تاریخ انتشار : جمعه 29 اکتبر 2021 - 21:26
کد خبر : 30620

تا زمان اخذ مجوز، اجازه آبگیری سد شهیدان امیرتیموری را نمی دهیم

تا زمان اخذ مجوز، اجازه آبگیری سد شهیدان امیرتیموری را نمی دهیم

ایسنا/کرمان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با اشاره به مسائل سد شهیدان امیرتیموری اظهار کرد: اجازه آبگیری به این سد را تا زمان اخذ مجوز نخواهیم داد. “مرجان شاکری” ظهر امروز 23 خردادماه در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: حال محیط زیست خوب نیست و نیازمند توجه بیشتری است. وی با اشاره به تنوع

تا زمان اخذ مجوز، اجازه آبگیری سد شهیدان امیرتیموری را نمی دهیم

ایسنا/کرمان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با اشاره به مسائل سد شهیدان امیرتیموری اظهار کرد: اجازه آبگیری به این سد را تا زمان اخذ مجوز نخواهیم داد.

“مرجان شاکری” ظهر امروز 23 خردادماه در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: حال محیط زیست خوب نیست و نیازمند توجه بیشتری است.

وی با اشاره به تنوع اقلیمی، گونه های حیات وحش و معدنی در استان کرمان اظهار کرد: محیط زیست در استان کرمان مخاطرات و جذابیت های خاصی دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان از کمبود نیرو در این سازمان سخن گفت و افزود: در کارهای اجرایی حتما اقتدار نیاز است و پذیرفتن مسئولیت در زمان بحران، شجاعت می خواهد.

وی از رشد بیش از 70 درصدی هزینه ای سازمان حفاظت محیط زیست در سال جاری خبر داد و در ادامه از مشکلات و خطراتی که کارکنان این سازمان با آن مواجه می شوند، عنوان کرد: در هیچ لحظه ای از کوتاهی حتی یک نفر هم مماشات نکرده ام و افراد صاحب نفوذ نتوانسته اند کاری کنند تا ما از مواضع خود کوتاه بیاییم.

شاکری با اشاره به انتقادهای صورت گرفته از جابه جا کردن 50 نفر از کارکنان در مدت مدیریتش عنوان کرد: رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با هیچ کس تعارف ندارد و بنده نیز به فردی که سیاست های سازمان را نمی تواند اجرا و منافع شخصی خود را به منافع سیستم ترجیح دهد، رحم نمی کنم و جابه جایش می کنم. برخی گله می کنند که تاکنون 50 نفر جابه جا کرده ام بدانید اگر بدانم فردی در جایگاهی که اکنون هست عملکرد خوبی ندارد جابه جایی را همچنان ادامه خواهم داد.

وی با اشاره به مسائل سد شهیدان امیرتیموری اظهار کرد: اجازه آبگیری به این سد را تا زمان اخذ مجوز نخواهیم داد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان با اشاره به اینکه اگر پسماندها به خوبی تفکیک نشوند، می تواند سبب ایجاد خطرات بالقوه شود، تصریح کرد: اگر تالاب جوان شهداد خشک شود می تواند بر زندگی مردم اثرگذار باشد و ممکن است به کانون ریزگردها که حاوی شوری است، تبدیل شود.

وی بیان کرد: در یک روز 10 منطقه به مناطق تحت مدیریت ما اضافه شد و این باعث مشکلاتی برای ما شد لذا باید مدنظر داشت که 23 منطقه تحت حفاظت ما، فشار مالی مضاعفی بر سیستم تحمیل می کند.

شاکری با اشاره به اقدامات محیط زیست در ترویج مسایل زیست محیطی گفت: کرمان جزو استان هایی است که هشت استان دیگر در توانمندسازی سمن های زیست محیطی را رهبری می کند و به دنبال ایجاد دغدغه زیست محیطی در بین دولتمردان و مسئولین ارشد هستیم.

وی از مشکلات زیست محیطی یک کارخانه در خاتون آباد سخن به میان آورد و بیان کرد: خوشبختانه کارخانه های بازیابی اسید در مس سرچشمه و شهربابک ایجاد شده و پیگیر رفع آلودگی ها در همه صنایع هستیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان تصریح کرد: با هر موردی که زندگی و سلامت مردم را به خطر بیندازد مماشات نمی کنیم و برخورد جدی خواهیم کرد.

وی در مورد تالاب جازموریان نیز گفت: چاه های متعدد مجاز و غیرمجازی در سطح جازموریان داریم که معیشت مردم به آنها وابسته است و قبل از انسداد آنها باید اقتصاد جایگزینی برای اهالی آنجا داشته باشیم لذا به برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت نیازمند هستیم.

شاکری با بیان اینکه همواره مطالبه حقابه زیست محیطی را داریم، عنوان کرد: افزایش دما در همه نقاط کشور وجود دارد و شاید به تغییرات اقلیمی دچار شده ایم و ما حواسمان نیست. باید به طور عملی به سمت بازسازی اکوسیستم سوق پیدا کنیم.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها