیری کنند.

لوازم جانبی استخر

لوازم جانبی استخر مجموعه‌ای از ابزار و وسایل هستند که در صورت نبودن آن تهدیدی متوجه شناگران نمیباشد.. با این حال وجود این تجهیزات باعث میشود که استفاده از استخر تا حد چشم گیری راحت تر باشد و سطح استخر از یک استخر معمولی به سطح لوکس ارتقا پیدا کند. این لوازم جانبی به شما امکان می‌دهند کیفیت نظافت و بهداشت استخر را ارتقا دهید، دمای آب را کنترل کرده و از آلودگی‌های سطحی آب جلوگیری کنید. با وجود لوازم جانبی استخر از امکاناتی مانند تخت و صندلی، میز تنقلات خوری و ابزارهای دیگر برای راحتی و لذت بردن بیشتر از محیط استخر استفاده کنید.

 • جارو استخری
 • دما سنج
 • برگ گیر
 • شلنگ
 • کفشور استخر
 • تخت و صندلی
 • میز تنقلات خوری

تجهیزات تصفیه آب

تماس مستقیم پوست و بدن با میکروب‌ها و ویروس‌ها به دلیل حساسیت پوست انسان به میکروب ها و ویروس ها، تاثیر مهمی بر سلامتی و شادبی پوست دارد .از این جهت تجهیزات استخر از تجهیزات حیاتی و بسیار مهم استخر به حساب می آید. اهمیت تجهیزات تصفیه‌ای به حدی زیاد است که در صورت نبود آن محیط استخر به یک محیط به شدت عفونی سرشار از انواع آلاینده ها، باکتری ها، جلبک ها و ویروس ها تبدیل میشود.

تجهیزات تصفیه‌ای دو هدف اصلی را دنبال می‌کنند. اولاً بهداشت آب استخر را حفظ کرده و میکروب‌ها، ویروس‌ها و جلبک‌ها را نابود می‌کنند. دوماً آب استخر را شفاف و بهداشتی میکند تا افراد بتوانند از شنا در یک محیط تمیز و زلال لذت ببرند و انواع شیرجه ها را در زوایای مختلف تست کنند! در ادامه به بررسی ت-جهیزات تصفیه آب میپردازیم.

پمپ استخر

پمپ استخر یکی از تجهیزات مهم در فرآیند تصفیه آب استخر است. در استخرهای عمومی یا آپارتمانی، مواد آلوده‌کننده مختلفی جمع‌آوری می‌شوند. در صورت عدم وجود پمپ تصفیه مناسب، استخرها به سرعت به یک منطقه کثیف و پر از جلبک تبدیل می‌شوند. پمپ تصفیه استخر وظیفه کشیدن آب از ورودی به داخل پمپ و سپس ارسال آب پاک‌سازی شده به سیستم گردش آب استخر را بر عهده دارد. هنگامی که آب از پمپ عبور می‌کند، با استفاده از تجهیزات داخلی پمپ، کاملاً تصفیه می‌شود. این پروسه باعث می‌شود آب استخر بهداشتی و شفاف باقی بماند و از هر گونه آلودگی میکروبی و ذرات ناخواسته پاک شود.

استرینر

استرینر یکی از تجهیزات حیاتی در سیستم پمپ تصفیه استخر است. استرینر به شکل یک صافی استوانه‌ای طراحی شده و وظیفه جمع‌آوری موهای جمع شده ی شناگران را را برعهده دارد. از این جهت استرینرها با نام موگیر استخر نیز شناخته می‌شوند. داشتن استرینر و تمیز نگه‌داشتن آن، یکی از مراحل مهم در سرویس و نگهداری پمپ تصفیه استخر است.

برای تمیز کردن استرینر  ابتدا پمپ تصفیه را خاموش کنید. سپس با استفاده از مک‌شیر روی پمپ، فشار داخل پمپ را کاهش دهید تا فشار آب در داخل پمپ کمتر شود. سپس درب استرینر را باز کرده و سبد داخلی آن را خارج کنید. با استفاده از فشار آب، موها و ذرات دیگری که در سبد استرینر جمع‌آوری شده‌اند را تمیز کنید.این عملیات باعث کارکرد بهینه استرینر شده و آب استخر را بهداشتی و تمیز میکند.

فیلتر شنی استخر

تصفیه آب استخر همانطور که قبلا به آن پرداختیم از مهم ترین موارد نگهداری و استفاده بهینه استخر است. فیلترهای شنی استخر یکی از انواع پرطرفدار فیلتر شنی است که با ساختار ساده‌ای خود، روند فیلتراسیون آب استخر را به بهترین شکل انجام می دهد. این فیلترها مانند پمپ‌ها عمل کرده و آب را از یک طرف ورودی جذب کرده و از انتهای مخزن خارج می‌کنند. در داخل فیلتر شنی، ماسه و سیلیس وجود دارد که می‌توانند هر نوع ذره‌ای، به خصوص موهای شناگران، را از آب جدا کنند.

یک نکته مهم در مورد فیلترهای شنی آب استخر، بک‌واش یا شستشوی فیلترها است. این عملیات به منظور پاک‌سازی فیلتر شنی انجام شده تا عمل تصفیه آب استخر به خوبی انجام شود. همچنین نیاز است که در بازه‌های زمانی مشخص، سیلیس فیلتر شنی را برای افزایش عملکرد و کیفیت تصفیه تعویض کنید.

تجهیزات ضروری استخر

کلرزن استخر

کلرزن یکی از تجهیزات حیاتی در استخرها است که باعث حفظ کیفیت آب و ضد عفونی کردن محیط آب استخر میشود. این تجهیزات شامل کلرین و برومین است و به طور مستقیم به آب استخر تزریق می‌شوند. وظیفه ی اصلی کلرزن در استخر، نابودی و کنترل رشد انواع باکتری‌ها، ویروس‌ها، جلبک‌ها و لاشه حشرات در آب استخر و در اطراف آن است. این عمل باعث حفظ کیفیت و بهداشت آب استخر می‌شود.

واحد استاندارد اندازه‌گیری کلر در آب استخر ppm یا “قسمت در میلیون” است. اندازه استاندارد برای کلر در آب استخر معمولاً بین عدد 1.5 تا 3 ppm قرار دارد. میزان تزریق کلرزن باید با دقت کنترل شود زیرا در صورت عدم توجه و اشتباه در میزان تزریق کلر، پوست و موی شناگران را نابود میکنید!

اسکیمر و گریل استخری

اسکیمر استخر و گریل استخری برای پاکسازی و حذف ذرات، چربی‌ها، و مواد آلاینده‌ای که روی سطح آب جمع می‌شوند کاربرد دارند. وظیفه اصلی اسکیمر و گریل استخری حذف آلودگی‌ها از آب استخر است. اسکیمرها به صورت دریچه‌هایی در کنار استخر یا در سطح آب نصب می‌شوند. آب استخر به سمت این دریچه‌ها ریخته و ذرات سبک‌تر مانند برگ‌ها، چربی‌ها و ذرات سطحی دیگر از طریق این دریچه‌ها به داخل اسکیمر جذب می‌شوند.

سپس این ذرات از طریق یک سیستم جدا‌کننده از آب جدا می‌شوند و آب پاک‌تر به استخر باز می‌گردد. اسکیمرها در لبه‌های استخر نصب شده و علاوه بر پاکسازی آب، به تصفیه سطحی آب و نابودی آلودگی‌ها کمک می‌کند. تجهیزات اسکیمر استخر از تجهیزات بسیار ساده محسوب میشوند که نصب آن باعث حفظ کیفیت آب استخر و پاکسازی آلودگی ها میشود.

تجهیزات کنترل دمای محیط و آب استخر

تنظیم و کنترل دما در استخر از مهم ترین شرایط استفاده از استخر است. برای تجربه لذت بخش شنا و خلق لحظات بی نظیر ، نیاز است که علاوه بر موارد بهداشتی دمای آب نیز در محدوده مطلوبی باشد. فرض کنید که محیط آب استخر در بهداشتی ترین حالت آن قرار دارد اما به دمای آن سردی آبهای قطب جنوب است! مسلما در چنین شرایطی امکان استفاده از استخر وجود ندارد. تجهیزات گرمایش استخر و کنترل دما از جمله ابزارهای ضروری برای بهره‌برداری از استخر هستند که امکان استفاده از استخر ها را در فصل های سرد سال فراهم میکند.

از تجهیزات گرمایشی استخر میتوان به دیگ فولادی آب گرم، دیگ های فولادی استخری و مبدل حرارتی استخر اشاره کرد.این تجهیزات به شما امکان می‌دهند تا دمای آب را به دقت تنظیم و کنترل کنید. در تابستان می‌توان دما را به حدود 40 درجه سانتی‌گراد افزایش داد، اما در زمستان و فصول سرد نیاز است که در تنظیم دمای آب، دقت بیشتری به خرج داده تا از تبخیر آب و از افزایش رطوبت محیط جلوگیری شود.

تجهیزات ایمنی استخر

استفاده از تجهیزات امنیتی در استخر، از جمله نردبان‌ها، دستگیره‌ها، تخت‌ها و سایبان‌ها، برای ایجاد یک محیط ایمن و راحتی برای شناگران بسیار مهم است. این تجهیزات باعث میشوند که مسیر عبور شناگران امن باشد و از سر خوردن و با مغز افتادن خود و سایرین جلوگیری کنید! نردبان‌ها و دستگیره های استخر مخصوصاً در نقاط عمیق استخر باعث افزایش ایمنی شناگران شده و از غرق شدن شناگران و خفگی آن ها جلوگیری میکند‍! تخت‌ها و سایبان‌ها با فراهم کردن محیط استراحت و امکان برنزه کردن پوست و لذت بردن از نور خورشید ، باعث خلق تجربه بی نظیر برای شما میشود.

تجهیزات دکوراسیون و زیبایی استخر

تبدیل کردن یک استخر معمولی به یک استخر لوکس و جذاب اصلاً کار پیچیده‌ای نیست. با خرید و نصب وسایل مناسب، امکان ارتقاء ظاهر و زیبا سازی استخر خود و تبدیل آن به یک مکانی شبیه به استخرهای لاکچری و لوکسی که در فضای مجازی و کلیپ های موزیک میبینید، وجود دارد. . جهت زیباسازی نمای استخر میتوانید از پوشش‌های مناسب برای کف، دیوارها و سقف استخر استفاده کرده و چند مدل آبنمای زیبا در داخل استخر نصب کنید. نصب آبنما و فواره، زیبایی و طراوت خاصی را به استخر میبخشید و به زیبایی استخر را دوچندان میکند.

تجهیزات ضروری برای استخر چیست؟

لوازم جانبی استخر

برای نظافت دستی استخر و پاکسازی سطح آب از آلاینده های درشت مانند برگها، جلوگیری از رشد باکتری‌ها و ویروس‌ها در کف و راهروی استخر، تجهیزاتی مانند شلنگ و جارو برای تمیز کردن سطح و کف استخر ضرور هستند. در استخرهای باز که در معرض ورود برگهای درختان و گردو غبار هستند، تجهیزات نظافت دستی مانند جارو و شلنگ از اهمیت زیادی برخوردار است. در صورت تمایل میتوانید سونا خشک و سونا بخار را به محیط استخر اضافه کنید. این تجهیزات به شما امکان مانیتورینگ و کنترل دما را می‌دهند تا تجربه شما از استخر به بهترین حالت ممکن برسد.

جمع بندی

مجموعه ی آچارسی به نشانی https://achar30.com به عنوان یکی از بهترین فروشگاه خرید فیلتر استخر و سایر تجهیزات استخر است که در فروشگاه خود تجهیزات ضروری استخر را با بهترین قیمت عرضه میکند. فروشگاه آچارسی امکان خرید انواع تجهیزات استخر محصولاتی مانند: فیلتر استخر، فیلتر شنی ایمکس، فیلتر شنی گالوانیزه، استرینر، اسکیمر استخر، پمپ استخر، دیگ فولادی آبگرم، لوله و اتصالات پیمتاش، پمپ استخری ۲ اسب ۲ اینچ، واتر استاپ، کلرزن را با بهترین قیمت برای متقاضیان عزیز فراهم کرده است.

جهت خرید تجهیزات استخر از فروشگاه آچارسی میتوانید سفارش خرید خود را از طریق تماس با شماره پشتیبانی ثبت کنید:

تلفن پشتیبانی: ۰۹۱۲۸۴۴۳۲۲۶
تلفن شرکت: ۰۹۰۰۸۴۴۳۲۲۶

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها