تصویب آیین‌نامه نحوه شناسایی و جمع‌آوری متکدیان
آیین‌نامه نحوه شناسایی و جمع‌آوری متکدیان در جلسه امروز شورای شهر مشهد به تصویب رسید.
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، بتول گندمی امروز در پنجاه و هفتمین جلسه علنی پنجمین دوره شورای شهر  مشهد که در تالار شهر برگزار شد، در خصوص آیین‌نامه نحوه شناسایی و جمع‌آوری متکدیان اظهار کرد: در تصویب این آیین‌نامه آنچه دغدغه ما بود این بود که ما به تنهایی مسئولیت شناسایی و جمع‌آوری متکدیان را نداشته باشیم. فرآیندهای بازپروری مورد نظر قر ار بگیرد و دستگاه‌های مختلف به وظایف خود در این زمینه عمل کنند.
احسان اصولی، رئیس کمسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد هم درخصوص این مصوبه اظهار کرد: براساس قوانین مجموعه‌ای از نهادها مامور هستند که این موضوع را ساماندهی کنند. شهرداری در این زمینه نقش محوری دارد اما خیلی از دستگاه‌ها به نقش تعیین شده در قانون خیلی عمل نمی‌کردند. شهرداری را مکلف کردیم که  در این خصوص لایحه ای آماده کند که در آن نقش سایر دستگاه‌ها و همکاری با آن‌ها روشن باشد.
وی ادامه داد: آنچه در این‌جا تصویب می‌شود بناست به تصویب کمیته اجتماعی فرمانداری هم برسد و برخی از نقش‌های دستگاه‌‌ها توسط فرمانداری ابلاغ شود تا نقش خود را بهتر از گذشته ایفا کنند.
متن این مصوبه به شرح ذیل است: « ماده واحده: مستند به بند ۵ ماده ۵۵ قانون شهرداری و به‌منظور شناسايي و جمع‌آوري متكديان و بي ‌خانمان‌ها با همكاري نيروي انتظامي استان خراسان رضوی در محدوده جغرافیایی شهر مشهد مقدس و حريم آن و تحويل به مركز نگهداري موقت تحت نظارت و مديريت فرمانداري مشهد، آیین‌نامه نحوه شناسایی و جمع‌آوری متکدیان به شرح پیوست ممهور به مهر شورای اسلامی شهر و با رعایت تبصره‌های زیر تصویب شد.
تبصره۱- مستند به ماده ۲ طرح شناسایی و جمع‌آوری افراد متکدی مصوب شورای عالی اداری مورخ ۱۵/۰۲/۱۳۷۸، مرکز “سرای زندگی سبز” متعلق به شهرداری مشهد مقدس، به عنوان یک مجتمع اردوگاهی، به استقرار موقت افراد جمع‌آوری شده مشمول این آیین‌نامه اختصاص می‌یابد. مرکز یاد شده مسوولیت نگاهداری موقت (حداکثر به مدت ۳۰ روز)، شناسایی وضعیت، گروه‌بندی و تعیین تکلیف افراد مذکور را بر عهده دارد.
تبصره۲- شهرداری مشهد مقدس می‌بایست، در راستای تحقق مفاد تبصره ماده ۲ طرح شناسایی و جمع‌آوری افراد متکدی مصوب شورای عالی اداری مورخ ۱۵/۰۲/۱۳۷۸، پیگیری‌های لازم را، از مراجع ذی‌ربط انجام دهد.
تبصره۳- شهرداری مشهد مقدس می‌باست، نسبت به تشکیل جلسات موضوع ماده ۱۳ طرح شناسایی و جمع‌آوری افراد متکدی مصوب شورای عالی اداری مورخ ۱۵/۰۲/۱۳۷۸ با مسئولیت معاون سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی، پیگیری‌های لازم را معمول نماید.»

دیدگاهتان را بنویسید