تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 5 آگوست 2021 - 13:35
کد خبر : 69670

به خاطر منافع مردم و شهر از اختلاف و تفرقه پرهیز کنید

به خاطر منافع مردم و شهر از اختلاف و تفرقه پرهیز کنید

  معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج گفت: اختلاف و چند دستگی از آفت‌های فعالیت در شوراهای اسلامی شهر و روستا در ادوار گذشته بوده که باید از این رویه پرهیز کرد. غفور قاسمپور روز پنجشنبه ۱۴ مرداد در مراسم تحلیف اعضای ششمین دوره شورای شهر کرج ضمن تبریک، اظهار کرد: در نظام ما

به خاطر منافع مردم و شهر از اختلاف و تفرقه پرهیز کنید

  معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج گفت: اختلاف و چند دستگی از آفت‌های فعالیت در شوراهای اسلامی شهر و روستا در ادوار گذشته بوده که باید از این رویه پرهیز کرد.

غفور قاسمپور روز پنجشنبه ۱۴ مرداد در مراسم تحلیف اعضای ششمین دوره شورای شهر کرج ضمن تبریک، اظهار کرد: در نظام ما مسئولیت داشتن توفیقی الهی است که باید از فرصت به دست آمده برای خدمت به مردم استفاده کنیم.
به گزارش ایسنا، وی با تاکید بر اینکه میزها به هیچ کس وفا نکرده و باید در هر مسند، خود را مسئول و پاسخگو به خون شهدا بدانیم، گفت: توصیه بنده به عنوان یکی از اعضای سابق شورای شهر کرج این است که به‌خاطر منافع مردم و شهر از اختلاف و تفرقه بپرهیزید، سابقه نشان داده پیشرفت شهر در فضایی تعاملی به دست آمده و اختلاف آفت فعالیت در شوراها بوده است.
فرماندار کرج با بیان اینکه پرونده‌های بسیاری در شورا وجود دارد که روی زمین مانده است، گفت: نبود خطوط ریلی مناسب و شبکه بزرگراهی، ساخت و ساز غیرمجاز، نبود فضای سبز مناسب، نبود زمینه جذب سرمایه گذاری، لزوم احیای بافت های فرسوده، ساماندهی نیروی انسانی شهرداری از جمله مشکلاتی است که باید در این دوره مورد توجه ویژه ای قرار گیرد.
قاسمپور توسعه شهر بدون جذب سرمایه گذار را غیرممکن دانست و گفت: نباید فرصت سوزی شود.
وی در بخش دیگری با تاکید بر اینکه انتخابات این دوره در کرج تمام الکترونیک انجام شد، گفت: حمایت های استاندار برای قرارگیری کرج در لیست ۲۰ شهری که به صورت کاملا الکترونیکی انتخابات را برگزار کردند، ستودنی است.
فرماندار کرج اضافه کرد: کرج در میان این ۲۰ شهر نخستین شهری بود که هیچ گونه شبهه ای در آرا نداشت.
معاون استاندار البرز اظهار کرد : اختلاف و چند دستگی از آفت های فعالیت در شوراهای اسلامی شهر و روستا در ادوار گذشته بوده که باید از این رویه پرهیز کرد.
قاسم پور گفت : اعضای شورای اسلامی شهرها و روستاها باید خود را وامدار حقوق مردم بدانند و به وظایف قانونی خود عمل کنند.
معاون استاندار البرز با بیان اینکه پرونده های کاری فراوانی در پارلمان شهری کرج باقی مانده است، افزود: طرح ها و ایده های زیادی در این شهر وجود دارد که باید به آنها رسیدگی کرد.
معاون استاندار البرز با اشاره به اینکه در ادوار گذشته اختلاف نظرها بین برخی اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا به عنوان یک آسیب شناخته شد، افزود: باید به خاطر منافع مردم و صیانت از خون شهدا از اختلاف و چند دستگی در شوراهای اسلامی شهر پرهیز شود.
قاسم پور اظهار کرد: امروز شورای اسلامی شهر کرج در واقع وارد واگن قطار خدمت به مردم شهید پرور این خطه شده و باید بدانیم که مسوولیت در نظام اسلامی رسالتی خطیر است که نصیب مدیران نظام می شود.
فرماندار ویژه کرج گفت : همه باید از این فرصت به دست آمده برای خدمت به مردم استفاده کنیم زیرا مسوولیت ها و مسندها ماندگار نیست و آنچه باقی می ماند خدمت شایسته است.
معاون استاندار البرز گفت : جذب سرمایه گذار مهمترین راهکار برای برون رفت از مشکلات شهری کرج است که این امر در گذشته مورد توجه جدی قرار نگرفته و اراده ای برای تحقق آن وجود نداشته است.
وی با بیان اینکه نباید در شورای اسلامی شهر کرج فرصت سوزی شود ، اظهار کرد:  طرح های عمرانی مغفول مانده باید در نگاه نخست شورای ششم کرج قرار گیرد.
قاسم پور در خصوص انتخابات دوره ششم شهر کرج  گفت : این انتخابات  سالم  برگزار شد و صحت آن نیز مورد تائید مراجع فرادستی قرار گرفت.
فرماندار کرج در ادامه به مسئله مهم انتخاب شهردار اشاره کرد و با تاکید بر اینکه در انتخاب شهردار تجربه تلخ دوره پنجم پیش روی ماست، گفت: حدود یک سال و نیم فرصت سوزی شد. درخواست ما این است که برای انتخاب یار سیزدهم هم دقت کنید و هم سرعت به خرج دهید.
وی همچنین خطاب به اعضای جدید تاکید کرد: تیم زبده ای را در کرج تعیین کنید تا لوایح کاملا قانونی ارسال شود تا در بخش تطبیق به مشکلات متعدد برنخوریم.
منبع: ايسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها