تاریخ انتشار : شنبه 23 اکتبر 2021 - 19:07
کد خبر : 12391

تدوین سند برنامه مشترک همکاری های بین المللی ایران و اتریش

تدوین سند برنامه مشترک همکاری های بین المللی ایران و اتریش

معاون همکاری های علمی و بین المللی وزارت علوم از تدوین سند برنامه مشترک همکاری های بین المللی دو کشور ایران و اتریش خبر داد و گفت: ۷۰ درصد دانشجویان تحصیلات تکمیلی و ۳۰ درصد اعضای هیات علمی تجربه همکاری های علمی های بین المللی را دارند. به گزارش ایسنا، عبدالحمید علیزاده در نشست کارگروه علمی مشترک

تدوین سند برنامه مشترک همکاری های بین المللی ایران و اتریش

معاون همکاری های علمی و بین المللی وزارت علوم از تدوین سند برنامه مشترک همکاری های بین المللی دو کشور ایران و اتریش خبر داد و گفت: ۷۰ درصد دانشجویان تحصیلات تکمیلی و ۳۰ درصد اعضای هیات علمی تجربه همکاری های علمی های بین المللی را دارند.

به گزارش ایسنا، عبدالحمید علیزاده در نشست کارگروه علمی مشترک ایران و اتریش که امروز در دانشگاه خوارزمی برگزار شد، بین المللی سازی آموزش عالی را اهداف کلان وزارت علوم دانست و گفت: ما برای تحقق این اهداف دو رویکرد اساسی بین المللی سازی در خانه و بین المللی سازی در خارج را دنبال می کنیم. در واقع مرکز همکاری های بین المللی وزارت علوم، محورهای همکاری های دوجانبه بین دانشگاههای ایران و دانشگاههای خارج از کشور، گسترش زبان و ادبیات فارسی و ایران شناسی و عضویت موثر در سازمانهای تخصصی بین المللی را پیگیری می کند.

وی با بیان اینکه هدف اصلی مرکز همکاری های علمی وزارت علوم تقویت عرصه دیپلماسی علمی کشور است، ادامه داد: در این مسیر برای استفاده از پتانسیل دانشگاه ها، موضوع ماموریت سپاری به دانشگاه ها برای فعالیت های دو یا چندجانبه با کشورهای خارجی در دستور کار مرکز همکاری های علمی و بین المللی وزارت علوم قرار گرفت و بر همین اساس اخیرا آئین نامه کارگروه ملی همکاری های علمی بین المللی در قالب ماموریت سپاری به دانشگاه ها ابلاغ شد.

معاون همکاری های علمی و بین المللی وزارت علوم یکی از ماموریت هایی که به دانشگاه ها واگذار شده در حوزه ارتباط با دانشگاه های اتریش است، افزود: خوشبختانه علارغم تحریم های سنگینی که کشور ما مواجه بوه است اما حوزه فعالیت های بین المللی ما به روی همه کشورها باز بوده است. همچنان که دانشگاه خوارزمی ماموریت ارتباط با دانشگاه های اتریش را عهده دار شده و فعالیت های بین المللی در حوزه های علمی و دانشگاهی با راهبری این دانشگاه پیگیری می شود.

دکتر علیزاده از تدوین سند برنامه مشترک همکاری های بین المللی دو کشور ایران و اتریش خبر داد و اظهار کرد: این سند در ۶ محور بینابین دو کشور از سال ۲۰۱۷ تدوین شده و اهداف کلان آن مشخص شده است. ضمن اینکه عمده ترین مفاد این سند اعمال سیاست هایی تشویقی برای پژوهشگران دانشگاهی است.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد دانشجویان تحصیلات تکمیلی تجربه همکاری های علمی های بین المللی را دارند، افزود: ۳۰ درصد اعضای هیات علمی ما این تجربه را دارند.

معاون همکاری های علمی و بین المللی وزارت علوم گفت: همانطور که عنوان شد دانشگاه خوارزمی، کارگروه ملی همکاری با اتریش است و از جمله نکات ارزشمند فعالیت های بین المللی وزارت علوم این است که علیرغم تحریم ها در همه حوزه ها، خوشبختانه فعالیت های علمی  بین المللی با پیگیری کارگروههای علمی برقرار بوده و همواره دست همکاری های علمی محققین ایرانی با سایر پژوهشگران خارجی باز بوده مگر آنکه آنها خودشان علاقه مند نبودند با پژوهشگران ما همکاری کنند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها