تاریخ انتشار : شنبه 1 ژانویه 2022 - 17:20
کد خبر : 182336

برخی سازمان ها به دانشگاه و تحقیقات علمی آنها بی توجه هستند

برخی سازمان ها به دانشگاه و تحقیقات علمی آنها بی توجه هستند

ایسنا/قم رئیس دانشکده مدیریت و حسابداری پردیس فارابی دانشگاه تهران گفت: از بی توجهی برخی از سازمان ها به دانشگاه و تحقیقات علمی رنج می بریم و باید شرایطی باید فراهم گردد تا اساتید بخشی از وقت خود را برای آشنایی با مشکلات در سازمان ها بگذارند. دکترعلیرضامحمد ‌رضایی، رئیس پردیس فارابی دانشگاه تهران، در وبینار

برخی سازمان ها به دانشگاه و تحقیقات علمی آنها بی توجه هستند

ایسنا/قم رئیس دانشکده مدیریت و حسابداری پردیس فارابی دانشگاه تهران گفت: از بی توجهی برخی از سازمان ها به دانشگاه و تحقیقات علمی رنج می بریم و باید شرایطی باید فراهم گردد تا اساتید بخشی از وقت خود را برای آشنایی با مشکلات در سازمان ها بگذارند.

دکترعلیرضامحمد ‌رضایی، رئیس پردیس فارابی دانشگاه تهران، در وبینار بزرگداشت انقلاب سلامی، در رابطه با تاریخچه این دانشگاه در قم، عنوان کرد: پردیس فارابی نخست با نام مدرسه عالی امور قضائی و اداری، در خیابان ایستگاه قم آغاز به کار کرد و از سال ۱۳۵۳ در محل فعلی مستقر گردید و با همت ضیا الدین بیگدلی در سال ۱۳۵۴ زیر نظردانشگاه تهران شروع به فعالیت کرد و نام آن در سال ۵۷از مدرسه عالی امور قضائی و اداری به «مجتمع آموزش عالی قم» و در سال ۱۳۸۳ به «پردیس قم دانشگاه تهران» تغییر یافت.

وی با بیان اینکه در سال های ۷۷ تا ۸۳ تحولات اساسی در زمینه توسعه فیزیکی دانشگاه رخ داد، اظهار کرد: این مجموعه در ابتدا با شش رشته کارشناسی شروع به فعالیت کرد؛ اما اکنون بیش از ۵۰ رشته‌گرایش در مقطع دکتری ۶۳ رشته گرایش درمقطع کارشناسی ارشد و ۱۲ رشته در مقطع کارشناسی دارد.

وی با اشاره به اینکه از سال ۹۸ سه برنامه راهبردی در دستور کار پردیس فارابی قرار گرفت، بیان کرد: اولین برنامه راهبردی، بین المللی شدن است که برای این هدف اقدام به جذب دانشجوی خارجی، انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه های کوفه، بغداد، کربلا و دانشگاه اسلامی ایتالیا، عضویت در شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام، ترجمه رزومه‌ اساتید و انتشار آن در شبکه دانشگاه های جهان اسلام، معرفی مجلات و اخذ نمایندگی در سطح بین‌المللی و … کرده است.

محمدرضائی بابیان اینکه پردیس فارابی از معدود پردیس های دانشگاه تهران است که  ۱۲مجله علمی دارد، تصریح کرد: تنها مجله علمی(ISI) در حوزه مدیریت در ایران، اولین مجله زبان عربی ایران، مجله آمایش سرزمین، مجله پژوهش های فقهی، پژوهش های فلسفی، اولین مجله مطالعات اسلامی معاصر به زبان  انگلیسی و… از جمله این مجلات است.

وی با اشاره به اینکه دومین طرح راهبردی پردیس فارابی، ارتباط دانشگاه با صنعت و جامعه است، بیان کرد: برگزاری کارگاه هایی در رابطه با برخورد با گردشگران برای رانندگان تاکسی، افتتاح پارک علم و فناوری در پردیس فارابی، احداث مراکز مشاوره، احداث مرکز مشاوره تخصصی در حوزه کسب و کار برای جوانان و… ازجمله فعالیت ها در رابطه با این هدف است.

وی بابیان اینکه شرکت دانش بنیان پردیس فارابی میتواند در راستای مشکلات کشت وکم آبی، مسکن و…کمک رسانی کند، تاکید کرد: پردیس فارابی به عنوان پل ارتباطی دانشگاه تهران در استان آمادگی همکاری با همه ی نهادها، ارگان ها، و سازمان ها و… برای حل مشکلات استان را دارد.

رئیس پردیس فارابی دانشگاه تهران بیان کرد: سومین برنامه و هدف پردیس فارابی برپایی دانشگاهی اخلاق مدارو تقویت حس مسئولیت پذیری اجتماعی است که این هدف را با تقویت دروس عمومی و معارف و تمرکز بر روی مهارت ها وسبک زندگی در پیش گرفته است.

وی ادامه داد: با ابتکار دانشکده الهیات و با همکاری جهاد دانشگاهی در دوران کرونا  ۸۳ نشست با اساتید و چهره های برجسته استانی و بین المللی برگزار کردیم.

وی با تاکید براینکه برنامه ها و موفقیت های پردیس فارابی نتیجه استفاده از خرد جمعی است، اظهارکرد: با آموزش و پرورش، نقشه برداری کشور، شرکت راه آهن، انتقال گاز و…طرح های پژوهشی مختلفی را داشته ایم تا این سازمان ها بتوانند در مدیریت خود از این ها استفاده کنند همچنین هفدهمین همایش حسابداری با روش های نوین برگزار شد و توانست ایده های جدیدی را مطرح کند.

رئیس دانشکده مدیریت و حسابداری پردیس:

از بی توجهی برخی از سازمان ها به دانشگاه و تحقیقات علمی رنج می بریم

دکترحسن زارعی متین، رئیس دانشکده مدیریت و حسابداری پردیس فارابی دانشگاه تهران، عنوان کرد: پردیس فارابی دانشگاه تهران یک واحد دولتی با  بیش ۵۰ سال سابقه است که سه هدف را در راستای فلسفه وجودی دانشگاه تهران که توسعه علم و دانش است، را دنبال  میکند.

وی با تاکید براینکه دانشگاه باید کار آفرین باشد، ادامه داد: از سال ۹۵ در راستای کارآفرینی برای اولین بار جشنواره از ایده تا کار را با کمک صندوق امید راه اندازی کردیم که به طور میانگین ۱۰۰ ایده از دانشجویان سراسر کشور دریافت و۲۰ ایده پذیرفته می‌شود و به طور متوسط ۵۰میلیون وام قرض الحسنه به برندگان برای اجرای ایده داده می‌شود همچنین مرکز رشد و نوآوری را در دانشگاه راه اندازی شده است.

وی بابیان اینکه پردیس فارابی دربرای هدف نقش آفرینی در جامعه، تلاش های علمی وکاربردی در راستای تقویت سرمایه اجتماعی انجام داده است، افزود: سرمایه اجتماعی مهمترین سرمایه هر کشور در راستای کارآفرینی و موفقیت است که با امنیت و سلامتی نیز در ارتباط است.

وی اظهار کرد: در این راستا کتاب هایی چاپ و به صورت رایگان در اختیار سازمانهای مختلف قرار داده شده است همچنین هسته سرمایه اجتماعی را نیز تعریف کردیم که برخی از اساتید و دانشجویان در آن مشغول به فعالیت هستند و مجله ای که جز بهترین مجله ها در عرصه علوم اجتماعی است نیز در این رابطه چاپ شده است.

زارعی متین بیان کرد: اولین همایش سرمایه اجتماعی با کمک نیروی انتظامی برگزار شد که توانست تغیراتی در ساختار وزارت کشور و نیروی انتظامی ایجاد کند و در ادامه آن نیز همایش سرمایه اجتماعی و توسعه پایدار و همایش سرمایه اجتماعی و تاب آوری نیز برگزار شد.

وی با بیان اینکه برای بهبود تاب آوری افراد و جامعه برای عبور از این شرایط ویژه، باید سرمایه اجتماعی تقویت یابد، تصریح کرد: یکی از راه های موفقیت جامعه و خانواده توجه به سرمایه اجتماعی است که قطب این  تحقیقات در پردیس فارابی قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه بیش چهارهزار دانشجو در دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و دانشکده مدیریت حدود دوهزار دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی(ارشد و دکتری) و ۱۲۰ استاد دارد، اظهارکرد: در شرایطی که سازمان ها همکاری کنند با دو هزار دانشجو می توان دو هزار مشکل کشور در پایان نامه ها بررسی کرد.

رئیس دانشکده مدیریت و حسابداری پردیس فارابی دانشگاه تهران با تاکید براینکه از بی توجهی برخی از سازمان ها به دانشگاه و تحقیقات علمی رنج می بریم، عنوان کرد: باید شرایطی باید فراهم گردد تا اساتید بخشی از وقت خود را برای آشنایی با مشکلات در سازمانها بگذارند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها