تاریخ انتشار : دوشنبه 25 اکتبر 2021 - 21:39
کد خبر : 19786

تجهیز تمامی پایگاه‌های سنجش نوآموزان به اتاق اکوستیک

تجهیز تمامی پایگاه‌های سنجش نوآموزان به اتاق اکوستیک

 رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی گفت: تمامی پایگاه های سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان، به اتاق اکوستیک تجهیز می شود. به گزارش ایسنا، سید جواد حسینی در این نشست بابیان این که ۶۰پروژه از سوی مجمع خیرین مدرسه‌ساز شهر تهران در حال ساخت است، گفت: از این تعداد ۳پروژه شامل یک مدرسه جسمی-حرکتی، یک سالن چندمنظوره برای دانش

تجهیز تمامی پایگاه‌های سنجش نوآموزان به اتاق اکوستیک

 رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی گفت: تمامی پایگاه های سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان، به اتاق اکوستیک تجهیز می شود.

به گزارش ایسنا، سید جواد حسینی در این نشست بابیان این که ۶۰پروژه از سوی مجمع خیرین مدرسه‌ساز شهر تهران در حال ساخت است، گفت: از این تعداد ۳پروژه شامل یک مدرسه جسمی-حرکتی، یک سالن چندمنظوره برای دانش آموزان جسمی-حرکتی و یک مدرسه اتیسم مربوط به آموزش‌وپرورش استثنایی است.

حسینی بابیان این که تربیت‌بدنی و تجهیزات ورزشی جزء ضروریات تعلیم و تربیت دانش آموزان با نیازهای ویژه است، افزود: بر اساس آمایش سرزمینی دانش آموزان با نیازهای ویژه به ۱۰۵نوع تجهیزات توان‌بخشی، آموزشی، پرورشی و تربیت‌بدنی نیاز دارند که از این تعداد ۱۸قلم مربوط به تجهیزات وزرشی است و در سال جاری ردیف ۵۰میلیاردی برای تجهیزات توان‌بخشی بودجه در نظر گرفته‌شده است.

معاون وزیر یکی از برنامه‌های سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی را ساخت سالن‌های ۲۰۰مترمربعی ورزشی درون مدرسه‌ای در مدارس استثنایی عنوان کرد و گفت: ده مدرسه استثنایی استان تهران، زمین موردنیاز برای ساخت این سالن‌ها را دارند که باید تلاش شود این سالن‌های ورزشی باهمت خیرین ایجاد شود.

وی بابیان این که بر اساس آمایش سرزمین ۲۱۰مدرسه استثنایی در کشور برای رسیدن به استاندارد مطلوب، موردنیاز است، اظهار کرد: ساخت این مدارس در قالب «طرح از خشت تا بهشت» آغازشده است و از این تعداد ۹مدرسه متعلق به استان تهران است که ۳مدرسه در حال ساخت و ۶مدرسه دیگر مورد نیاز است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، حسینی بابیان این که تمامی پایگاه‌های سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان در سطح کشور به اتاق آکوستیک تجهیز خواهند شد، گفت: اعتبارات اتاق آکوستیک پایگاه‌های سنجش استان تهران تأمین‌شده است و به زودی ۲اتاق آکوستیک سنجش در شهر تهران و ۲اتاق آکوستیک سنجش در شهرستان‌های تهران، ایجاد خواهد شد.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها