تاریخ انتشار : جمعه 22 اکتبر 2021 - 1:36
کد خبر : 9068

تثبیت مالکیت ۶۳ درصد از اراضی ملی تا پایان سال ۱۳۹۹

تثبیت مالکیت ۶۳ درصد از اراضی ملی تا پایان سال ۱۳۹۹

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور میزان تثبیت مالکیت اراضی ملی و منابع طبیعی تا پایان سال ۹۹ را ۶۳ درصد عنوان و ابراز امیدواری کرد که با زمان‌بندی صورت‌گرفته در سند تحول، تا پایان سال ۱۴۰۰ تمام اراضی ملی و منابع طبیعی تثبیت و سنددار شوند. به گزارش ایسنا به نقل از سازمان

تثبیت مالکیت ۶۳ درصد از اراضی ملی تا پایان سال ۱۳۹۹

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور میزان تثبیت مالکیت اراضی ملی و منابع طبیعی تا پایان سال ۹۹ را ۶۳ درصد عنوان و ابراز امیدواری کرد که با زمان‌بندی صورت‌گرفته در سند تحول، تا پایان سال ۱۴۰۰ تمام اراضی ملی و منابع طبیعی تثبیت و سنددار شوند.

به گزارش ایسنا به نقل از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ذبیح‌الله خداییان، امروز (دوشنبه ۲۷ اردیبهشت) در گفت‌وگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر سیما با موضوع کاداستر، به تصویب قانون جامع حدنگار در سال ۹۳ اشاره کرد و گفت: مطابق این قانون، تمامی دستگاه‌های دولتی مکلف هستند که نقشه اراضی خود را ظرف دو سال در اختیار سازمان ثبت اسناد و املاک قرار دهند و این سازمان نیز در مدت ۵ سال نسبت به اجرای این طرح اقدام کند.

وی با بیان این‌که در همان مدت دو سال اکثر ادارات به تکلیف قانونی خود عمل نکردند، بیان کرد: بر این اساس اجرای طرح کاداستر به دلیل عدم همکاری دستگاه‌های اجرایی و عدم اختصاص بودجه‌ی لازم نتوانست پیشرفت لازم را داشته باشد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تصریح کرد: در مدیریت جدید قوه قضاییه، موضوع کاداستر در سند تحول قضایی مورد توجه قرار گرفت و به آن اولویت داده شد و رئیس قوه قضاییه مرتب پیگیر این موضوع هستند که طرح کاداستر به عنوان یک طرح مهمِ ملی هرچه سریع‌تر به اجرا درآید.

خداییان اظهار کرد: در سند تحول قوه قضاییه، اولویت اصلی به اجرای طرح کاداستر در اراضی ملی و منابع طبیعی اختصاص یافت و بر این اساس اقدامات بسیار مثبتی در طی این دو سال صورت گرفت.

این مسئول عالی قضایی ادامه داد: فقط در سال گذشته بیش از ۴ برابر چهل سال گذشته سند مالکیت کاداستری اراضی ملی و منابع طبیعی صادر شده و در اختیار سازمان جنگل‌ها و مراتع قرار گرفته است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با ارائه آماری از اجرای طرح کاداستر در دوره تحول، اظهار کرد: تا پایان سال ۹۷، برای حدود ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار، در سال ۹۸ برای حدود ۸ میلیون و ۹۰۰ هزار هکتار و در سال ۹۹ برای حدود ۴۷ میلیون هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی سند کاداستری صادر شده است.

وی در رابطه با آمار تثبیت مالکیت‌های اراضی ملی و منابع طبیعی نیز خاطرنشان کرد: در سال ۹۷، ۲۳ میلیون هکتار، در سال ۹۸، ۹ میلیون هکتار و در سال ۹۹، ۵۴ میلیون هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی تثبیت شده است.

خداییان، میزان تثبیت مالکیت اراضی ملی و منابع طبیعی تا پایان سال ۹۹ را ۶۳ درصد عنوان و ابراز امیدواری کرد که با زمان‌بندی صورت‌گرفته در سند تحول، تا پایان سال ۱۴۰۰ تمام اراضی ملی و منابع طبیعی تثبیت و سنددار شوند.

معاون رئیس قوه قضاییه یادآور شد: در برخی از استان‌ها از جمله یزد تثبیت و سنددار کردن اراضی ملی و منابع طبیعی به اتمام رسیده، در استان مازندران نیز حدود ۹۸ درصد از اراضی ملی تثبیت شده است و استان‌ها یکی پس از دیگری این طرح را به اتمام می‌رساند.

وی با اشاره به همکاری سازمان جنگل‌ها با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، تاکید کرد: اجرای طرح کاداستر از تجاوز به اراضی ملی و منابع طبیعی پیشگیری می‌کند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در این دوره از مدیریت قوه قضاییه مبارزه با فساد در تمام بخش‌ها علی‌الخصوص تجاوز به اراضی ملی و منابع طبیعی، جان تازه‌ای گرفت و دستگاه قضایی با متجاوزین به این اراضی، قاطعانه برخورد کرده و از اراضی رفع تصرف صورت گرفته است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها