تاریخ انتشار : جمعه 22 اکتبر 2021 - 23:31
کد خبر : 10915

بیش از نیمی از جمهوری‌خواهان ترامپ را “رئیس‌جمهوری حقیقی” می‌دانند

بیش از نیمی از جمهوری‌خواهان ترامپ را “رئیس‌جمهوری حقیقی” می‌دانند

نتایج نظرسنجی جدیدی نشان میدهد، بیش از نیمی از رای‌دهندگان حزب جمهوریخواه (۵۳ درصد) باور دارند که دونالد ترامپ در حال حاضر “رئیس جمهور حقیقی” ایالات متحده است، نه جو بایدن. به گزارش ایسنا، نظرسنجی ایپسوس – رویترز که جمعه منتشر شد، به ادعاهای تقلب انتخاباتی پرداخت که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا و

بیش از نیمی از جمهوری‌خواهان ترامپ را "رئیس‌جمهوری حقیقی" می‌دانند

نتایج نظرسنجی جدیدی نشان میدهد، بیش از نیمی از رای‌دهندگان حزب جمهوریخواه (۵۳ درصد) باور دارند که دونالد ترامپ در حال حاضر “رئیس جمهور حقیقی” ایالات متحده است، نه جو بایدن.

به گزارش ایسنا، نظرسنجی ایپسوس – رویترز که جمعه منتشر شد، به ادعاهای تقلب انتخاباتی پرداخت که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا و حامیان مالی‌اش از زمان شکست در نوامبر ۲۰۲۰ مقابل جو بایدن مطرح میکنند.

این افکارسنجی تازه در میان بیش از ۲۰۰۰ آمریکایی بالغ نشان داد که ۵۶ درصد از جمهوریخواهان همچنان اعتقاد دارند که در انتخابات “تقلب شده یا نتایج حاصل از رای‌گیری غیرقانونی است.”

هشتاد و هفت درصد از پرسش‌شوندگان جمهوریخواه بر ضرورت اقدام دولت در ایجاد محدودیتهای جدید برای رای دادن به منظور حفاظت از انتخابات‌های آتی مقابل تقلب تاکید کردند و ۵۴ درصد موافق هستند که شورش کنگره به دست “معترضان خشونت‌طلب جناج چپگرا رهبری شد که تلاش داشتند ترامپ را بد جلوه دهند.”

یک چهارم از آمریکایی‌ها از تمام طیف‌های سیاسی گفتند که به اعتقاد آنها پیروزی بایدن، رئیس جمهوری کنونی آمریکا حاصل “شمارش غیرقانونی آراء یا تقلب انتخاباتی” بوده، در مقابل ۵۵ درصد اکثریت گفتند که این انتخابات “قانونی و دقیق” بوده است.

کمتر از یک سوم از جمهوریخواهان (۳۰ درصد) گفتند که اطمینان دارند در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر آرای پستی و غیابی دقیق شمارش شده است. در مقابل، اکثریت ۸۶ درصدی از رای دهندگان حزب دموکرات گفتند که این آراء دقیق شمارش شده‌اند. ۳۹ درصد از پاسخ دهندگان جمهوریخواه گفتند که “قویا معتقدند” که انتخابات ۲۰۲۰ از ترامپ به سرقت رفته است.

نظرسنجی ایپسوس – رویترز نشان داد که اکثریت جزئی از رای‌دهندگان مستقل (۵۴ درصد) اطمینان دارند که آرای پستی و غیابی دقیق شمارش شده است. تنها ۱۶ درصد از رای‌دهندگان مستقل معتقدند که بایدن در نتیجه تقلب انتخاباتی یا رای‌گیری غیرقانونی برنده شده است.

با نگاهی به ۲۰۲۴، حدود دو سوم از رای‌دهندگان متمایل به جمهوریخواهان گفتند که ترامپ باید دوباره در انتخابات بعدی نامزد شود. تنها ۱۲ درصد از جمهوریخواهان قویا باور دارند که ترامپ در شورش مرگبار کنگره در شش ژانویه نقش داشته است.

بیش از ۸۰ درصد از ۲۰۰۷ آمریکایی بالغ که در تازه‌ترین افکارسنجی ایپسوس – رویترز شرکت کردند، خودشان را به عنوان رای‌دهنده ثبت‌نامی در آدرس کنونی خود معرفی کردند. برگزارکنندگان این نظرسنجی گفتند که نتایج نشان میدهند که ماه‌ها پس از خروج ترامپ از کاخ سفید “جایگاه ترامپ در میان حزب جمهوریخواه همچنان پای بر جاست.”

تنها کمتر از نیمی از کل آمریکایی‌ها گفتند که “قویا موافق” هستند که ترامپ نباید در ۲۰۲۴ دوباره نامزد ریاست جمهوری شود و در مقابل ۸۱ درصد از دموکراتها و ۴۸ درصد از مستقل‌ها چنین نظری داشتند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها