تاریخ انتشار : شنبه 4 دسامبر 2021 - 15:25
کد خبر : 142079

بررسی پیش نویس آیین نامه قانون مدیریت بحران کشور در دولت

بررسی پیش نویس آیین نامه قانون مدیریت بحران کشور در دولت

وزارت کشور در راستای اجرای بند (ژ) ماده (۹) قانون مدیریت بحران کشور، پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی مربوطه را که توسط پژوهشکده سوانح طبیعی تدوین شده،‌ برای سیر مراحل قانونی به هیات دولت ارائه کرده است. به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، به منظور ارتقای توانمندی جامعه در امور پیش

بررسی پیش نویس آیین نامه قانون مدیریت بحران کشور در دولت

وزارت کشور در راستای اجرای بند (ژ) ماده (۹) قانون مدیریت بحران کشور، پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی مربوطه را که توسط پژوهشکده سوانح طبیعی تدوین شده،‌ برای سیر مراحل قانونی به هیات دولت ارائه کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، به منظور ارتقای توانمندی جامعه در امور پیش بینی و پیشگیری،‌ کاهش خطر و آسیب پذیری، پاسخ موثر در برابر مخاطرات طبیعی، حوادث و بحران ها، ‌تامین ایمنی،‌ تقویت تاب آوری با ایجاد مدیریت یکپارچه در امر سیاست گذاری،‌ برنامه ریزی،‌ ایجاد هماهنگی و انسجام در زمینه های اجرایی و پژوهشی، اطلاع رسانی متمرکز، ساماندهی و بازسازی مناطق آسیب دیده و نظارت دقیق بر فعالیت دستگاه های ذیر ربط در حوزه حوادث و سوانح و کمک به توسعه پایدار برای مدیریت بحران کشور،‌ قانون مدیریت بحران که با عنوان لایحه مدیریت حوادث غیرمترقبه کشور از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی ارسال شده بود، در سال ۱۳۹۸ پس از تصویب در مجلس، برای اجرا ابلاغ شد.

در حال حاضر وزارت کشور در راستای اجرای بند (ژ) ماده (۹) قانون فوق، پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی مربوطه را که توسط پژوهشکده سوانح طبیعی و با استفاده از نظرات اساتید دانشگاهی و کارشناسان استانداری های سراسر کشور تدوین شده،‌ برای سیر مراحل بررسی و تصویب به هیات دولت ارائه نموده است.

لازم به ذکر است این پیش نویس ۲۴ آذر ۱۳۹۹ از سوی سازمان مدیریت بحران کشور جهت اخذ نظرات به مدیران کل مدیریت بحران استان‌های سراسر کشور ارسال شد.

پیش نویس آیین نامه قانون مدیریت بحران کشور، مراحل بررسی خود را در کمیسیون امور زیربنایی، ‌صنعت و محیط زیست هیات دولت طی می کند.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها