تاریخ انتشار : شنبه 23 اکتبر 2021 - 19:20
کد خبر : 12504

تداوم مدیریت قالیباف در کرسی ریاست مجلس پشتوانه مجلس انقلابی در سال دوم است

تداوم مدیریت قالیباف در کرسی ریاست مجلس پشتوانه مجلس انقلابی در سال دوم است

هیات رئیسه فراکسیون شهید دیالمه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تداوم مدیریت قالیباف در کرسی ریاست مجلس بویژه با رای بالاتر نسبت به قبل، پشتوانه اقدامات مجلس انقلابی در اجلاسیه دوم خواهد بود. به گزارش ایسنا، هیات رئیسه فراکسیون شهید دیالمه در مجلس شورای اسلامی با توجه به برگزاری دومین انتخابات هیات رئیسه مجلس

تداوم مدیریت قالیباف در کرسی ریاست مجلس پشتوانه مجلس انقلابی در سال دوم است

هیات رئیسه فراکسیون شهید دیالمه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تداوم مدیریت قالیباف در کرسی ریاست مجلس بویژه با رای بالاتر نسبت به قبل، پشتوانه اقدامات مجلس انقلابی در اجلاسیه دوم خواهد بود.

به گزارش ایسنا، هیات رئیسه فراکسیون شهید دیالمه در مجلس شورای اسلامی با توجه به برگزاری دومین انتخابات هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در روز چهارشنبه با صدور بیانیه ای تاکید کرد: عملکرد مجلس یازدهم هرچند در مواردی با انتقاداتی از جانب خود ما نمایندگان همراه بود، اما در مجموع بسیار قابل دفاع است، لذا بهتر است میزان تغییر در هیات رئیسه به نحوی نباشد که تلقی افکار عمومی نارضایتی عموم نمایندگان باشد.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

«هوالحکیم

نکاتی مهم درباره انتخاب هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی

«شما در کرسی‌های مجلس، هیئت رئیسه‌ی محترم در جایگاه ریاست و مدیریت،…؛ با این روش باید نگاه کرد. امانتی است، این امانت را بایستی ادا کنیم؛ اِنَ اللهَ یَأمُرُکُم اَن تُؤَدُوا الاَمانتِ اِلی‌ اَهلِها. ادای امانت هم به این است که آنچه وظیفه‌ی ما است بشناسیم و در حد وسع – بیش از آن هم از ما نخواسته‌اند – و توان، برای آن تلاش کنیم و تا جایی که می‌توانیم بدویم.» (رهبر حکیم انقلاب ـ 04/ 03/ 1393)

همکاران گرامی؛ نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

در شرایط سخت و حساس امروز کشور و در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری، حفظ وحدت، ثبات و اقتدار مجلس شورای اسلامی در امور مختلف و حرکت در مسیر تحقق «مجلس انقلابی» و تحقق شعار سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها»، با تداوم مدیریت جهادی و هوشمند، می توان پاسخ معتبری به «امید و انتظار مردم» داد و با اقدامات عملی و ملموسِ قانونی و نظارتی و با شناخت و به‌خدمت گرفتن ظرفیت‌ها و توانایی‌های نمایندگان جامه عمل پوشاند تا مایه عزت و افتخار کشور شود.

هیات رئیسه فراکسیون شهید دیالمه حسب وظیفه‌ای که در خود احساس کرده و به عنوان نمایندگانی که خودشان برای هیچ یک از کرسی های هیات رئیسه داوطلب نیستند، به منظور تداوم نقاط قوت متعدد و دستاوردهای بزرگ سال نخست در حوزه اقتصاد و معیشت، سیاست خارجی و فرهنگ و نیز رفع برخی نقاط ضعف، نظر همکاران محترم را به شاخص ها و معیارهای زیر جلب می نماید تا در صورت صلاحدید در انتخاب خود مدنظر قراردهند:

1.  تداوم مدیریت جناب آقای دکتر قالیباف در کرسی ریاست مجلس بویژه با رای بالاتر نسبت به قبل، پشتوانه اقدامات مجلس انقلابی در اجلاسیه دوم خواهد بود؛ بویژه مواضع انقلابی و فداکارانه اخیر ایشان بیشتر باید مورد عنایت عملی قرار گیرد.

2.  عملکرد مجلس یازدهم هرچند در مواردی با انتقاداتی از جانب خود ما نمایندگان همراه بود، در مجموع بسیار قابل دفاع است، لذا بهتر است میزان تغییر در هیات رئیسه به نحوی نباشد که تلقی افکار عمومی نارضایتی عموم نمایندگان باشد. لذا کمترین تغییرات با لحاظ شاخص‌های بعدی توصیه می شود.

3.  از آنجا که احتمال پیروزی نامزد جریان انقلاب در انتخابات پیش‌رو جدی است، هر نماینده بزرگواری که احتمال می‌دهد از سنگر مجلس به سنگر دولت برود، فقط اگر بنای حضور در دولت را ندارد، داوطلب عضویت در هیات رییسه مجلس شود تا احترام به رای همکاران رعایت شود.

4. اداره صحن در کسوت نایب رئیسی و دبیری و نیز انجام خدمت در هیات نظار، به توانمندی و وقت گذاری های خاصی نیاز دارد که همکاران در این یکسال با توانمندی و وقت گذاری خود و همکاران کاملا آشنا شده اند. تقسیم جغرافیایی و قومیتی و امثال آن نباید جای معیار و ملاک های توانمندی را بگیرد.

5.  رهبر انقلاب در آغاز به کار مجلس یازدهم توصیه هایی فرمودند که از جمله موارد زیر در انتخاب پیش رو بسیار راهگشاست:

5.1.    توجه به «درهم‌تنیدگی تجربه‌ی مجرّبان با شور و حرارت جوانان و تازه‌واردان، مسابقه در عمل پاکیزه و نیکو و عدم مسابقه در احراز این یا آن جایگاه»

5.2.  عدم «سرگرم شدن نماینده به حواشی زیان‌بار، یا وارد کردن انگیزه‌های ناسالم شخصی و جناحی، یا سهل‌انگاری در کار، یا دسته‌بندی‌های احیاناً ناسالم قومی و منطقه‌ای و قبیله‌ای»

6.  یکی از افتخارات مجلس یازدهم، جوانگرایی است که هم فرصت است هم تهدید؛ فرصت آن موتور محرک شدن جوانان در تحول مجلس و تهدید آن خدای ناکرده عدم توجه به این توصیه رهبری است: «این جور نباشد که جوان ما اگر وارد یک مسئولیّتی شد، چشم به یک مقام بالایی بدوزد یا چشم به اندوختن مال دنیا داشته باشد. جوان، با اخلاص [کار کند]،… این دویدن دنبال موفّقیّتهای دنیایی کار را لنگ میکند. اگر کسانی باشند که کار را انجام بدهند لکن هدفشان اهداف دنیایی و رسیدن به مال و مقام و موقعیّت دنیایی و مانند اینها باشد، این جوری کار پیش نمی رود؛ کار با مجاهدت و اخلاص پیش خواهد رفت.»

7.  “فسادستیزی” و “شفافیت” از جمله شعارهای مجلس یازدهم بود که فلسفه وجودی “فراکسیون شهید دیالمه” نیز پیگیر این موارد است. همکاران توجه کنند کسانی را در پیشانی مجلس بنشانند که در یک سال اخیر کارنامه بهتری در شفافیت و فسادستیزی داشته اند.

8.    مهمترین کار مجلس در سال پیش رو، بررسی رای اعتماد به کابینه دولت سیزدهم خواهد بود. با توجه به ضرورت ایجاد تحول در دولت آینده و روی کار آمدن دولت جوان حزب اللهی، انتخاب مناسب هیات رئیسه می تواند تعامل منطقی و درست مجلس و دولت را با حفظ شان و جایگاه مجلس و بدور از آسیب‌های احتمالی تضمین نماید.

والسلام علیکم
هیات رئیسه فراکسیون شهید دیالمه»

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها