تاریخ انتشار : دوشنبه 25 اکتبر 2021 - 17:36
کد خبر : 18439

تصویب سند ماموریت دانشگاه آزاد خراسان شمالی در شورای عالی انقلاب فرهنگی

تصویب سند ماموریت دانشگاه آزاد خراسان شمالی در شورای عالی انقلاب فرهنگی

ایسنا/خراسان شمالی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تا پایان خرداد ماه سند ماموریت دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی خواهد رسید. محمد مهدی طهرانچی، ۱۰ خردادماه، در حاشیه جلسه شورای اداری خراسان شمالی، در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه سند ماموریت دانشگاه آزاد اسلامی استان تا پایان خرداد ماه

تصویب سند ماموریت دانشگاه آزاد خراسان شمالی در شورای عالی انقلاب فرهنگی

ایسنا/خراسان شمالی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تا پایان خرداد ماه سند ماموریت دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی خواهد رسید.

محمد مهدی طهرانچی، ۱۰ خردادماه، در حاشیه جلسه شورای اداری خراسان شمالی، در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه سند ماموریت دانشگاه آزاد اسلامی استان تا پایان خرداد ماه باید به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی برسد، گفت: اگر این سند به تصویب برسد، زمینه‌های تحولات در استان فراهم می‌شود و تا ۱۵ روز آینده تلاش می‌کنیم که سند ماموریت دانشگاه آزاد اسلامی استان تدوین شود.

وی با تاکید بر اهمیت تصویب سند ماموریت دانشگاه آزاد اسلامی استان، افزود: با تصویب این سند برنامه‌های اجرایی استان پایدار می‌شود و تمام نهادهای ملی نیز در اجرای سند، همکاری خواهند کرد.

طهرانچی در خصوص جذب دانشجوی خارجی در استان، تصریح کرد: در زمینه رشد دانشجوی خارجی در استان موفق نبودیم و از همین جهت باید بازار هدف را تغییر دهیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور با تاکید بر اینکه در تمام استان‌ها محور مشخصی برای بازار هدف قرار دادیم، بیان کرد: برای آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی، آسیای میانه مورد توجه است که بازار هدف جدید و قابل توسعه محسوب می‌شود.

طهرانچی اضافه کرد: بازار هدف خارجی کمک می کند مرجعیت علمی در استان نسبت به کشور همسایه بخورد و تبادلات اقتصادی تسهیل شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور بیان کرد: جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه آزاد اسلامی استان را به جد پیگیری می‌کنیم و تفاهم نامه های موجود در استان که از سوی استاندار خراسان شمالی در گذشته منعقد شده است، بستر ساز مناسبی در این زمینه است.

۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه‌های خراسان شمالی مشغول به تحصیل هستند.

منبع:ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها