تاریخ انتشار : شنبه 6 نوامبر 2021 - 19:34
کد خبر : 76325

تجلیل از پیشکسوتان و کشتی گیران اعزامی به جهانی ترکیه توسط کمیته ملی المپیک

تجلیل از پیشکسوتان و کشتی گیران اعزامی به جهانی ترکیه توسط کمیته ملی المپیک

مراسم بدرقه کاروان کشتی ناشنوایان اعزامی به مسابقات قهرمانی جهان ترکیه در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد. به گزارش ایسنا، مراسم بدرقه کاروان کشتی ناشتوایان اعزامی به مسابقات قهرمانی جهان ترکیه امروز پنجشنبه ۱۰ تیرماه با حضور رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک، عبدالحمید احمدی معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت

تجلیل از پیشکسوتان و کشتی گیران اعزامی به جهانی ترکیه توسط کمیته ملی المپیک

مراسم بدرقه کاروان کشتی ناشنوایان اعزامی به مسابقات قهرمانی جهان ترکیه در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

به گزارش ایسنا، مراسم بدرقه کاروان کشتی ناشتوایان اعزامی به مسابقات قهرمانی جهان ترکیه امروز پنجشنبه ۱۰ تیرماه با حضور رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک، عبدالحمید احمدی معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، مهران تیشه گران رییس فدراسیون ناشنوایان، محمد نصیری پیشکسوت وزنه برداری، محمدپرگر رییس کنفدراسیون آسیا – اقیانوسیه ورزش ناشنوایان، تشکری هاشمی عضو شورای شهر تهران، فرشادان نماینده مجلس و عضو هیات رییسه فدراسیون و اعضای کادر فنی و کشتی گیران آزاد و فرنگی اعزامی به مسابقات قهرمانی جهان در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

در این مراسم عبدالحمید احمدی گفت: بزرگترین افتخار جامعه ورزش شاد کردن دل مردم از طریق قهرمانی ها و اهتزاز پرچم ایران و ترویج فرهنگ های اخلاقی در میادین ورزشی است. ما به شما قهرمانان افتخار می کنیم، همانطور که شما دل مردم را شاد می کنید دعای خیر مردم نیز پشت سر شماست.

وی افزود: منتظر خبرهای خوب از مسابقات جام جهانی هستیم که بهترین نتیجه را کسب کنید. از همه زحمتکشان عرصه ورزش ناشنوایان تشکر می کنم.

در این مراسم همچنین مهران تیشه گران گفت: کاروان کشتی ناشنوایان با ۶۲ نفر در رده سنی جوانان و بزرگسالان عازم مسابقات جهانی ترکیه است که تیم فرنگی فردا جمعه عازم این مسابقات می شود و تیم آزاد ۱۴ تیر به مسابقات جهانی اعزام خواهند شد.
وی افزود: خدارا شکر می کنم که امروز با حمایت‌های کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان تیم ملی کشتی فرنگی و آزاد را روانه مسابقات جام جهانی کشتی در ترکیه می‌کنیم. تیم کشتی ناشنوایان در دو رده جوانان و بزرگسالان در بخش فرنگی و آزاد روانه مسابقات می شود. هر دو تیم از مربیان بزرگی برخوردار هستند که حدود شش ماه است که هدایت تیم‌ها را برعهده دارند.

رییس فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان خاطرنشان کرد: تیم بزرگسالان ما در مسابقات جهانی قبل عنوان قهرمانی را کسب کرد و فرنگی مقام سومی جهان را در کارنامه خود دارد. در المپیک ناشنوایان نیز همیشه جزو ۶ تیم برتر جهان بودیم و سال بعد نیز قطعا اگر حمایت ها ادامه داشته باشد، حرف زیادی در المپیک برزیل برای گفتن خواهیم داشت.

تیشه گران ادامه داد: این کاروان کشتی با نام زنده یاد علی دلفانی به مسابقات اعزام می شود و امیدوار هستیم که با ارائه کشتی های خوب توسط ورزشکارانمان روح علی دلفانی نیز شاد شود.
رییس فدراسیون ناشنوایان خاطرنشان کرد: در برگزاری اردوهای تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی تا به امروز پروتکل ها به خوبی رعایت شده و کشتی گیران فرنگی فردا در شرایطی عازم ترکیه می شوند که به تمام کادر فنی و کشتی گیران واکسن تزریق شده و تست PCR نیز انجام شده تا کاروان اعزامی بدون هیچ دغدغه ای برای شرکت در مسابقات قهرمانی جهان عازم ترکیه شود.

در پایان این مراسم همچنین از سوی صالحی امیری قرار شد مبلع ۱۰ میلیون تومان به خانواده مرحوم دلفانی، ۵ میلیون تومان به پیشکسوتان این رشته و یک میلیون تومان به قهرمانان کشتی آزاد و فرنگی ناشنوا اعزامی به جهانی ترکیه اهدا شود.
همچنین از خانواده مرحوم دلفانی در این مراسم از سوی فدراسیون ناشنوایان و کمیته ملی المپیک تجلیل به عمل آمد.

 

رضایی: برگزاری چنین مراسمی باعث افزایش روحیه کشتی گیران ناشنوا می شود

رییس انجمن کشتی ناشنوایان در حاشیه مراسم بدرقه کشتی گیران ناشنوا به مسابقات قهرمانی جهان ترکیه گفت: برگزاری چنین مراسم هایی باعث می شود تا کشتی گیران ناشنوا با اعتماد به نفس بالایی در رویداد پیش رو حضور پیدا کنند.
علیرضا رضایی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: از فدراسیون ناشنوایان و کمیته ملی المپیک به خاطر حمایت های خوبی که از کشتی گیران ناشنوا برای شرکت در مسابقات قهرمانی جهان ترکیه داشتند تقدیر و تشکر می کنم که با برگزاری چنین مراسمی شرایطی را ایجاد کردند که جایگاه واقعی کشتی گیران ناشنوا دیده شود و با اعتماد به نفس بالایی در رویداد پیش رو شرکت کنند.

وی ضمن تشکر از زحمات و تلاش های کادر فنی کشتی آزاد و فرنگی، گفت: برای موفقیت کشتی گیران آزاد و فرنگی در ترکیه زحمات زیادی توسط کادر فنی کشیده شده که امیدوارم‌ ورزشکاران با افتخارآفرینی به این زحمات و تلاش های صورت گرفته پاسخ مثبت بدهند.

رضایی در پایان افزود: تیم کشتی آزاد در سالهای اخیر همواره قهرمان جهان و فرنگی سومی جهان را در کارنامه خود داشتند که امیدوارم این دوره نیز شاهد این افتخارآفرینی ها باشیم.

خیرآبادی: برای کسب سکو رقابت خواهیم کرد

مدیر فنی تیم ملی کشتی فرنگی ناشنوایان با ابراز رضایت از عملکرد کشتی گیران اعزامی به قهرمانی جهان ترکیه، گفت: برگزاری مراسم بدرقه و افزایش پاداش مدال آوران ناشنوا در افتخارآفرینی آنها در قهرمانی جهان ترکیه بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

جمشید خیرآبادی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: برگزاری چنین مراسم هایی توسط فدراسیون ناشنوایان کار بسیار ارزشمندی بود و سبب می شود که کشتی گیران ناشنوا نیز همانند افراد شنوا دیده شوند، قطعا این مساله در ارتقای انگیزه و روحیه ورزشکاران قبل از اعزام به مسابقات قهرمانی جهان بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

وی در ارزیابی از وضعیت کشتی گیران  اعزامی گفت: برای شرکت در مسابقات قهرمانی جهان ۶ مرحله اردو پیش بینی شده بود که در حال حاضر شرایط ورزشکاران نسبت به گذشته راضی کننده و مطلوب است. امیدوارم کشتی گیران فرنگی کار با افتخارآفرینی در ترکیه به زحمات فدراسیون، کادر فنی و رییس انجمن پاسخ مثبت بدهند.

خیرآبادی همچنین ضمن تشکر از حمایت های صالحی امیری، تصریح کرد: افزایش ۶۰ درصدی پاداش مدال آوران ناشنوا و حمایت های خوب کمیته ملی المپیک در این دوره سبب شده تا ورزشکاران با انگیزه و روحیه بهتری در مسابقات حضور پیدا کنند.

وی در پایان‌ پیرامون این پرسش که چقدر به کسب سکو امیدوار هستید، افزود: با حمایت های صورت گرفته، تنها برای کسب سکو رقابت خواهیم کرد تا دل مردم را شاد کنیم.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها