تاکید برهم صالح و سفیر آمریکا بر لزوم کاهش تنش‌ها

برهم صالح و متیو تولر ضمن بررسی آخرین تحولات دارای اهمیت مشترک در منطقه و در سطح بین‌المللی بر لزوم کاهش تنش‌ها تاکید کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از میدل ایست نیوز، «متیو تولر»، سفیر آمریکا در بغداد امروز سه شنبه در کاخ السلام بغداد با «برهم صالح»، رئیس جمهوری عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

دو طرف در این دیدار به بررسی روابط دوجانبه مستحکم، زمینه‌های مختلف هماهنگی مشترک بین دو کشور و راه‌های گسترش چشم اندازهای همکاری در راستای گفت وگوی راهبردی پرداختند.

سفیر آمریکا در بغداد و رئیس جمهوری عراق همچنین درباره کمیته‌های فنی تشکیل شده از گفت‌وگوی راهبردی و شراکت راهبردی در زمینه‌های مختلف به گونه‌ای که در خدمت منافع متقابل باشد و به حاکمیت عراق احترام بگذارد و صلح و نفع آن به دو ملت و کل منطقه برسد، رایزنی کردند.

تقویت همکاری مشترک در مقابله با چالش‌های تروریسم و همکاری در مسائل مبارزه با فساد و تامین مالی تروریسم و همچنین حفاظت از محیط زیست و مقابله با تغییرات آب و هوایی از دیگر محورهای گفت‌وگوی طرفین بود.

برهم صالح و متیو تولر ضمن بررسی آخرین تحولات دارای اهمیت مشترک در منطقه و در سطح بین‌المللی، بر لزوم کاهش تنش‌ها و اتکا به گفت‌وگو در حل اختلافات برای برقراری صلح در منطقه تاکید کردند.

منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید